Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy másik kérdésnél egy...

Egy másik kérdésnél egy válaszoló szerint nem vagyok normális, mert 19 évesen még a szüleimmel élek, ő pedig már 18 éves kora előtt elköltözött. Vajon mégis miből, hogyan kellett volna elköltöznöm? Nyugtassatok meg, hogy nem én vagyok a hülye.

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 23:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is irigy az ilyen, vagy csak simán hazudik, mert azt hiszi, ez a mai módi.

Én 20 évesen még mindig itthon vagyok, párommal 22-23 éves korunk körül tervezzük az összeköltözést, addigra meg tudunk valamennyit spórolni. Minek elhamarkodni bármit is? Ha meg szétmegyünk addig netalántán, bármilyen okból kifolyólag, akkor meg nem hinném, hogy kivennék magamnak egy kis albérletet. Miért mennék el? Nagyon jó viszonyunk van anyával, ráadásul így többet tudok neki is segíteni. Szerintem az ilyen észhuszárokat, akik pedáloznak, hogy már 10 éves korukban dolgoztak és külön éltek, nagyon bántja valami személyes sérelem belül. Lehet kidobták őket otthonról, vagy tudom is én.

2014. jan. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
A dolog úgy állt egy éve, hogy én is albérletbe költözök, egyik haverommal ugyanarra a szakra jelentkeztünk, ugyanazon a főiskolán. Engem felvettek, őt nem, így alakult ki ez a helyzet. Persze ha végre lenne már barátnőm, akkor lehet, hogy másképp vélekednék, de egyelőre ezek a lehetőségeim, 4-6 nap fent lakok, 1-3 nap itthon, az óráimtól függően.
2014. jan. 19. 23:34
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
ebből tényleg ne csinálj problémát, a főiskolások/egyetemisták jelentős része nem költözik el otthonról mielőtt melót találna. Mi értelme lenne?
2014. jan. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 vagyok, 200 km-re élek otthonról, albérletben, de csak a suli miatt. És a szüleim fizetik a bérleti díjat. És nem érdekel ki mit gondol, érettségi után nem tudtam elmenni dolgozni, nem volt hova. Továbbtanultam, és a szüleim támogatnak, és én is így fogom tenni a gyerekemmel. Majd ha lediplomázok, én támogatom a szüleimet.
2014. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi erről a véleményem? Hogy tökre magasról lesz*rom mások véleményét.

Én 23 éves vagyok és itthon élek. Év vesztes voltam, és nyelvi tagozatos (5 évfolyamos) gimibe jártam, így 2 év csúszásban vagyok mondhatni önhibámon kívül. 20 évesen kerültem be az egyetemre és idény nyáron végzek mérnökként, ha minden jól megy. Nem tudok mellette dolgozni, ez van. Próbáltam, de kevesebb pénzt kaptam a diákmelómért, mint amennyit egy jobb ösztöndíjjal össze tudok kaparni, így inkább erre hajtottam a 4 év alatt. 50-60 ezer forinttal havonta kb a hátsómat kitörölhetem és már akkor is sokat mondtam. Sokszor átrágtuk ezt a szüleimmel. Ők most még megtehetik, hogy eltartsanak, cserébe annyit kérnek, hogy ne linkeskedjek és gyűjtsem a pénzemet, mert nem fognak tudni nagyobb összegekkel támogatni, ha egyszer elköltözök itthonról.

Az anyagi oka mellett mégnagyobb anyagi okai vannak annak, hogy itthon élek. Mi a halálnak szorongjak és éhezzek a kis pénzemből két utcával arrébb, amikor a szüleimmel mély egyetértésben eléldegélünk itthon? Enyhén szólva pénzkidobásnak tartom ezt, amíg nincs miért elmennem.

Az más téma, hogy ha itt kapnék munkát, akkor sem költöznék el, csak akkor már haza adnék a rezsibe, a kajába, stb., mert elvárás lenne saját magammal szembe, hogy ha tudok és van miből, akkor beleadjak. Mindegy... Szerintem tökre nincs senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki miért él még otthon. 24 éves koromig én is tutira itthon fogok élni, utána meg majd a sors hozza és valószínűleg a párom miatt majd úgy hozza, hogy jó messzire költözünk az ő munkája miatt.

