Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet kibirni egy tisztas...

Hogy lehet kibirni egy tisztaság és rendmániás embert a csaladban?

Figyelt kérdés
Aki már hiszti rohamot kap, ha valaki cipővel megy be a házba, kiönti a kávét, koszos lesz a függöny.

2013. dec. 11. 10:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Nekem ő lenne az álompár! :)

Szeretem a rendet és rosszul esik, ha valaki nem értékeli és nem vigyáz rá.

2013. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Hát hallod, én is "hisztirohamot" kapnék, ha valaki a rendszeres figyelmeztetés ellenére cipővel ballagna be a házba. Az emberek 99%-ánál a cipőnek az előtérben a helye, a cipőtartón.


Ez szerintem nem abnormális dolog.


A kávétól maximum akkor, ha az illető nem elsőre borítja ki figyelmetlenségből. Pl. nálunk a páromnak volt egy olyan idegesítő szokása, hogy ivott gyümölcslét, aztán kólát, aztán ice teát, aztán még valami mást is, mind másik pohárba töltögette és itt-ott hagyta. Előbb utóbb persze kiborult. Na az idegesítő volt. Szerencsére tudtunk róla beszélni, és már nem csinálja...

2013. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha túlzásba viszi, és tényleges mániáról van szó, akkor sehogy.


Én azt az elvet követem, hogy a lakásom van értem, és nem fordítva. Így naponta egyszer rámolok össze reggelente munka előtt, hogy amikor hazaérek rendes lakás fogadjon minket. Azonban ha este látná valaki a lakást, háááát. Szóval én nem tudnám elviselni, ha folyton suvockolnom kéne, és nem tehetném le a bögrémet oda ahová akarom, vagy nem ehetnék ott a lakásba ahol akarok. A cipőről ne is beszéljünk. Nyilván te se arra gondoltál, hogy körbejárod a cipőben a lakást, hanem arra, hogy nem veszed le az ajtó előtt.


Megbolondulnék.

2013. dec. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Én a kosz miatt hiszti rohamot kapó embert semmilyen szinten nem viselek el.Idegbeteg,zsarnok.


Mindamellett a kosz egy olyan dolog,ami termelődik ezért valamennyit naponta takarítanom kell.


Ha kiönti a kávét egyszer,hát előfordulhat.A függöny bizony egy idő után koszos lesz és ki kell mosni,de,ami ugyanolyan rossz,mint a hisztirohamos,az az,aki olyan koszos ,hogy cipővel megy be a lakásba én nem érzi magát egy ócska csőtölteléknek.

2013. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nagyon nehéz ilyennel együttélni, én nem bírnám ki sehogy, menekülnék.
2013. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Itt nem a tisztaság- és rendmániával van a gond, hanem azzal, hogy hisztis.

Én is tisztaság- és rendmániás vagyok, ellenben nem hisztizek. Hanem takarítok. Mondjuk a cipővel bemászkálás nem zavar, úgyis minden nap porszívózok és felmosok. A kiömlött kávét fel kell takarítani azonnal, ez evidens. Mondjuk nekem pont tegnap sikerült végigönteni a törölközős szekrényen úgy, hogy mindegyik törölközőn végigfolyt... de ezen se hisztiztem, hanem mind rögtön beraktam a mosógépbe. Ettől lesznek ugyanis tiszták, nem a hisztitől.


A párom annyiban zavarja a dolog, hogy miután hazajöttem a munkából, még "pezsgek" ahelyett, hogy pihennék. De azt ő is elismeri, hogy sokkal jobb a hétvégét pihenéssel, mint házimunkával tölteni.

2013. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
A férjem unokatestvére ilyen, amikor még a szüleivel lakott otthon, nagyon nehezen viselték, az anyja sokat sírt, hogy már alig tudja ezt a mániáját elviselni. Amikor elköltöztek volt olyan, hogy mentünk hozzájuk délután gázt szereltek előtte náluk, takarított és odaszólt a pár éves lányának- jajj te még ma nem is ettél semmit, nem vagy éhes?.....hát ez szörnyű, hogy a rendmániája idáig fajult. Nem is jó menni az ilyen emberekhez, eszengve érezzük magunkat, nehogy egy morzsa leesen ki nem öntsek valamit még véletlenül se stb...én nem szeretnék "múzeumban" lakni. Az alapvető rend és tisztaság megvan ami éppen elég is.
2013. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
feszengve, leessen.. bocsi a hibákért :)
2013. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Igaza van az utolsónak,aki ezért rohamot kap az idegbeteg és járjon kezelésre,vagy értelmesebb dologgal töltse ki a napját,mint hogy a rohamával traktáljon másokat.
2013. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a volt férjem az volt :( lakva ismertem csak meg, de akkor már terhes voltam. Az előttem szólók, akik nem találkoztak még ilyennel, azok fogalmuk sincsen miről beszélnek....kire mondják, hogy jó lenne :( Ilyen emberrel együtt élni iszonyat :(

Valóban mindig rend van, de szó szerint bármi áron! Étkezések után addig nem tudtunk mást csinálni (séta a picivel stb) amig a konyha MAKULÁTLAN nem volt. Ez nem csak mosogatást, elpakolást takart, hanem felpórszívózást, felmosást.....A ruhák a fogason meghatározott sorrendbe! A hűtőben minden a megfelelő polcon....embertelen! Szerintem nem lehet kibírni. Elmenekültem. Most új férjem van, normális :) Rend van, nem megyünk be cipővel....de, ha este inkább összebujnánk mosogatás helyett, akkor összebújunk és reggel mosogatunk. Ha a gyerekek kiöntik a kakaót, akkor feltöröljük...és kész! Nincs sírógörcs, nincs ordibálás. Ha nem férjről van szó, akkor talán könnyebb a helyzet....

Méghogy ilyenre vágyik egy-két hozzászóló :D Megadjam az exem címét? Jól áll anyagilag és mindig rend van...lehet jelentkezni nála!

2013. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!