Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogyan kezelnétek az...

Ti hogyan kezelnétek az ünnepi stresszt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Anyósomék nem igazán fogadtak be a családba, tíz év után nagyjából még azt sem tudják mikor születtem, hány éves vagyok, nem egyszer visszahallottam hogy másoknak panaszkodott rám ok nélkül, és még sorolhatnám. Ilyenkor ünnepek táján összeül a család én pedig már előre ideges vagyok, hogy megint jó képet kell vágni miközben pontosan tudom, hogy fel sem tűnne nekik ha nem lennék ott. Nagyjából hosszú órákig kucorgok egyedül és igyekszem lefoglalni a gondolataimat, mert ők nagyon jól elvannak egymással, míg hozzám szinte senki nem szól. Ünnepek előtt hetekkel már gombócban áll a gyomrom. Van esetleg más is hasonló helyzetben? Ti hogyan kezelitek?
2013. dec. 15. 00:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A párod tud erről? Miért mentek oda? Az én férjem soha de soha nem tenne ki engem ilyesminek, és én sem őt. Ezt kettőtöknek kellene megbeszélni.
2013. dec. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egyetlen rokon, ismerős sem, akivel úgymond "talál a szó"? Én is nehezen barátkozó vagyok, de mindig akad valaki, akivel kijövök....Viszont ez egy más dolog hogy anyós-én kapcsolat..Kissé nehéz, egyes esetekben.De fogd úgy fel, mint egy olyan dolgot, ahol nem szeretnél jelen lenni, de muszáj.Semmi sem kibírhatatlan.

Hogyan kezelem?Szarul érzem magam, persze.Ülök az asztalnál, figyelmes vagyok, közbeszólok ahol tudok, hogy lássák, van egy kis sütnivalóm.Ignorálom a saját feszültségeim, mert néha muszáj.Kibírom azt a pár nagyon kellemetlen órát, és elhúzok haza.

2013. dec. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyes: igen, a párom tudja milyen, de mivel a családjáról van szó, nyilván igyekszik kerülni a konfliktust (bár az utóbbi pár hónapban több dologért is szólt nekik). És mivel ő is jön az én családomhoz, jogosan elvárja hogy én is menjek az övéhez (habár az én családom rögtön befogadta őt). Kettes: pár szót igyekszem váltani mindenkivel, de az egyetlen ember akivel mondhatni barátok voltunk már eltávolodott tőlem. Gondolom neki is súgtak pár kellemetlen szót rólam a hátam mögött.
2013. dec. 15. 00:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Szerintem ha ez a helyzet, nem várja el jogosan, hogy ott legyél te is. Ez nem üzlet, hogy ha ő elmegy a te szüleidhez, akkor te is az övéhez! Ha téged ott bántanak, semmibe vesznek, az miért jó neki, miért jó neked, miért jó bárkinek is?


Ha ez lenne a helyzet, és az én házastársamat bántaná a családom, én úgy intézném, hogy karácsony alkalmával együtt csak 1-2 óra erejéig látogatnám meg őket, ajándékokat odaadnánk, majd mennénk is tovább valamilyen indokkal. Az ünnepeket követően pedig elmennék egyedül a szüleimhez, hogy a páromnak ne legyen egy teljes kellemetlen napja. Őszintén szólva én nem is tudnám magam úgy jól érezni, hogy tudom, hogy ő meg szenved egy sarokban egyedül. :(

2013. dec. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj. Beszéld meg a pároddal, hogy ez van, te ezt érzed és kész, nincs kedved hozzá. Hát kell ez neked?

Amúgy fura felfogású népség a párod családja, annyi biztos. Szerintem nemes egyszerűséggel hanyagold őket, és ha emiatt megsértődik rád bárki is, ők vagy a párod, akkor tehetnek egy szívességet. Állj ki magadért! Ahogyan előttem is írják, ez nem úgy működik, hogy "ha ő eljön az én családomhoz, én is elmegyek az övékéhez". Magasról tegyél rájuk, ha ők is tettek rád, nem kötelező barátkozni. Bár elhiszem, hogy mindez rosszul esik neked...

2013. dec. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szívem szerint én sem mennék, de ez több hónapos durcát jelentene, ami sokkal rosszabb, mint a pár óra szenvedés. Természetesen nincs nyílt ellenségeskedés ezért a legtöbben nem is értik meg mi a problémám. Párom pedig többnyire csak legyint, hogy úgysem maradunk sokáig, csak kibírom valahogy.
2013. dec. 15. 01:19
 7/17 anonim válasza:
100%
hát mintha saját magamról olvasnék..nálunk is ez a szitu.szólnak hozzám,de mintha nekik is kényszer lenne..rossz érzés,de nem tudok mit tenni..még nem mondták,hogy tegezzem őket..pedig könnyebb lenne.10év után
2013. dec. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, olyan embertől, aki saját magáért sem áll ki, hogy várhatnánk el, hogy Érted kiálljon?...

Ez itt a bibi.

Felnőtt férfinek nem lehetne az a motivációja, hogy mindenkinek a kedvében járjon... És ha már ez a motivációja, miért az eredeti családja az, akiknek a kedvében akar járni minden erejével, miért nem Te vagy az?

Most már Te vagy a családja.

Miért nem azzal akar jóban lenni, akivel együtt él? Miért azoknak udvarol, akiket csak néha lát?


Mért nem vagy TE durcás hónapokig azért, hogy menned kell??:))

Én nem jöttem volna össze ilyen éretlen emberrel.

2013. dec. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd meg tőle, hogy anyáddal akar lefeküdni vagy Veled! :)
2013. dec. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Márminthogy: Anyáddal akarsz lefeküdni vagy velem?
2013. dec. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!