Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire buta és primitív? Vagy tényleg én vagyok a bunkó?

Figyelt kérdés

Rokonéknál történt meg. Van egy 29 éves nő, akihez nemrég betörtek. Ma délelőtt találkoztam vele ott ahol lakik, és nekem sírt, bőgött, hisztizett, hogy a rendőrség semmilyen nyomot nem talált, pedig ő MÉG A HÁZAT IS KITAKARÍTOTTA, hogy ne legyen útban semmi.

Na itt nem kaptam levegőt. Ő tisztára meg van győződve róla, hogy a rendőrség a hibás, meg a rokonok meg mindenki, mert hogy senki sem törődik az üggyel.

Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de eszméletlen nagy hülyeséget csinált, hiszen szabályosan ő tüntette el a nyomokat, bizonyítékokat.

Erre rám förmedt, hogy milyen bunkó vagyok, semmit nem tudok igazából, és menjek haza.


Komolyan én voltam a bunkó? Mi a véleményetek?


Nektek vannak buta rokonaitok? És ha igen, miben nyilvánul ez meg?



22/L



2014. jan. 5. 13:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem foglalkozok vele, csak nem tudom, hogy 29 éves létére hogy lehet így gondolkodni.
2014. jan. 5. 13:25
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

o a kupira siman ra lehet fogni, h a betoro tehet rola :D


Amugy no comment :D

2014. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát elég hüle, ha a kupira fogja. És, ha útban van valami akkor mi van? Majd a rendőrök odébb teszik és felveszik arról is a jegyzőkönyvet, hogy azt hogyan találták, és hol volt. (Későbbi bűntények felderítésénél is hasznos lehet, mert egyes betörők a bútorokkal hagynak "jelet" maguk után. (Pl a székeket felfordítják lábbal felfelé minden betörésnél). Ha hozzám betörnének én még a WC-t se húznám le hátha ott is van valami használható DNS, ujjlenyomat, akármi. Még be se mennék, becsuknám az ajtót és ott kint várnám meg a rendőröket. Ezt így KELL csinálni. Nem kitakarítani...
2014. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

A rokon buta, ez egyértelmű, de azért én minden eddig válaszolót nagyon irigylek: látszik, hogy hozzátok sosem törtek be... Nálunk úgy zajlott a dolog, hogy arra értünk haza, hogy egy csomó cucc eltűnt, de egy csomó egy kupacban a bejárati ajtó előtt, nyilván "csak" az első adagot vitték el (le a kocsijukba?) a többiért meg terveztek visszajönni. No, rögtön rendőrség, izgatottan hadarom, hogy mi történt, azt mondja jönnek. 4 órával később!!!! odatelefonáltam újra, hogy tán' elfelejtettek? A betörőnk azóta eladta a cuccot és már otthon vacsorázik, nem beszélve arról, hogy december volt, a teraszajtónk betörve, majd' megfagytunk már. Erre lecsesztek engem, hogy maradjak veszteg, nekik ilyenkor karácsony előtt sok a dolguk. Mindegy, újabb egy óra múlva kijött két fiatal kölyök, körbesétáltak, semmit nem néztek meg, semmihez nem nyúltak, csak körbesétáltak, valamit írkáltak, nem voltak ott 10 percet sem, majd kiszerelték a zárat a bejárati ajtónkból, merthogy az bizonyíték(?) holott a teraszunk volt betörve és elmentek, de még előtte "megnyugtattak" hogy valószínűleg vissza fognak jönni a betörők az ottmaradt cuccokért... Mi meg ottmaradtunk éjszakára zár nélküli bejárati ajtóval, meg üveg nélküli teraszajtóval. Mindez nem egy kétszáz fős falucskában, hanem Budapest belvárosában.


Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy amennyire tesz a rendőrség arra, hogy a dolgát végezze, semmit nem vesztett a hölgy a takarítással. Ez a rutin eljárás, kimennek, nem csinálnak semmit, majd 3 hónap múlva megkapod a jegyzőkönyvet postán, miszerint tettes ismeretlen, nyomozás lezárva. Te pedig kérdező lehetnél megértőbb a rokonoddal, szegénynek nem csak a holmijait, hanem a biztonságérzetét is ellopták, te meg csak ennyit tudsz reagálni minderre, hogy egy fórumon alázod őt... Az eszedbe sem jut, hogy sokkot kapott, mittudomén, csak azt tudod ismételgetni, hogy de hülye... :(

2014. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy nagyon rossz neki, de anyum nemrég mondta, hogy a rendőrök amikor kihívta őket (a takarítás után) azonnal kijöttek, és eléggé mérgesek voltak, mert tönkretette a bizonyítékokat. Nme minden rendőr olyan, bár ismerek én is olyan rendőrt, akit eltiltanék ettől a munkától.

Utolsó, nagyon sajnálom ami nálatok történt, olyankor persze, hogy a rendőrség a hibás, mert tojnak rá. :(

2014. jan. 5. 19:43
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
Egy másik kérdésre válaszolva írta egy rendőr, hogy gyakran fordul elő, hogy kitakarítanak a rendőrök előtt. Meg az is, hogy először körbetelefonálják a családot, és a rendőrök az utolsók akik értesülnek az esetről. Nekem is volt olyan amikor órák múlva jöttek, de olyan is amikor 5 percen belül, és ilyenkor még lenne esélyük a környéken elkapni a betörőt.
2014. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%
A késések azért vannak, mert nem elég a létszám a rendőrségen és ha pl egy nyomozó kint van egy helyszínen, de közben más házhoz is hívják őket, akkor addig nem tud menni, amíg az előző helyen nem végzett. Nem azt mondom, hogy minden esetben így van, de nagyon gyakran
2014. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 futár 1 válasza:
9%

Szerintem nem a nő volt buta, hanem ti vagytok túl okosak,és agyoniskolázottak!

Szégyellhetnétek magatokat hogy ilyenen csámcsogtok!

2014. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
38%

Köszönjük Emese.


Amúgy melyik iskolában tanítják szerinted azt, hogy ne takarítson ki az ember helyszínelés előtt?

2014. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem csámcsogunk ilyenen, nem is okoskodunk. Csak szimplán érdekel, hogy mit gondoltok erről.

Melyik iskolában tanítják? Semelyikben, ehhez józan paraszti ész kéne.

Én is olvastam ezen az oldalon rendőr kommenteket, és egy csomó panasz volt, hogy sokszor nem tudnak segíteni, mert tönkreteszik a nyomokat.

2014. jan. 18. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!