Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell nekem elviselni...

Miért kell nekem elviselni nővérem idegesítő fiát az ünnepek alatt? Titeket nem zavarna ez?

Figyelt kérdés
Szüleimmel lakok még, és nővérem 6 napra lepasszolja a gyereket hozzánk egy kis 2 szobás lakásba, mert hogy ő dolgozik és ne legyen egyedül addig otthon. Pedig már egyáltalán nem kicsi, 11 éves, el lenne egyedül is napi 8 órát. De ettől még hogy napközbe ő dolgozik, nem kellene ide is költöztetni napokra a fiát, szóval egyértelmű hogy csak ürügyet keres hogy mi vigyázzunk rá egy hétig. Tulajdonképpen az zavar hogy nekem is alig lesz szabadságom, csak egy rövid hét, utánna szilveszterkor is dolgozok. Szerettem volna magam kipihenni ellazulni, erre most majd ezt kell elviselnem hogy bejár a szobámba, túrkál, szándékosan provokál egész nap, üvöltözik, és egy ilyen kicsi lakásba elrejtőzni sem lehet előle. Elrontja az egész szabadságomat, amit már régóta vártam.
2013. dec. 18. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
11 éves gyereket felelőtlenség lenne egyedül hagyni a lakásban! Zárd be a szobád ajtaját, akkor nem fog bejárkálni.
2013. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Zárd be a szobádat és slussz!


Az édesanyád majd vigyázz az unokára, ne felejtsd el hogy majdanán neked is jól fog esni!

2013. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Bezárnám, csak ezt meg szüleim nem hagyják, mert hogy törődjek vele, játsszak vele számítógépen, menjek el vele boltba, mert szegény unatkozik. Volt már nálunk igy pár napot régebben is, akkor ez ment és kész szenvedés volt. Lehet hogy gonoszan hangzik de én nem érzek iránta semmi rokoni szeretetet, mivel csak a félnővérem gyereke, és messze is laknak nem a városban, alig láttam az évek alatt eddig.
2013. dec. 18. 20:28
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem simán meg lehetne neki mondani, hogy ne hozza. Én is megmondom a tesvéremnek, hogy ne hozza ide, ha épp nincs hozzá kedvem vagy más dolgom van. Az elején persze ő is megsértődött, aztán emgszokta. Ennyi. É segy 11 éves gyerek már bőven el van egyedül.
2013. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Beszéld meg a szüleiddel, hogy szabadságon vagy, tiszteljék, hogy te is szeretnél pihenni, és ezt a kis időt nem a tesód pesztrálásával akarod tölteni. Miért kellene neked az ő gyerekével törődni, ha lepasszolja egész hétre? Neked miért nem jár a pihenés ha a nővérednek igen, hiszen mindketten dolgoztok? Szólj, hogy turkál a holmid között, hogy hangos és zavar. Mond el nekik, mert lehet, hogy fel sem tűnik nekik. Ők felneveltek két gyereket, nem fognak meglepődni egy hangosabb gyereken.
2013. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is rengetegszer vigyáztam az unokahugomra. Nem tudom, hogy a nővérem fog e vigyázni az én gyerekemre.

De! Én szóltam előre, hogy a szobámba nincs bejárás ha nem vagyok otthon.

2013. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem engem nem zavarna...sőtbörülnék neki, de ez én vagyok



Téged viszont zavar, neked nem kötelességed a gyerekkel foglalkozni, tegyék a nagyszülei(szüleid)

Fogod magad és elmész otthonról, hány éves vagy, hogy álandóan azt csinálod még mindig amit anyu-apu mond?

2013. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 8 éves korától elvan itthon. Tény, hogy a közelben dolgozom, bármikor hazaszaladhatok hozzá, rövidebb ideig dolgozok ilyenkor, de elvan. 11 éves határeset, de el lehet 8 órát előzetes szervezéssel.
2013. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
1.-nek: a 11 éves, ha nem teljesen húgyagyú és normálisan nevelték, akkor nem egy magatehetetlen csecsemő, nyugodtan otthon lehet hagyni. Csak tudja azt, hogy egyedül nem áll neki tüzet gyújtani meg egyéb önveszélyes dolgot csinálni. A kérdezőt meg mértem, neki ugyanolyan joga van a pihenésre, mint bárki másnak, és a nagyszülők is az ő nyakába varrják a gyereket, mert azt úgy könnyebb. Ezt anno én is utáltam, amikor előre elterveztem vmit, amikor utaztunk rokonlátogatóba, erre az első dolog az volt, hogy előzetes figyelmeztetés és megkérdezés nélkül a nyakamba varrták az unokatesómék 4-5 éves kisfiát, aki egy akarnok, hiperaktív, visítozós kisfiú (és akit én életemben 3x láttam)... egy ideig aranyos, de a 3. óra után már egyenként tépkedtem volna ki a hajszálaimat, amikor társasozni akart az új társassal, de a szabályokat nem volt hajlandó követni, és teljesen szétbarmolta az ollóval a hozzátartozó kivágós papírizét, mellette visított meg kiabált, mint az őrült, és a saját fényképezőgépemet nem akarta nekem visszaadni (és sikeresen kitörölt fontos képeket ráadásul, mert használni nem tudja, csak nyomkodta)... én meg nyilván nem nevelhetem az unokatesómék gyerekét, mert akkor én vagyok a szarszemét, nekem az a dolgom, hogy pesztráljam -.-. Oké, értem, hogy a szülőknek is van szükségük a kikapcsolódásra, de ezt úgy kell megoldani, hogy minden érintett fél beleegyezzen.
2013. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A 11 évest én is itthon merem hagyni a 10 évessel, de ha arról van szó hogy napokig teljes munkaidőm alatt, azért az más. Tudnak maguknak szendvicset csinálni, de a főtt ételt már nem szeretem, ha melegítik, a sütőbe ne nyúlkáljanak. A lábasaim és serpenyőim a nagy nehéz (mert jó minőségűek) fajták, ha nem jól fogja, a villanytűzhely lapját úgy szétveri ha leejti, mint a szél. Már majdnem én is megcsináltam...

Úgyhogy mivel nem egy napról van szó, hanem szinte egy teljes hétről, így érthető, ha olyan helyen szeretné hagyni a gyereket, ahol nem egész nap egyedül unatkozik magában és legalább meleg ételt kap.

A nagyszülők a saját lakásukban meg miért ne lehetnének együtt az unokákkal.


Azt beszéld meg velük, hogy ne menjen a szobádba és ne turkáljon ott.

2013. dec. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!