Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem látok tisztán ebben a...

Nem látok tisztán ebben a helyzetben, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg úgy van hogy ha holnap nem fizetem ki a lakbért akkor utcára kerülünk. Édesapám halála után kaptunk a biztosítótól pénzt, amit a testvérem nevére kötöttek le az én részem is mert nem voltam 18.(ezzel indokolták). múlt héten szóltam tesómnak hogy legyen szíves feloldani a lekötést és küldjön nekem a pénzemből. erre a tesóm azt mondta hogy a bank nem fogja feloldani mert nekik ez veszteséges mert hogy ez valami kötvény..nem is értem ezt az egészet. beszéltem nagybátyámmal hogy mi ez az egész és ő azt mondta fel lehet oldani csak nem fogja mert hülyeségre költeném el meg majd akkor megkapom ha házas leszek... de próbál mára összeszedni pénzt nekem. nost nagybátyám tele van adóssággal, tudom hogy egy fillért sem fogok kapni. vagy a tesóm hazudik vagy a nagybátyám. a tesóm azt is mondta hogy abból megy a nagymamám lakásának törlesztője.. mármint az én pénzemből. már ezt sem értem mit képzelnek mert nekik is ugyanúgy volt pénzük mint nekem de nekik több. senkitől nem tudok kérni és sehova nem tudok menni mert jelenleg annyi pénzem van hogy leutazzak nagyanyámhoz és elmondjam neki mit kavarnak a háta mögött és az én pénzemet nem akarják odaadni. csak az a baj hogy szeretem a testvérem és ha kibukik nagyanyám elött mit csinálnak a pénzemmel nagyon nagy balhé lesz. de ha nem teszem meg akkor meg utcára fogok kerülni. és megint itt van az, ha lemegyek és be is megyünk a bankba nagy veszekedés árán akkor se biztos hogy megkapom a pénzt mert ki tudja mikor oldja fel a bank a lekötést. bocsánat de nagyon ideges vagyok, lehet össze vissza írkáltam. de pontosítok ha nem értelmes.


2014. febr. 20. 09:38
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

tesóm 28 éves és még sosem dolgozott mert a nagymamánk eltartja őt...

átmenetileg kerültünk ebbe a helyzetbe párommal. sajnos ő senkinek nem tud szólni mert nincs családja. jól éltünk, babát terveztünk aki jött is, most 2 hónapos. de páromnak volt egy stroke-ja fél éve és most épülget fel, de őt meg kirúgták pont mielött szülni mentem.

2014. febr. 20. 09:41
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát én utánanéznék annak a lekötésnek, mert szerintem az a pénz már sehol sincs. Kérj a nagymamádtól segítséget, a tesódékkal meg menj be a bankba, és kérj kimutatást. Szerintem nagyon átvertek téged.
2014. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
én is ettől félek. kedden hívtam a nagyanyámat többször és kaptam a telefonjáról egy smst hogy ne hivogassam, mert neki nem kell tudnia a mi dolgunkról, ne idegeskedjen mert az egészsége többet ér. nagyon félek mi lesz.. ha holnap lemegyek vissza már nem tudom hogy jövök és nem is marad pénzünk :(
2014. febr. 20. 09:49
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg kellett kapjál vmi féle papírt amin le van írva, hogy a pénz ami a bankban van a tied is. Én azonnal ügyvédhez mennék és szépen elballagnék a tesóhoz az ügyvéddel együtt, hiszen az a pénz jogosan téged illet, kivéve akkor ha nem volt a szerződésben kikötés, hogy ha pl megházasodsz akkor kaphatod meg vagy egyéb. velem tuti nem szórakozna, akár a testvérem akár nem...
2014. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, mondjuk a lekötések általában valóban x időre szólnak és elméletileg nem lehet felbontani őket idő előtt. Pont azért lekötés. De lehet megérne annyit, hogy bemenj a bankba és rákérdezz, hátha az ügyintéző tud segíteni vmit...
2014. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megvan-e a penz vagy nincs, azt mi nem tudhatjuk, de a bank semmit nem arul el, ha nem te vagy a szamla tulajdonosa. Csak a tesodnak, a szamlatulajdonosnak adnak felvilagositast.


Meg ha azonnal fel is bontana akkor is T+3 napon belul fizetik ki.


A helyi csaladsegitot probaltad mar? Egyelore jobb otletem nincs.


Attol meg ne tarts, hogy balhe lesz. A balhe utan szuletik megoldas is.

2014. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

A tesod barmilyen kotvenyt el tud adni azonnal. Ha lekotott kotveny, akkor bukja maximum az erte kapott volna hozamot.


(Ez most lehet 3-4% evenkent. Jelen esetben nem olyan jelentos, mert ha hitelt vennel fel, akkor biztos, hogy 10% alatt nem kapnal.)

2014. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha már betöltötted a 18.jogosan követelheted az örökséged! Ha majd házas leszel? És ha 50évet leélsz a pároddal,lesz még 2-3 gyereketek de nem házasodtok össze,akkor nem jár az örökség??? Ne hagyd magad!!!! Ne védd a tesódat,a lelked megnyugtatására hivatkozva! Jó,h.szereted,de ez nem jogositja fel,h.a pénzed kezelje,lenyúlja,költse! Mert itt sajnos nagyon így néz ki a helyzet! A gyereked lakhatása a tét,nem új cipőt szeretnél venni!(mondjuk,ahhoz sem lenne sok köze!)
2014. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
nem kaptam papírt.:( amikor lekötötték azt mondták én vagyok a kedvezményezettje a pénznek, ha jól emlékszem ezt mondták. pár napja meg már azt mondta hogy semmije sem vagyok a pénznek. ezek nagyon hazudnak.:(((
2014. febr. 20. 10:04
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem az a pénz már régen nincs meg. A rokonaid csak ködösítenek, meg mellébeszélnek. Jó nagy kamu duma ez a majd házas leszel duma. Ha ekkora nagy a baj mint írtad, és már nagykorú vagy , ha normális lenne a tesód és meglenne a pénz már odaadta volna. De mivel nincs meg ezért mellébeszél.

Szerintem ügyvédre még úgy sincs pénzed, egy óriási balhét robbants ki , fenyegetőzz ügyvéddel stb.. és akkor csak ki ugrik a dolog.

2014. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!