2014. jan. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én is itthon lakok 20 évesen. Főiskolára járok, jövő nyáron végzek, utána még fél év gyakorlatom lesz, valószínűleg akkor fogok elköltözni. Egy vidéki nagyvárosban élek, ide járok tanulni is, mégis miért kéne azért fenntartani egy külön albérletet akár nekem, akár a szüleimnek, csak hogy ne lakjak velük? Elég így is fizetni nekik a sulit (nem indult állami képzés abban az évben, mikor felvételiztem, így esélyem se volt bejutni). Én sem dolgozok a főiskola mellett, mert max. éjszakai árufeltöltő munkára mehetnék, ahhoz meg őszintén szólva sok kedvem nincs, és a szüleim is azt mondták, hogy jobban éreznék magukat, ha inkább otthon lennék éjszakánként, pláne annyi pénzért - inkább ideadják zsebpénzbe. Szóval csak nyáron szoktam dolgozgatni, fesztiválokon, meg itt-ott pultosként és ennyi. Év közben meg iskolába járok, onnan meg haza, ahol amúgy tökjól elvagyok a szüleimmel, imádom őket. És egyelőre ezt is kihasználom, mert baromira hiányozni fognak, ha már több 100 km-re leszünk egymástól.
2014. jan. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Hozzá tartozik még a dologhoz, hogy bár nem ismerem az egész évfolyamot, akikkel eddig megismerkedtem vagy kolisok, de hazajárnak, vagy a környéken laknak a szüleikkel, és bejárnak a városba suliba. Senki nem lakik albérletben, pláne nem úgy, hogy magának tartja fenn. A legtöbben nem is dolgoznak, max. családi vállalkozásban, mert mint mondtam, semmi lehetőség, az ilyen alja munkákon kívül. Ezeket meg általában aki egyszer kipróbálja, felveszi a fizetését, megköszöni, és nem megy többet. Szóval az ismerettségi körömben ez nem számít csodabogár dolognak, hogy a szülőkkel lakunk, mert nem tudnék ellenpéldát mondani.
2014. jan. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

23 éves koromig (most szeptember) otthon laktam, mert egyetemre jártam a lakhelyünkön, most a párommal lakunk albérletben, mert felvettek mesterszakra 240 kilométerrel arrébb, így kapok havi 20 ezret, mint húgom (ő kolira és kajára), mert még tanulok, és még megteheti édesanyám, hogy támogat. Azt mondta inkább tanuljak minthogy diákmunkával próbáljak ennyit összekaparni egy hónapban és a tanulás rovására menjen, mert elég kemény szakon vagyok. Van mindenféle szociális támogatásom így kb egy minimálbérnyi bevételem van minden hónapban így hogy anyu besegít, szóval nyomorogni épp nem nyomorgunk, mert a páromnak átlagfizetése van. Egy év múlva diplomázok és onnantól ha el tudok helyezkedni a diplomámmal (mérnök) kiemelkedő lesz már a kezdőfizum is és akkor majd kezdhetek esetlegesen törleszteni anyunak ha szüksége van rá :) Így szarok mások véleményére.


23 N

2014. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elköltözni csak úgy érdemes, ha tudod hogy nem kényszerülsz arra később hogy visszamenj. (vis major esetek természetesen kivétel)

imádom anyámat, kijöttem vele tini koromban is nagyon jól, viszont 19 éves korom óta nem élek vele együtt. nem 100%ban saját döntés volt, és nem is menekültem, így hozta az élet. ha újra együtt kéne vele élnem, szerintem 2 napon belül megfojtanánk egymást egy kanál vízben. 8 év alatt az ember kialakít magának egy saját életritmust, időbeosztást, amin nehezen változtat.


sokkal becsülendőbb ha valaki inkább 22 évesen is otthon él, mintsem 18 évesen nagy dirrel durral lelép, aztán utána visszakullog mert nem bírja eltartani magát.

2014. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nyugi, egyáltalán nem vagy hülye! tudok olyat, aki még 40 évesen is a szüleivel él, igaz hogy külön kasszán, de akkor is! pl ha a 40 évesnek kell 3 tojás, nem kell rögtön boltba szaladnia, csak kér az anyukájától (nagymamám) :) ebben nincs semmi, senkinek semmi köze hozzá! :)
2014. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!