Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha nagyapám a haszonélvező,...

Ha nagyapám a haszonélvező, és velünk egy házban élő nagybátyámnak 6% tulajdonrésze van, akkor is kitehet bárkit a lakásból?

Figyelt kérdés

Nagyapám házában élünk, ő a haszonélvező és a ház 75%-a is az övé. Özvegy már (sajnos). Egy háztartásban él velünk a munkanélküli fia. Másfél éve lakunk itt, ez idő alatt egyszer sem fizetett rezsit. Mivel munkája csak ritkán van, így egy idő után felhagytam a könyörgéssel, mi fizetünk mindent a párommal. Nagyapám nyugdíjából a jelzálog hitelt vonják ami elég szép összeg, így ami kevéske összeg marad a nyugdíjból, abból vesszük a gyógyszert (a közgyógyát elvették) és fizetjük a gáz számlát.

A lényeg,h most a nagybátyám a fejébe vette,h kitesz minket a házból, mert "ő a tulajdonos és ő a főnök a házban". Én tudom,h nem tud mit kezdeni velünk de már marhára bosszant a dolog.

És igen.. mehetnénk albérletbe, de több okból sem megyünk. A többi testvér (anyámon kívül) nem törődik az apjukkal, nem látogatják, stb.. meg sajnálom itt hagyni beteg nagyapámat, most volt egy komoly műtétje, majdnem amputálták a lábát, szerencsére sikerült megmenteni a lábát. Párom nem soká kimegy külföldre dolgozni, épp azért,h anyagilag jobb legyen mert az itthoni fizetése nem sokat ér. Az lenne a kérdésem,h mivel tudnám egy kicsit letörni a szarvát a nagyszájú nagybátyámnak.



2014. febr. 10. 13:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
70%

Jól mondták előttem, nagyapa a főnök. De ha nagybácsi nem bír magával, akkor én egy kis fenyegetőzéshez folyamodnék:

Elé raknám az összes számlát, csekket, fizetni valót, gyógyszerről, élelmiszerről összegyűjtött számlát és közölném vele, hogy amennyiben ezt az összeget egyedül is ki tudja csengetni, hogy saját magának, meg a nagyapának pontosan ugyanazt az életszínvonalat biztosítani tudja, amit most te és a párod fizetéséből élvez, akkor természetesen pakoltok és már itt sem vagytok :)


Ha ez sem használ lehet ezt példákkal is illusztrálni. NEm főzni csak annyit, amennyi nektek elég (meg persze a nagyapának), nem mosni rá, kizárni azokból a lakrészekből, ami nem az övé (pl a nagyapa TV-je elől), elzárni azokat az élelmiszereket előle, amit nem ő vett, lejjebb venni a fűtést...stb. És erősen kiállni amellett, hogy majd akkor ugasson ezek miatt, ha fizet is értük, pont úgy ahogy ti. Ennyi :)

2014. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Rég írtam :) én sosem mostam, főztem rá. Mivel nem fizet rezsit (még mindig) és közölte,hogy nem is fog így nem láttam és látom fair dolognak ha mosnék meg főznék rá. Önellátó és kész. Persze ez a mai napig nem tetszik neki mert férfi létére neki kell ágyneműt húzni, mosni és teregetni, mert hogy ez az én dolgom lenne.
2015. júl. 20. 05:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!