Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerektartás lemondása a...

Gyerektartás lemondása a kedvezményezett részéről?

Figyelt kérdés

Mostanaban tobbszor is felkerult ez a tema GYK-re, így megfogalmazodott bennem az alabbi kerdes: a torveny ad-e egyaltalan modot arra, hogy a gyerektartasrol az anya (tipikusan ugye) lemondjon? Mielott le lennek fikazva, nyilvan nem vagyok egy barom es segitenem a sajat gyerekem. A kerdest nem ezert irtam ki, hanem mert (szerintem) tobbszor elofordul olyan, hogy az anya akar joval magasabb osszeget kap, mint amire egyaltalan szukseg lenne (plane pl. egy tobbszazezres vegkielegites eseten). Ami mindennek a teteje, hallottam mar olyat is, hogy az ilyen extrem esetekbol befolyo penzbol a kedvezmenyezett a gyermek helyett jelenlegi pasijaval ment wellness hetvegere... Tudom, hogy a birok megallapithatnak kisebb szazalekot is, ha az osszeg extrem magasra jonne ki nagy fizetes eseten, de szerintem senki sem akar egy biro joindulatara hagyatkozni ilyen esetben. Megegyszer elmondom: nem azert irtam ki a kerdest, mert nem gondoskodnek a sajat gyermekemrol, szo sincs errol, egyszeruen szeretnem megtudni, hogy van-e ra lehetoseg egyaltalan, hogy - a johiszemuseg elve alapjan - a kontroll az apukánál maradjon.


Ugy gondolom, ez teljesen realis kerdes a mai vilagban, abszolut nem elkepzelheto, hogy egy csunyabb valas/szakitas utan az amugy gyereket szereto apa ne akarjon kiszolgaltatva lenni az exének akar 18 even keresztul.



2013. nov. 11. 14:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A gyerek pénze egyik fél se mondhat le róla.
2013. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Le le nem mondhat az anya szó szerint. De olyan szerződést köthetnek, hogy az anya fizet havi 20 ezret a lakásért az apa pedig pont ennyi gyerektartást. Így nyilván egyik fél sem fog utalni.
2013. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Le le nem mondhat az anya szó szerint."


Le le mondhat csak nem szó szoros értelembe.

2013. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok valaszt kozben, ahogy nezem tulajdonkepp mindegyik hasznos volt!


5-os: Igen, a gyereké, viszont akkor hogy lehet, hogy "nem tart ra igenyt"? Tehet ő egyaltalan ilyen jognyilatkozatot? De meg mindig nem tartom jo otletnek par millio Ft-ot egy 18evesre bizni.


6-7-8: Rendben, tenyleg van realitasa, de tegyuk hozza, hogy fizetesfuggo. Egy alacsony keresetu minimalberes apuka sokkal tobbet veszit igy, mintha havonta fizetne.


9: Ez kifejezetten hasznos komment, tobb dolgot is felvet bennem. Ha 3 ev utan mast nevez meg, azt utolag "korrigalhatja"? Vagy orokre ugy marad? Miert teszi ki hercehurcanak a gyereket? Egy 3 eves gyereket valoszinuleg egy csokival meg lehet vigasztalni a vervetel miatt, ha hajszálat kernek akkor meg plane. Illetve amit en nagyon serelmezek: ha en ugyanannyit fizetek arra, hogy segitsek eltartani a sajat gyermekem, akkor ugyan miert minden masodik hetvegen lathatom? Es miert az anya "jar jobban" es "dirigálhat" ebben is? :S


10: Ezt tokeletesen ertem, csak erdekessegkeppen: A gyermek nevében sem mondhat le? Mivel elvileg 18 eves koraig minden jognyilatkozatot a szulo tesz meg, vagy nem? En nem vagyok jogasz, csupan sejtesem van errol.


12: Na pontosan erre jutottam en is. De akkor nem fix osszeget kell megadni, mivel a gyt elvileg szazalekban van kimérve ha jol tudom. Viszont egy ilyet nem mond semmisnek a birosag? Mivel gyanus, hogy irrealis szerzodeskorbe esne, ha nincs ház (tehat nincs mit az anyuka "cserébe kap"), hanem egyszeruen onkent vallalja, hogy a gyerektartasnak megfelelo osszeget havonta visszafizeti

2013. nov. 12. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!