Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Aki anyukám unokatesója az...

Aki anyukám unokatesója az nekem ki?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

anyukád unokatesója

rokonod

szerencsére ennek már nincs külön elnevezés

nénikédnek nevezheted,de tulajdonképpen mindegy

2013. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ángyika.
2013. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2-eshez: Igen! És milyen szép.

:)

2013. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ángyika a nagybácsi felesége...
2013. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ángyika eccerűjen közelebbről meg nem határozott, idősebb nőrokon. De ha neked nem az, akkó nekem az is jó. :-D
2013. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

az ángyika az nem a vér szerinti rokon, hanem a vér szerinti rokon nagybácsi felesége.

a nagynéni a vér szerinti rokon, annak a férje a sógor, aki ugyanúgy nem vérszerinti, mint az ángyika.

Szóval, ha anyukád unokatestvére nő, akkor az nagynéni (és nem ángyika),

ha anyukád unokatestvére férfi, akkor az nagybácsi (annak a felesége az ángyika)

2013. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A Tengerész ***** válasza:
Utsóra, szerintem a nagynénéd (nagybácsid)valamelyik szülőd édestestvére és nem az unokatestvére. (más kérdés, hogy a mai összevissza házasodunk és különféle gyerekeket csinálunk még idős korban is, gyakori az alanynál fiatalabb nagynéni, nagybácsi, ami elég röhejes) Szerintem az ángyika, vagy nem becézve az "ángyom, "ángyomasszony" jobb.
2013. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tengerész


A te logikád alapján akkor a nagytatámat hívhatnám öcsémnek vagy öcsinek is, mert az sokkal jobban hangzik, meg kifejezi a bensőséges viszonyt.


Az ángy és a nagynéni nem tetszőlegesen felcserélhető megnevezés, a cukor az nem lesz sosem só...

2013. nov. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 metaxxa válasza:
Unoka-nagybácsi vagy unoka-nagynéni :)
2013. nov. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kedves97 válasza:
másod unokatesó
2013. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!