Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem vagyok biztos, hogy...

Nem vagyok biztos, hogy jogosan érzem e magam megsértve, vagy felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés
Későn jöttem a családba, így a testvéreim gyermekeivel nevelkedtem szinte. Bátyám lányai 3-7 évvel fiatalabbak mint én. A két lány teljesen különbözött. Míg a nagyobbal nem igazán volt jó a kapcsolatom, addig a kisebbet szinte én neveltem fel. (Úgy kell érteni, hogy napjában többször átjött több órára, és még pasi tanácsokat is tőlem kért.) Sok éven keresztül ment ez és mondhatni barátok voltunk. A fiamnak ezért Ő lett a keresztanyja. Viszont menet közben átvette a nővére stílusát aki viszont kicsit komolyabb lett. Megszületett a kislánya és a húg annak is a keresztanyja lett. Az elején még nem is nagyon zavart, hogy többet van törődve a kislánnyal, hisz újdonság és csak kisebb. Aztán telt múlt az idő és sajnos volt olyan, hogy hetekig nem láttuk a keresztanyát, a fcebookra meg folyamatosan nap mint nap tette fel a képeket a keresztlányával. Rosszul esett, de nem akartam felfújni a dolgot. A múlt héten rendeltem két gyerektablettet, az egyiket a fiamnak, a másikat pedig a kislánynak. Tudtam hogy szeretnének egy baby laptopot, ez pedig majdnem olyan okos. Nos amikor megérkezett, átvittük de kiderült hogy a keresztanyja, (aki a mi fiunknak is a keresztanyja természetesen) már vett neki egy kis laptopot. Na ekkor elszakadt a cérna, mert ide még szinte egy rudit sem hoz át. Nem ezen van a hangsúly, mert megveszek mindent ami kell, csak maga a törődés. És az, hogy tőlem nem ezt tanulta. Mindig elítéltük azokat a családokat ahol meg volt különböztetve az egyik gyerek a másiktól. És persze mondanom sem kell, hogy nem csak lelkileg hanem anyagilag is mindig támogattam. Olyan volt mint a húgom. Bátyám is mindig úgy engedte el buliba, ha megvan rá az összegyűjtött pénze, ami természetesen tőlem volt.

2014. febr. 19. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
szerintem természetes hogy a tesoja lányát jobban szereti mint a nagynénje gyerekeit... De lehet hogy rád megharagudott valamiért és ezért nem jár hozzátok
2014. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%
Felfújod.
2014. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A sértődésnem jogos, az hogy rosszul esik igen jogos.

de ezért sajnos nem lehet a másikra támadni, a szeretetet és szimpátiát nem lehet erőltetni

az unokahúgod, a saját unokahúgait jobban kedveli, velük többet foglalkozik, mint az unokatesóival..

erőletetni nem lehet...

2014. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem egy szintig ez normális. Ki tudja, lehet, hogy azért tölt a testvére gyerekével annyi időt, mert a tesójának nincs elég. Ne gondolj rögtön arra, hogy titeket kevésbé szeret.
2014. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!