Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos volt ez a "lecseszés"...

Jogos volt ez a "lecseszés" az unokaöcsém édesanyja részéről?

Figyelt kérdés

Szóval a sztori:

Sportlövő vagyok, és engedéllyel tartok éles maroklőfegyvert sportlövészeti célokra. Unokaöcsém 10 éves, és nagyon szereti a fegyvereket. Sokszor vannak itt, és mindig kérdezgeti hogy mi van abban a szekrényben -fegyverszekrényben-, meg a fegyverekről, ilyesmikről kérdezget. Hétvégén vendégség volt, rengetegen voltak nálunk, és pár férfitagnak megmutattam a fegyvert, természetesen kitárazva. Aztán odajött unokaöcsém, és megkérdezte hogy megfoghatja-e, én mondtam hogy persze, és felhúztam a kakast, mondom hogy egyszer "csattintsa" el. Ezt meglátta, vagy meghallotta az anyja, és leordította a fejem, hogy hogy merem odaadni neki. Még egyszer hangsúlyoznám, hogy még tár sem volt benne, nem hogy lőszer. Ez jogos volt? Valahol úgy érzem, hogy igen, de abban az állapotában kb. annyira veszélyes az a fegyver, mint egy hasonló súlyú, teljesen ártalmatlan tárgy. Valamint pár év múlva az a terv, hogy sportlövész lesz a gyerkőc, szóval főleg nem értem a szitut.


2013. nov. 25. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért akárhogy nézzük, a kissrác 10 éves, az anyukája pedig annyit lát, hogy a kezében van egy fegyver, amit épp próbálgat.. persze, hogy hirtelen halálra rémül. Valamint van különbség aközött, hogy pár év múlva az a terv, hogy sportlövész, és aközött, hogy 10 évesen, amikor még fogalma sincs arról, hogy mégis milyen következményekkel járna, ha nem lennél otthon és ő kivenné a fegyvert "próbálgatni", játszani. A baleset hamar megtörténik, elég 1 kicsit figyelmetlenebbnek lenni. 10 éves gyerek kezébe nem való fegyver, ha éles, ha nem, ha játékból nézegeti, ha nem. Én így gondolom. Legalább az anyukáját megkérdezhetted volna, hogy szabad-e megmutatnod neki.
2013. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Azért ilyen szituációban (mint tudjuk, minden fegyvert töltöttként kell kezelni) alapvető előre kikérni a szülő engedélyét.

Ha mégis baleset történik, akkor is ő a felelős érte, büntetőjogilag is.

Igen, jogos volt a lecseszés.

2013. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Biztos csak megijedt, mert gondolom ő nem tudta, hogy nincs benne tár, lőszer. Gondolom utána már megnyugodott ő is.
2013. nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Te csak jót akartál, de abban a helyzetben nekem is leállt volna a szívem. Nem egy olyan esetről lehet hallani, hogy azt hitték töltetlen.
2013. nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Mennyi idős vagy?

Majd ha lesz gyereked és pl.: mutogatnak Neki egy kést, biztos te is kiakadnál, még ha utólag megtudnád, hogy csak egy műanyag vacak volt.

Majd meg tudod te is, ha szülő leszel.

Off: Mit reagált arra, hogy töltetlen volt?

2013. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2%

Én legfeljebb azt értem, ha valaki azt mondja, hogy máskor egy éleshez is bátrabban nyúl emiatt (bár ha ennyit nem lehet megbeszélni egy 10 évessel, akkor ollót se adnék a kezébe), de tár nélkül a fegyver nem volt sokkal veszélyesebb, mint egy műanyag játékpisztoly...


Hmmm, a Hogfatherben van az rész, hogy a kislány kardot akar, a Hogfathert (ama világbeli Mikulást) helyettesítő Halál pedig lazán ad neki egy rendes éleset. Az tetszett, de az anya ott is kivágta a balhét és végül nem kaphatta meg a gyermek. Azt is igazságtalannak éreztem, de az azért jobban érthető.

