Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell nevet változtatni,...

Miért kell nevet változtatni, ha az ember a rokonai elől akar eltűnni?

Figyelt kérdés
Nem elég elköltözni, telefonszámot és munkahelyet váltani és letiltani őket a közösségi oldalakról?
2013. nov. 30. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mennyire elszántan üldözik. én pl. 15 éve nem látott lányokat tudom hol vannak, hol dolgoznak, elég beirni a nevűket a face keresőbe. csak azért nem keresem fel őket mert annó csalódtam bennük.


és én mégcsak nem is keresem őket igazából. aki keres még ugy is megtalálhat ha nevet változtatsz, van miko rmég az se elég.

2013. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
hülyeség + 10ezer Ft pénzkidobás....elég ha letiltod a p.c.s.ába,meg elköltözöl külföldre vagy az ország másik végére.soha a büdös p.i.c.s...ába nem találnak rád,ha csak nincs annyi eszed valakinek elmondani pontosan hová is mész...mert amit 2en tudnak már nem titok.
2013. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert itt ha erről van szó, mindenki valahogy így írja: "Változtass nevet, költözz el..." Satöbbi. De szerintem felesleges. Még facebookról sem kell törölni senkit, csak le kell őket tiltani és nem kiírni az adatlapra, hogy piros a hálósipkád. Én szeretem a nevemet, szeretném megtartani:/
2013. nov. 30. 15:52
 4/11 My Conserve ***** válasza:
88%

A név-változtatás szerintem ott inkább szimbolikus, azt üzeni: "nem akarok közétek tartozni".


Amúgy egy kis nyomozással simán meg lehet találni a rokonokat névváltoztatás után is, van erre egy külön kormányhivatal. Csak a legtöbben nem is akarnak igazán utánajárni.


Még telefont se kell cserélni, igazából elég, ha hívószámkijelzős, és nem veszed fel. Munkahelyet váltani... az talán érdemes, attól függ, hogy mennyire kétségbeesettek.


Én amúgy a megbeszélés híve vagyok, jobban örülnék, ha adnál nekik egy esélyt, hogy utánad menjenek és bocsánatot kérjenek a korábbiakért.

2013. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul közelíted meg a dolgokat.


A "rokonai elől akar eltűnni" azt jelenti, hogy te menekülsz előlük, azaz üldöznek.


A "rokonokat kirakni az életemből " viszont azt jelenti, hogy te nem üldözött szerepben vagy, hanem akítv, cselekvő, önmagát megvédeni képes emberként élsz. Te nem akarod többé látni őket, nem pedig te menekülsz előlük. Érzed mi a különbség, ugye? :)


A világot nem tudod kontrollálni, csak magadat. Ha tényleg üldöznek, akkor a rendőrségre kell menni és majd ők tudják, hogy mi ilyenkor a pontos teendő.


Minden más pedig az alábbiakban mehet (én már csináltam, mert a rokonaim közül néhányan zaklattak):


1. Telefonszám-megváltoztatás, - titkosíttatás. Csak annak megadni, akiben megbízol, ha bárki más hív a számon, azonnal megkérdezni, hogyan jutott hozzá. A szolgáltató cégre is vonatkozik a titkosítás!


2. FB-on ki lehet tiltani embereket. Nem látsz belőlük semmit, ők pedig nem érhetnek el. Iwiw-en szintén ki lehet tiltani a zaklatókat. ha ismerősdö volt, akkor egyszerűen dobd ki az ismerősök közül.


3. A lakásodba nem engeded be. Nem tartasz velük kapcsolatot. Ha hagyományos postai úton próbálkoznak, akkor a levelet bontatlanul küldd vissza azonnal. Ez azt jelzi a feladónak, hogy el sem jutottak a másikhoz a sorai.


Nekem ezek mind beváltak. Senki sem tud elérni, aki eddig zaklatott. Nem változtattam nevet, mert a nevem az enyém, az én vagyok. Hogy őket vezetéknéven történetesen pont úgy hívják, mint engem...? Hát Istenem... van még belőlünk az országban jópár, elférnek ők is köztük. :)

2013. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-es, ezen el kell gondolkodnom. Tényleg csak azt akarom, hogy békén hagyjanak, még esélyt sem akarok adni, hogy megkeressenek. És nem találtam rá okot, hogy miért kellene ehhez nevet változtatni (ahogy olyan sokan tanácsolják errefelé).


A nagynéném egy szörnyen agresszív nő. Minden második szava káromkodás (még ha éppen vidám, vagy "kedves", akkor is), és amikor egy kicsit is nem érzi jól magát, ordít. Ha elfelejtek elmosni egy tányért, ordít, hogy agyon kellene engem verni. Amikor nem volt munkám, azért ordított, most pedig azért, mert miért ott dolgozom, ahol. Közben meg fogalma sincsen a dolgokról. A legtöbb esetben téved, vagy orbitális hülyeséget mond, de ha megpróbálom megmagyarázni, hogy máshogy jobb (mondjuk máshogy nem kell kidobni 100 000 forintot az ablakon), akkor ordít, hogy hülye vagyok és ő tudja jobban. De azért viselkedjek családtagként. Mert muszáj, hogy együtt étkezzen a család, és töltsük együtt a szabadidőnket akkor is, ha nem tudunk miről beszélgetni vagy lenne jobb/fontosabb dolgunk is. Ez a nő egy lelki terror.


