Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerektartás lemondása a...

Gyerektartás lemondása a kedvezményezett részéről?

Figyelt kérdés

Mostanaban tobbszor is felkerult ez a tema GYK-re, így megfogalmazodott bennem az alabbi kerdes: a torveny ad-e egyaltalan modot arra, hogy a gyerektartasrol az anya (tipikusan ugye) lemondjon? Mielott le lennek fikazva, nyilvan nem vagyok egy barom es segitenem a sajat gyerekem. A kerdest nem ezert irtam ki, hanem mert (szerintem) tobbszor elofordul olyan, hogy az anya akar joval magasabb osszeget kap, mint amire egyaltalan szukseg lenne (plane pl. egy tobbszazezres vegkielegites eseten). Ami mindennek a teteje, hallottam mar olyat is, hogy az ilyen extrem esetekbol befolyo penzbol a kedvezmenyezett a gyermek helyett jelenlegi pasijaval ment wellness hetvegere... Tudom, hogy a birok megallapithatnak kisebb szazalekot is, ha az osszeg extrem magasra jonne ki nagy fizetes eseten, de szerintem senki sem akar egy biro joindulatara hagyatkozni ilyen esetben. Megegyszer elmondom: nem azert irtam ki a kerdest, mert nem gondoskodnek a sajat gyermekemrol, szo sincs errol, egyszeruen szeretnem megtudni, hogy van-e ra lehetoseg egyaltalan, hogy - a johiszemuseg elve alapjan - a kontroll az apukánál maradjon.


Ugy gondolom, ez teljesen realis kerdes a mai vilagban, abszolut nem elkepzelheto, hogy egy csunyabb valas/szakitas utan az amugy gyereket szereto apa ne akarjon kiszolgaltatva lenni az exének akar 18 even keresztul.



2013. nov. 11. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a törvényt nézzük, akkor nincs mód arra hogy valaki lemondjon a gyerektartásról. Mivel azt nem az anyuka kapja hanem a gyermek (csak az anyuka osztja be) A kisgyereknek meg nincs beleszólási joga hogy lemondja vagy megtartsa.


Viszont akármit szab meg a bíró gyerektartási összegnek, ha a két fél felnőttek módjára váltak el, és válás után is normálisan tudnak kommunikálni, akár maguk között megtudják ezt a dolgot is oldani.. Mondjuk úgy, hogy az anyuka nem kéri a gyerektartást, így az apuka nyit egy számlát a gyereknek, és oda utalja a pénzt minden hónapban. Amikor a gyerek egyetemre megy, csak átadja neki a bankkártyát..

2013. nov. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ertem, egyelore en is erre jutottam. Azert persze kivancsi vagyok hatha masok mast mondanak.


Vilagos amit irsz, de sajnos ott van benne a szomoru "ha" szocska. Es pl egy megcsalas vagy egyeb mas vitaforras eseten egyaltalan nem biztos, hogy az anyuka majd pont rendesen az apa erdekeit is nezve fog barmiben is megbeszelest tartani. Persze itt ez egy negative eset volt az apukara nezve, de ettol meg sokminden mas is elofordulhat. A szamla nekem is eszembe jutott mar, evvel annyi a bajom, hogy nem feltetlenul jo otlet egy eppen 18 evet betoltott gyerekre bizni nagyobb osszeget. Valoszinuleg keves olyan 18 eves lenne, aki felelosen tudna felhasznalni.

2013. nov. 11. 14:52
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Van rá lehetőség, én a környezetemben is ismerek ilyet. Elváltak, apa lemondott teljesen a közösen szerzett házrészről, cserébe nem fizetett gyerektartást. Anya ezt elfogadta, a bíróság is e szerint határozott.
2013. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na jo, de ez megint azert eleg durva. Egyetlen gyerek utan lemondani egy fel hazrol a mai vilagban. Nekem semmi bajom a fizetessel, hogy segitsem a gyerekem, de ugyanakkor nem is akarok kiszolgaltatva lenni senkinek. De ha jol ertem, akkor lemondani nem lehet rola (pl szerzodessel/nyilatkozattal), egyedul a biro donthet kb ugy, ahogy akar.


De mondok megegy peldat, szerintem ez sem teljesen irrealis: Egy no rajon, hogy mindenaron szeretne gyereket, de nincs parja. Megker valakit, hogy "legyen az apja", o egyszeruen csak gyereket akar, de az apabol soha nem ker. Ezt eleg sokan csinaljak, aki felhagyott a parkeresessel, de minden álma egy gyerek. Megigeri a ffi-nak, hogy sosem keresi, de par ev mulva eszebe jut, hogy rendszeres jovedelme lenne a dologbol. Ezek szerint a ferfi ez ellen sem tud vedekezni?

2013. nov. 11. 15:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert az nem za anyáé, hanem a gyereké, ha nem tart rá igényt, akkor egy számlára lekötni, gyerek 18 éves korában pedig nagyon örülhet...
2013. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Ez ellen nem, erre való a spermabank, csak ezt a nőnek bizonyítania is kell ám, csak úgy nem kérhetsz bárkitől DNS vizsgálatot.

Miért is durva egy fél ház? Mennyi is a gyerektartás összege 18 év alatt? Még ha minimálbért számolsz, akkor is 15K havonta. 15x12x18= 3 240 000 Ft, teljesen reális.

2013. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Teszem azt a gyerek 7 éves...18 ig van még 11 év

Egy hónapra kapna 30 e ft-ot az anya


Akkor 30e x 12x11= majdnem 4 M ft


Van realitása...

2013. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os ...pacsi:)
2013. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Amit te hoztál fel példának..

Igen vannak ilyen történetek, de nem ilyen könnyen megy a gyerektartás követelése mint ahogy hiszik.

Az anyuka nem akar a pasasból, csak a gyerek kell.

Így viszont amikor megszüli a gyermeket nem nevez meg senkit apának. 3 évig élhet a gyermek úgy hogy a születési anyakönyvi kivonatban az apja neve rovatban az áll hogy "ismeretlen" 3 év után az anyának meg kell nevezni egy apát.

na és itt jön a bibi.

Ha megnevezi a biológiai apát, akitől semmit nem akart csak a gyereket, az anyának bizonyítani kell, hogy ő a gyereke apja. Ezzel nemcsak az apukát de a 3 éves gyereket is kiteszi mindenféle lelki traumának.

Lehet, hogy megnyeri a pert, és az apukának fizetnie kell. De innentől kezdve már régen nincs az, hogy

"én nem akarok semmit tőled, csak a gyereket" szöveg. Az apának joga lesz részt venni a gyereke életében, vagyis apai jogait kiélvezheti, úgy hogy minden második hétvégén nála van, és minden szünetek fele az övé..


Ha viszont nem nevezi meg apának, hanem egy kitalált nevet ad az apai névhez, akkor nincs joga gyerektartást követelni...


mellesleg egy írásos szerződés nem sokat ér ha a bíróságon vannak, mert a gyerek nem tárgy..

2013. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A gyerektartás NEM AZ ANYÁÉ hanem a gyermeké.

NEM MONDHAT LE RÓLA!


Ha nem költi el, tegye be takarékba, és 18 éves korában adja a gyerek kezébe.

2013. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!