2013. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Én nem adnék a kezébe egy gyereknek fegyvert, elvből. Mindennek megvan a maga ideje, egy gyerek maradjon gyerek, ne akarjon és ne legyen lehetősége felnőtt dolgokra, mert egyszerűen nem érett rá. Persze, biztosan szereti a fegyvereket, de az még nem indok arra, hogy meg is kapja, de azonnal. A gyerekek, még az érettebbek is nem tudnak helyén kezelni veszélyes eszközöket, helyzeteket, ezért is van annyi fegyverbaleset az Egyesült Államokban is. Az éles fegyver is játék a gyereknek, és sajnos sok belőle a baleset, az anyja is szerintem emiatt aggódik. Nem azt mondom, hogy rettegjen a gyerek a fegyverektől, de jobb, ha tartja a tisztes távolságot tőlük, míg meg nem érik a felelősségre.
2013. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, azt nem írtam le, hogy azért annyit megtettem, hogy megkérdeztem: Anyád megengedte, nem haragszik meg érte?

-Persze, és nem haragszik.

Gondoltam hogy akkor biztosan így van, nem akartam félbeszakítani a beszélgetést az édesanyja meg egy rokon közt, főleg hogy pár méterrel odébb voltunk. Kivenni pedig nem tudja a szekrényből, mivel el sem éri a zárat, valamint a kulcs mindig nálam van, és riasztó is van bent amit nem lehet kikapcsolni, szóval addig szól amíg nyitva van az ajtó. Azt pedig külön ellenőriztem hogy a tár üres legyen, de mint mondtam ki is vettem belőle, valamint a biztonság kedvéért én is elcsattinottam mielőtt egyáltalán kivittem volna a szobából. Amúgy nem több évről beszélünk, 2 év múlva már szeretnék járatni lőni, addig meg nem árt ha ért a fegyverekhez.

2013. nov. 25. 19:06
 9/18 A kérdező kommentje:

Amikor mutattam neki a zsebemben levő tárat, és a tár nélküli fegyvert: "De akkor is."

Ha töltve lett volna, már biztosan nem élnék.. De annyira felelőtlen én se vagyok, felnőtt kezébe sem adnám töltötten, nemhogy egy 10 éves kezébe. Max. kollégáéba, aki jópár fegyver és több évtized lövészet után csak tudja hogy mi a dörgés. Amúgy volt már ilyen a kezében, de az hatástalanított volt. Megmutattam a főbb alkatrészeket, és azt is a fejébe véstem, hogy egy fegyvert mindig töltöttként kezeljen, és az életben soha hozzá ne nyúljon, amíg nem bizonyosodott meg róla, hogy a fegyver biztonságos. De hogyha a fegyver tulajdonosa mondja neki hogy töltetlen és a tár jól láthatóan nincs benne, akkor egy műanyag szivacslövő veszélyesebb szerkezet, mint ez.

2013. nov. 25. 19:19
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem jogos volt. Oké, hogy akkor ott a fegyverben nem volt lőszer, de ha megmutatod neki, hogy hogyan kell használni, a későbbiekben ha ne adja Isten a keze ügyébe kerül egy fegyver, ami nincs kitárazva, ugyanúgy meghúzza a ravaszt és ott a baj. Hány ilyen baleset volt már, hány gyerek lőtte le véletlenül, játékból a testvérét?

Sajnos igenis felelőtlenség volt egy ksigyereknek megmutatni a fegyver működését és eleve a kezébe adni. A fegyver alapvetően azért van, hogy életet oltsunk ki vele. Nem való gyerek kezébe még kitárazva sem. Ezt elcseszted, ez van. Nem tudsz mit tenni, csak annyit, hogy soha többé nem adod a kezébe, majd csak akkor, ha már ő is hivatalosan is sportlövészkedik. De előtte soha többé.

24/N

2013. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!