A többi családtag nem ilyen meredek, de nem akarom, hogy bűntudatot keltsenek bennem, amiért külön költözöm. Folyton azzal jönnek, hogy nekem is tartanom kell a hátamat, és elviselni ezt a terrort, ha egyszer ők is ezt teszik. És hogy ha beleszülettem egy családba, akkor holtomiglan nyelnem kell a megpróbáltatásokat, meg fizetni a munkaképes korú nagymamám életszínvonalához szükséges összeget, meg pesztrálni az unokahúgomat.


Apám lelépett, amikor 4 éves voltam, de most azzal piszkál, hogy miért nem állok szóba az anyámmal... Holott ő sem áll szóba az anyámmal 16 éve, sőt, a nagynéném és nagymamám elől is külföldre menekült. Mindenki úgy csinál, mintha csak nekem lenne felelősségem, és ha nem akarom vállalni (nem is jogos, ezzel teljesen szétszednek), akkor jön az érzelmi meg tényleges zsarolás, meg az önbizalmam leépítése. A család egyik barátja is, 16 évesen elköltözött otthonról annak idején (hasonló körülmények között volt), most meg másfél órán keresztül mosta az agyamat, hogy nem kellene így viselkednem, meg maradjak ott és fizessek mint a közkatona, mert felelősséggel tartozom a családomért...


Nem, én ezeknek az embereknek nem akarok még egy esélyt adni. Lehetetlen, hogy valaha, egyetlen szóval is beismerjék a hibáikat és bocsánatot kérjenek. De mit ér egy bocsánatkérés, ha egyébként megkeserítik az életemet, minden egyes nap?

2013. nov. 30. 21:11
 7/11 My Conserve ***** válasza:

Én eddig azt hittem, hogy jó dolog a nagy család...


Nézd, tényleg szörnyű a helyzeted, de itt több megoldás is van.


Az egyik az, hogyha megszakítod velük a kapcsolatot - ez viszonylag könnyű, de nem túl jó. Egy másik megoldás az, hogy te is elköltözöl otthonról - ahogy a többi rokonod tette.


Egy harmadik megoldás, és talán a legjobb, az lenne, ha kiállnál magadért a nagynénéddel szemben, és azt mondanád: felnőtt vagyok, bakker, megvan a saját életem is, nem kell mindennek rólad szólnia... De ez a legnehezebb is. Egy olyan ember, aki a családja vezetője volt évtizedek óta, nem fogja csak úgy hagyni, hogy lázadjanak ellene, ő minden rendelkezésére álló eszközzel azon lesz majd, hogy ismét behódolj neki. És biztosan van benne tapasztalata, a rokonaid sem lehettek valami sikeres lázadók annak idején. Az ideális mindig az lenne, ha végre egy normálisan működő családot tudnátok csinálni - de ehhez változtatni kell az eddigi rendszeren.

2013. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de nem hiszem, hogy működne a dolog. Amikor bejelentettem, hogy külön költözöm, majdnem verekedésig fajult a dolog. A nagynéném ugyan sokkal kisebb nálam (én 80-90 kiló vagyok), és éveken át krav-magaztam, mégis úgy érzem, hogy nem tudnám magam megvédeni vele szemben. Apám esküvőjén is összeverekedett 3 suhanccal, akik az italokat lopni lógtak be a lagzira. Kettőt megvert (konkrétan egyszerre), a harmadik meg elszaladt.

Nagyon nem akarom, hogy nekem nyomja ki a szemem vagy üsse ki a fogaimat. Szívesen ellent mondok neki, bizonyára lesz rá lehetőségem telefonon keresztül.

Hű, most elég gyávának érzem magam.:D

2013. dec. 1. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:

az se dicsőséges ha lenyomod.

de aki ennyire semmibe vesz, azzal kár tárgyalni. a telefon jó ötlet. de az is csak azért hogy ne kerestessen feleslegesen az adófizetők pénzén. de lehet jobb lenne ajánlott levélben megirni neki a helyzetet, s kész.


az ilyen ember amugy nem ért a szép szóból, itt csak az segít ha megtalálod a gyenge pontját.


a németek se nagyon akartak tárgyalni az oroszokkal, csak akkor amikor azok már Berlint bekeritették. Itt is kb. ez a helyzet.


Az igazi megoldás valóban az ha eltünsz s elfelejted az ilyen embert, akinek ennyit érsz.

2013. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ki írta először is,hogy nevet kell változtatni? elég ha senkinek nem beszélsz róla,és elköltö9zöl valahová,ahol a kutya sem ismer..nem tudom mi a fa.....szért kell lepontozni előző hozzászólásomat....egyszerűbb lenne amugyis megbeszélned azokkal,akikkel nem akarod tartani a kapcsolatolat...és kész,bolhából elefánt szindróma...omg!
2013. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!