Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi sötét, buta...

Miért van ennyi sötét, buta primitív ember? És hogyan tudnám ésszel lekezelni őket?

Figyelt kérdés

Behivtak a faluban, ahol lakok közmunkára. Van érettségim, 2 szakmám, de sajna munkát nem találtam, de lényegtelen......

A lényeg: Van egynéhány idősebb olyan 50-60 közötti női kollégám, akik olyan szinten primitívek hogy hihetetlen.. Több fülük van mint foguk (bár ez nálam csak külsőség), és nagyon buták, nagyszájuak, 8 általánosuk van, ordenáré a stílusuk, van hogy az utcára köpködnek meg még ők főnökösödnek (közbe az agyukhoz képest a 100as szög integrált áramkör).. Nem tudom h kéne kezelni ezeket, de ma az egyik fentebb leírt nővel volt egy kisebb gond.

A történet: Van egy kedvenc kollégám (aki normális, kedves), vele volt egy kisebb vitánk, amit mi normális hangnemben beszéltünk, megoldottuk, mert félreértett vmit.. Erre odajön az a nő, és elkezd velem ordibálni, hogy összetöri a telefonomat, meg ilyesmik, meg a többi kolléga elött veszekedett velem.. Majdnem visszaszóltam neki, de aztán ráhagytam, majd ha ujra felbosszant.. Nemtudom h ő miért kezdett el velem veszekedni, amikor én nem bántottam senkit, a kedvenc kollégámmal is 3 p alatt elsimítottuk normálisan az ügyet, amihez neki semmi köze nem volt... 1 srác mondta már h nemjó vele dolgozni, mert buta, nagyképű a semmire (a srác anyuja is egy melóhelyen melózott vele, amig neki volt, onnét kirepiették a nagyszája miatt). Miért van ENNYI buta, primitív ember? (főleg faluban) És hogyan tudnám az ilyeneket kezelni? Mert ezekhez még normálisan, ésszel se lehet szólni, akkor is csak ordibálnak a másikkal, kibeszélik a háta mögött (egy kollégám hamarabb hazamegy a gyereke végett és neki is hőbörögtek)...... És ami szar h 5 hónapot kell ezekkel kibírni.. (nagy téli közmunkaprogramm, 2 hó meló, 4 hó iskola.)

L/23



2013. nov. 27. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell okot adni egyszerűen arra,hogy bármiért is belédkössenek.A szemükbe se kell nézz!

Amúgy te tényleg 23 éves vagy?

2013. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. Miért? Bocsi ha összecsapottnak tűnik az írásom, csak siettem. :S Meg felhúzott ezaz egész ami ma volt. :(
2013. nov. 27. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:

3 szót mondtam volna a gondolom agyonszoláriumozott, fekete hajú IQ harcos asszonykának...

térdelj és szeress! :)

2013. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3/3as: Nem cigányok.. Azt elfelejtettem leírni h magyarok.. 1 cigány kollégám van (pasi), akivel jóba vagyok, ő vicces, jófej meg kedves, és dolgozik. Tehát Ő nem olyan, ezek meg....
2013. nov. 27. 21:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el választékosan és lehetőleg szépirodalmian kifejezni magad, attól biztos kiégnek.
2013. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Hiába beszélek velük normálisan, egyszerűen arra is primitív választ kapok csak.. Rossz ez az egész.. Mamámnak is 8 általánosa van, de ő sokat olvas, ez látszik is rajta. (nem akarok elfogult lenni), de ő naponta olvas, rejtvényt fejt, meg sose káromkodott még (legalábbis én nem hallottam.)
2013. nov. 27. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta az egyik válaszoló, beszélj velük kicsit választékosabb hangnemben. Legyél ironikus. Legyél szarkasztikus. Legyél cinikus. Kb. csak a kötőszavakat fogják felfogni, de nem fognak tudni rá érdemben reagálni, csak hápogni, mert azt se tudják mire kell reagálni. De a maró gúnyt érezni fogják. Egy idő után belátják maguk is, hogy felesleges egyáltalán hozzád is szólni, mert "veled nem lehet beszélni". Gondolom a társaságuk rettentően hiányozni fog :D
2013. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

hiába van itt az értelmi különbség teljesen lényegtelen.

a lényege a dolognak az,hogy a nő elveszi tőled a kontrollt,vagyis az ő akarata érvényesül folyamatosan,vagyis nyeri a játszmát.

ha ráhagyod,passzív vagy,vagyis kuka,az ugyanolyan sz-ar játék,mint a veszekedés.

a minőségi szintet most hagyjuk,hogy nem méltó hozzád,meg hasonló rossz dumákat,de a lényege ez.

van egy könyv aminek ami az ilyen élethelyzetek és szituációk kezeléséről,a negatív játszmák megnyeréséről a kontroll megtartásáról szól,a címe verbális önvédelem.

ha változtatni szeretnél ezen és a hasonló helyzeteken,akkor olvasd el és alkalmazd.

2013. nov. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A könyv jó ötlet, rögtön gyakorolhatod is rajtuk. A 4 hónapnyi iskola alatta, amikor kiderült milyen buták, majd kisebb lesz a szájuk.
2013. dec. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!