Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Én alkalmazkodjak?

Figyelt kérdés
Nem bírom már sokáig elviselni a sógornőmet... a párom öccsével van vagy 3-4 éve, de egy mosolyt nem tud megejteni felém.. fennhordja az orrát, látszik az öltözködésében és a viselkedésében is. Mi már 30asok vagyunk a párommal, 10 éve együtt. Igaz volt egy hullámvölgyünk, megcsaltam sajnos, de olyanok voltak a körülmények, hogy így alakult azóta próbálom helyrehozni persze. De sógorom pont ebben a szünetben ismerte meg a csajt és olyan mintha én lennék új a családban és nekem kéne alkalmazkodni........... most is elindult neki a lakásvásárlás de az se a saját pénzéből, hanem az államéból, mi meg hitelt veszünk fel meg önerőt spórolt a párom. Én sajnos nem, mert csak most tudtam elhelyezkedni de nem is ez a lényeg, hanem hogy ennek kapcsán se ülünk le ötletelni meg segítünk egymásnak csak udvarias érdeklődés ennyi. Meg úgy csinál mintha megérdemelné a lakást csak mert állami gondozott volt.. Összegezve ilyen helyzetben ki simuljon a másikhoz? (Úgy látom ő nem is akar, többre tartja magát nálam.)
2014. ápr. 2. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell senkinek simulni a masikhoz. Nem vagytok legjobb baratnok, de nem is kell mindenkivel puszipajtasnak lenni. Oszinten szolva egy kis irigyseg erzodik az irasodbol, ne sajnald tole azt a penzt, hidd el, ez sem karpotolja azert, hogy csalad nelkul nott fel.

Tulajdonkeppen ha nincs rossz viszony koztetek, nincs askalodas, keresztbeteves stb, akkor felesleges ezen ragodni.

2014. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Állam pénzén vesz lakást? Ezt meg hogy csinálja?

Ha állami gondozott volt, akkor nem hiszem, hogy olyan nagyon irigyelned kellene. Örülj neki, hogy te családban nőttél fel, és ne sajnáld tőle a pénzt. (gondolom valami árvaellátás lehet).

Lehet azért állnak hozzád most másképp, mert te egyszer már eljátszottad a bizalmat. De nem látok bele a helyzetbe, ez a leírás ahhoz kevés, hogy bárki azt mondja neked vagy neki van igaza.

2014. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell haverkodnotok,ennyi.Ha nekem nem szimpatikus a sogornőm akkor a feje tetjére is állaht akkor sem barátkozom vele,elfogadom,megadom neki a tiszteletet és annyi.

Valószinűleg nem vagy neki szimpi,ennyi.

2014. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

"de olyanok voltak a körülmények" Kevésmindennel válthattad volna ki jobbana nép unszimpátiáját. Na mindegy.


Azt kellene tisztázni, hogy mi alapján mondod ezt és érzed úgy, hogy ő fenn hordja az orrát? Példák kellenének. Nincs fekete vagy fehér, nincsenek kellek, mindkét fél kell a kompromisszumhoz, a legkevésbé súrlódésmentes együttéléshez, de kezdjük ott és azzal, amit kérdeztem!

2014. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Egy kicsit irigykedsz rá, ahogy olvasom.

Mi lenne, ha inkább a saját dolgaitokkal foglalkoznál, és nem azzal, amit a sógornőd csinál?


"ennek kapcsán se ülünk le ötletelni meg segítünk egymásnak csak udvarias érdeklődés ennyi."


Ezt hogy érted? Összeülni a sógornőddel, és ötletelni arról, hogy ti ketten hogy vegyetek lakást? Bizarr.

2014. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is ugy érzem van egy kis irigység részedről. Azzal, hogy ő az állam pénzén szerez lakást, neked még nem lesz kevesebb. Miért zavar? Neki nem volt családja. Idegen körülmények között kellett felnőnie. De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem kell simulni senkinek senkihez. A másik az, te megcsaltad a párod. Szerintem neked kellene picit neghúzni magad, és visszavenni, nem a másik életében kapirgálni és vele foglalkozni.
2014. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Megszületett az ítélet: irigy-r.banc a kérdező.

Jöhet a következő páciens.

2014. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

még ha a család venne nekik lakást, nektek meg nem, megértenélek, de így???

Én azt hiszem, jobban kijönnék vele, mint veled, te tűnsz kicsit irgynek és kukacoskodónak.

2014. ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Egy állami gondozottól szerintem bocsánatos bűn az, felnőtten meg akarja mutatni a külvilágnak, hogy ő is valaki (kompenzálni akar), szerintem nincs miért irigyelned. Az államtól 1 140 000-1 710 000 Ft közti összeget kapnak (felső határt akkor, ha 5 évet meghaladóan voltak állami nevelésben), ami az induláshoz édeskevés, ezért ne irigyeld.
2014. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
Álljatok már le! Az első feltételezi, hogy irigy. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem, lehet, hogy van benne igazság, de nem ez dominál, nem tudjuk, nem is szólalt meg még a kérdező a kérdése óta. Ti meg felfűzitek falkában egymásra a véleményt. Ehhh. Ez így nincs rendben. Nem értitek, miről hadoválok, igaz?:D
2014. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!