Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van az, hogy a rokonaimm...

NaomiBrown kérdése:

Miért van az, hogy a rokonaimmal (elsősorban édesanyám, nagynéném) nem tudok úgy beszélgetni, hogy ne érezzem magam feszélyezve? Ennek lehet valami pszichológia oka?

Figyelt kérdés
Édesanyám egyedül nevelt fel nővéremet és engem, mert édesapám 1éves koromban meghalt. Az ő rokonságával nem tartjuk a kapcsolatot, csak anyuméval, ami nem túl nagy, csak lányok/nők (anyum, tesóm, nagynéném, mamám) vannak. Közülük csak mamámmal tudok felhőtlenül beszélgetni a mindennapjaimról, tesómmal változó a helyzet, mikor éppen milyen kedve van, de a többiekkel egyáltalán nem megy. Viszont barátnőim szüleivel, rokonságával illetve sima ismerősökkel, sőt idegennek nincs ilyen problémám, barátokkal meg persze megint csak nincs. Ennek mi lehet az oka?

2014. febr. 5. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ezt így ezek alapján nem lehet megállapítani. Par ötletem, amiken ha elgondolkosz, talán közelebb visznek a megoldashoz: nagyon szigorúak, úgy érzed elvárásaik vannak veled szemben, különbözik az értékrebdetek es ezt ők nem megfelelően kezelik (rád kényszerítik az álláspontjukat) vagy sokat dolgoznak es stresszesek, úgy érzed nem figyelnek es nem érdekli őket a mondandód. Ezek az én otleteim, ha tobbet mondanál talán többet segíthetnenk.
2014. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnek tök jók az ötletei, még annyit tennék hozzá, hogy az is lehet, hogy ítélkeznének fölötted, ha őszinte lennél velük.

Nem hinném, hogy komoly lelki gondjaid lennének, hiszen te is írod, hogy bizonyos emberekkel meg feszélyezetlenül társalogsz. Ezért gondolom, hogy a velük való kapcsolatod a ludas dologban, nem pedig te magad.

2014. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!