Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell "rokon" címén...

Miért kell "rokon" címén segíteni egy olyan embert, aki csak kihasznál mindenkit?

Figyelt kérdés

Nekem nincs ilyen rokonom, viszont ismerősünknek van, az anyósa. Boldog boldogtalant fejős tehénnek néz, 45 éves, kb 8-10 éves munkaviszonya sincs, és mégis folyton folyvást adnak neki pénzt "mert hát rokon nem hagyhatjuk magára" címen. Miért? Miért kell azért tejelni valakinek, csak mert rokon?

De mondhatnám egy másik ismerősömet is, neki van felesége, gyerekei, de a bátyja egy alkoholista munkanélküli, és folyton tartja feléjük a markát. Ismerősöm meg a felesége folyton panaszkodik, nem akarnak adni, és MÉGIS adnak. Folyton kérdezi, hogy szabadulhatna meg tőle, de nem esik le nekik, hogy azért nézi őket pénzcsapnak, mert mindig adnak. És jön a kifogás, hogy "de hát nem hagyhatom éhen halni, mégis csak rokon" stb.



Miért? Aki tényleg nem érdemli meg, kihasznál mindenkit, azt MIÉRT segítik? Utána meg mindig panaszkodnak, hogy nekik sincs, és mégis mindenki őket nézi fejős tehénnek.


Ti ismertek ilyeneket? Történt veletek ilyesmi?


Miért van ez?



2014. márc. 17. 12:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És ezek persze, hogy nem változtatnak az életvitelükön, amíg van olyan marha, aki mindig pénzeli...
2014. márc. 17. 12:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Félnek a konfliktustól, ezért egyszerűbb adni, mint felvállalni egy konfliktushelyzetet.
2014. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs ilyen rokonom, de van két testvérem. Ha az élet úgy hozná, hogy bármelyik padlón lenne akár a saját hibájából, és pénzautomatának nézne, akkor jó magam is morognék, de mindig segítenék neki. Hogy miért? A válasz egyszerű: Mert a testvérem és szeretem.


Valószínű, hogy a kérdésben leírtak is így vannak vele.

Az anyós esetében valakinek az anyja, és bár tudja, hogy az anyja ingyen élő, mihaszna, és csak a pénz kell neki, de ad neki, mert az anyja és szereti.

Vagy ott a nőnek bátyja. Tudja, hogy sosem fog változni, de támogatja mert a bátyja és szereti.

Tudod senki sem akarja, hogy az ő lelkén száradjon a másik nyomorúsága, rosszabb esetben halála.

2014. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A pénzelés a lehető legbutább dolog, amit egy "rászorulóval" tehetsz, mert ez csak konzerválja a fennálló rossz helyzetet.

45 évesen egy életerős nő, akinek még van 18-20 aktív éve a nyugdíjig. Tessék elmenni dolgozni.

2014. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az en anyosom, 56 eves es egy napot sem dolgozott, a ferje vagyis aposom tartotta (jol keress, ugyved).

Csak apos (59eves) es lelepett egy fiatal csajjal, es most a gyerekek tamogatjak az edesanyjukat 3 testver havonta utalnak penzt neki

Miert? Mert szeretik, fontos szamukra, sajnaljak..

2014. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Én nem adnék egy fillért sem. Egy tányérral jutna neki is az ebédből, ha rászorul, ha hasonló a ruhamérete mint nekem vagy a páromnak akkor ruhát is adnék.

De pénzt azt nem.

2014. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell. Csak, ha te akarod.


Tudni kell nemet mondani, bűntudat nélkül. Egyik idősebb ismerősöm tanítása - nagyon igaznak bizonyult és hálás vagyok érte -: ha nemet tudsz mondani a téged kihasználni akaróknak, és nem vagy hajlandó balek lenni, jobban tisztelnek (mégha nem is szeretnek), mintha bólogató, gyenge fejőstehén lennél.

2014. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Uccsó, remek meglátás.
2014. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké, szeretik, ezt megértem. De azt nem, amikor tisztán látni, hogy a szeretetüket "kihasználja" az illető, akinek csak akkor jut eszébe a rokon, ha kell vmi.
2014. márc. 18. 17:38
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos nekem is vannak ilyen rokonaim. Ezzel csak az a probléma, hogy páromnak nem tetszik ha segítek. Megértem őt is. De sokszor van konfliktus emaitt közöttünk. Az a baj, hogy egy két rokonom csak akkor talál meg, ha kell neki valami. Általában pénzt. Illetve van egy olyan is, aki idejár, és folyton kunyerál, ő általában nem pénzt, hanem adjak ezt, adjak azt. Belenéz a hűtőbe, evidensnek veszi, hogy a gyereknek majd összedobjuk a ruhára a pénzt. És még folytathatnám. Sajnos két éve idejár a nyakamra. Párom egyre nehezebben viseli. Soha egyszer sem hívtak meg magukhoz mondjuk ebédre a két év alatt, ők számtalanszor esznek itt. Soha nem kaptunk tőlük egy szelet csokit sem. Sőt olyan is volt, hogy bográcsozzunk náluk, dobjuk össze a pénzt. Aha, megvettünk mindent, átmentünk, és vendégül láttuk magunkat náluk Egy üdítőt nem vettek, a kölstégeket sem feleztük meg. Tiszta balekok voltunk.

Sokszor gondolkoztam már azon mit tudnék tenni, hogyan rázhatnám le?

2014. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!