Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy másik kérdésnél egy...

Egy másik kérdésnél egy válaszoló szerint nem vagyok normális, mert 19 évesen még a szüleimmel élek, ő pedig már 18 éves kora előtt elköltözött. Vajon mégis miből, hogyan kellett volna elköltöznöm? Nyugtassatok meg, hogy nem én vagyok a hülye.

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 23:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Én sem laktam már otthon 19 évesen de ettől te még nem vagy hülye szerintem.
2014. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
nyugodj meg.. nem te vagy a hülye :))) (tényleg nem! :))
2014. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Jelentem,én még nálad is nagyobb hülye vagyok,mert 20 évesen a szüleimnél élek és tanulok!

Amúgy engem is érdekelne,hogy miből van pénze,mert hiába dolgozok iskola mellett és jár ösztöndíj is,sehogy sem jön ki a pénz még egy albérletre sem...

2014. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Én anno annak idején 18 évesen a magam lábára álltam. Elköltöztem, dolgozta, albérletben éltem.

Ma a lassan 22 éves fiam még mindig velem él. Iskolába jár, rengeteget tanul. Nem tartom hülyének mert még nem költözött el. Majd eljön annak is az ideje. Tudod az én időmben minden másképp volt mint ma, így nem is várható el, hogy ma egy 18 éves csak úgy elköltözzön.

2014. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor eddig én vagyok a leghülyébb! :D

18 évesen elköltöztem a suli miatt, majd 22 évesen VISSZAköltöztem, és még néhány évig a szüleimmel laktam.

Ha valaki netán megjegyezte volna erre, hogy "nahát", nem igazán izgatott volna fel a dolog...

2014. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mondjuk nem lakom "teljesen otthon", nagyrészt koleszos vagyok 250km-re innen, csak most a vizsgaidőszak "üres" részében vagyok itthon. Tény, hogy nem dolgozom még, de egyrészt főiskolás vagyok (államin), így időm se lenne (néha még szombaton is órám van), másrészt pedig mivel gimnáziumba jártam, így szakképesítésem sincsen semmiből. Nulla szaktudással pedig elég nehéz lenne olyan munkát találni, amiből 100%-ig el tudnám tartani magam.
2014. jan. 19. 23:12
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy hülye. Egyre kevesebb fiatal engedheti meg magának, hogy hamar elköltözzön, pontosan azért, mert nincs miből. Munkát találni jóformán lehetetlen, lakást bérelni szintén, és rendkívül bizonytalan a jövő.
2014. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

25 éves koromig anyámnál éltem, akkor kaptam az első állásomat. Teljesen természetes ez, sőt ha ott kaptam volna állást, még nagyon sokáig ott laktam volna, teljesen ésszerű okokból. Nincs ezzel semmi baj.

Az pedig elég tipikus, hogy az ember 19 évesen a szüleivel él, akik eltartják, taníttatják, ilyesmi... Maximum van valami diákmunkája a fiatalnak, de abból mégis miért és hogyan menne albérletbe?


A párom addig az anyjával lakott, amíg nem vettünk ki egy közös albérletet. A tesója (talán 27 éves) még mindig vele lakik. Nem mindenkinek van felesleges sok tízezre külön lakni, plusz ott a régi szoba a régi cuccokkal, az anya remek főztje és megértő szavai... (Nagyon szeretem az anyósomat, van is miért :))


Még az együtt lakó több generációval sincs bajom, ha nagy és kellőképpen megosztható a ház (már ha a résztvevők igénylik), de ha problémák vannak, akkor is megértem, ha az anyagiak miatt nem tudnak lépni, egyelőre...

2014. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, és nálam még az is közrejátszik, hogy egy kis 800 fős baranyai faluból felkerültem Bp-re. Azért ezt annyira nem volt egyszerű megszokni, még talán most se sikerült teljesen.
2014. jan. 19. 23:15
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy tanulsz, ha koleszos vagy, akkor nem is nagyon vagy otthon ráadásul, úgyhogy az ilyen megjegyzéseket le kell tojni magasról. Lehet, hogy irigykedik rád, amiért van jövőképed és ezért tanulsz?
2014. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!