Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen keresztszülő az az...

Milyen keresztszülő az az ember aki a saját keresztlányát nem támogatja?

Figyelt kérdés
Keresztszüleimet már több mint 3 éve nem láttam. Jó pár éve a hit gyülekezetébe járnak és megfigyeltük, hogy fokozatosan kifordulnak önmagukból. Mi katolikusok vagyunk. Mikor gyerek voltam minden évben találkoztunk és a szülinapomon kaptam tőlük ajándékot, az utóbbi időben többnyire csak akkor hívtak minket, ha szükség volt ránk. Például, volt hogy egy nappal előtte szóltak hogy Székesfehérvárról lejönnek pár napra Mezőtúrra és még akkor nem volt kifestve a lakás minden szeglete. De azért fogadtuk őket nehogy botrány legyen belőle. Emellett szórják a pénzt, rázzák a rongyot és a legkisebb gyerekük annyira el van kényeztetve hogy 11 évesen már saját elektromos biciklije volt. Volt olyan hogy anyukám próbált beszélni velük, hogy ne kényeztessék már agyon a gyereküket. Egyébként mind a 4 lányuk hitgyülis. A két legidősebb meg se hívott minket az esküvőjére.
2013. okt. 31. 12:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én sem ismerem a keresztanyámat :) a rokonsághoz tartozik, de nem igazán tudom, hogy kicsoda, sosem láttam, csak fotón. Meghívtam a ballagásra is, de természetesen nem jött el, nem is kíváncsi rám. Úgyhogy ennyi.

Keresztapámmal jóban voltam (ők nem egy párt alkottak keresztanyámmal), ő a nagybátyám is volt. Anyagilag nem támogatott, de nem is vártam el. Ő sajnos már nem él :(

2013. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
31%

"1. A keresztszülönek KIZÁRÓLAG az a feladata, hogy a keresztgyerek VALLÁSI nevelését segítse.


2. A keresztszülönek NEM feladata a keresztgyereket ANYAGILAG támogatni.


3. Az olyan keresztgyereket, aki kizárólag PÉNZT vár a keresztszülötöl, igencsak számító valakinek tartom.


4. Az meg, hogy a keresztszülök a SAJÁT gyereküket HOGY nevelik, kizárólag ajuk tartozik.


5. A kérdez meg kinodottan rosszindulatú, pénzéshes, irígy valaki."


Irigy vagy, kérdező? Iriggy a fenébe...

2013. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
67%
jó ember. miért támogatna?
2013. nov. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!