Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha a családom...

Mit csináljak, ha a családom őrültnek akar beállítani?

Figyelt kérdés

Mindig olyanokat mondanak, ha valamit rosszul csinálok, vagy valami rosszat mondok, hogy el kell vinni orvishoz, mert nem vagyok normális és anyám már többször is fenyegetett azzal, hogy elvisz egy elmegyógyintézetbe és bezárat oda..És ma jöttünk haza osztálykirándulásról és úgy volt megbeszélve, hogy nővérem kijön elém az állomásra, de amikor leszálltunk a vonaról, nem volt ott, ígyhát fel akartam hívni, hogy mi van, de kicsengett és nem vette fel, ígyhát felhívtam anyámékat, hogy most mi van akkor, erre anyám azt mondta, majd ő megpróbálja felhívni, ezért letettük, eltelt 2 perc, felhívtam én anyámat, hogy beszélt-e már vele? Erre közölte, hogy igen és azt mondta, én nem hívtam őt, pedig tényleg felhívtam. Csak megnéztem a híváslistát és abba se volt benne, hogy hívtam, szóval gondoltam, biztos a telefonommal van valami. Ezután megpróbáltam mégegyszer felhívni, akkro már felvette és mondtam, melyik vágányon voltunk és hogy jöjjenek oda, erre mondta, hogy már jártak ott és nem voltam ott és menjek le a lépcsőn, lementem, ott voltak és elkmondott mindenféle nyomorék akárminek, aztán hazaértünk és itthon is az volt az első dolga, hogy odament anyámhoz és mondta neki, hogy én elmebeteg vagyok és vigyenek el orvoshoz, mielőtt még valami nagyobb baj lesz o.o Anyám meg olyanokat mondott, hogy ő már nem tud velem mit csinálni, stb...Aztán apám azért kezdett el velem ordibálni, mert 2x is rácsaptam a telefont, mert megkérdezte, amikor épp a vonaton ültünk, hogy hol járunk most, én meg mondtam, hogy nem tudom, és emiatt ordibált velem, hogy miért vagyok ilyen hülye, én meg erre leraktam...És szóval mikor hazaértem, emiatt ordibált velem és megfenyegetett, hogy ha mégegyszer lerakom, szétveri a fejemet...Aztán abba kötöttek bele, hogy minél hamarabb fel akartam jönni a szobámba és a bőröndömet is hozni akartam, hogy kipakolhassak belőle és kérdezték, hogy hol van a szennyes, mondom a bőröndben, erre mondták, hogy -Ez nem normális, minek viszed fel a bőröndöt, ha még úgyis benne van a szennyes?? Ezután kipakoltam a szennyes cuccaimat és ott votl még egy szatyos, erre nőbérem hót flegmán kérdezte, hogy abba mi van? Erre azt mondtam, hogy semmi, amit arra értettem, hogy semmi különös, csak ilyen fogkfe, fogkrém, fésű, tusfürdő, stb, amiket úgyis hoznék fel, erre fogta és kiborította az egészet a földre és elkezdi nekem: A semmit nem lehetne kiborítani -.- és emiatt is mondták, hogy biztos beteg vagyok...

És már komolyan nem bírom, most őszintén, szerintetek én vagyok nem normális, vagy ők?? Néha már komolyan kezdek elbizonytalanodni magamban, mert mindig csak ezt hallom itthon, hogy elmebeteg vagyok és elmegyógyintézetben a helyem, meg hogy agyon leszek verve, ilyesmik és már lassan én is kételkedek magamban, hogy mi van, ha tényleg nem vagyok normális, csak mondjuk amikor erre utaló dolgokat teszek, azokat észre sem veszem, vagy mit tudom én...

Szerintetek is elmebeteg vagyok?

16/L


2014. jún. 1. 20:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs veled nyugi :) De hogyha ez tényleg ilyen család, akkor innen menekülni kell, minél előbb.

Nyugodtan megmondthatod hogy vigyenek intézetbe, úgyse vesznek be hiszen egészséges vagy. :)

Tehát KITARTÁS! :)

2014. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
sajnállak:( remélem belőled nem ilyen ember lesz. és nem, nem te vagy az elmebeteg.
2014. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A családod elég rosszindulatú veled. Bárkivel előfordulhat néhány hétköznapi figyelmetlenség (illetőleg bármit be lehet ennek állítani). Nagyon csúnya dolog, amit csinálnak.
2014. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy elmebeteg! Ők meg szemetek és bunkó! Rajtad verik le szerintem minden problémájukat, mert látják, hogy komolyan veszed, és visszahúzódsz! Szedd össze magad, kiscsaj! :D Te normális vagy! És tudnod kell, hogy vannak dolgok, amiket SOHA SENKI nem csinálhat meg veled, mert nincs hozzá joguk! Védd meg magad.. Ha a nővéred még egyszer kiborítja a cuccodat, üvöltsd le a fejét, hogy mégis mi a fenét képzel magáról? Te is kiszórod a cuccait? Nem?! Hát akkor? Ő milyen jogon? Ha apád beszól, hogy megver, mondd meg neki, hogy próbálja csak meg!!! Tuti meglepődnének, ha elkezdenél te is ugyanúgy beszélni velük! Ilyen esetben ez a normális. Nem vagy beteg, de védd meg magad, mert ha nem véded meg magad, tényleg megőrülhetsz..
2014. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%
Szerintem,nem vagy elmebeteg! Ha az lennél akkor ezt az írást se tudtad volna megfogalmazni. Viszont nem ártana,önszántadból megkeresni egy pszichológust,hogy el mondhasd neki,mit művel a családod,mert egy idő után tényleg be fogsz kattanni,és onnan már nehéz a vissza út. Hasonló dolgokat éltem át én is. Bármit csináltam,bármit mondtam,soha nem volt semmi se jó. Mindig én voltam a hülye,meg a béna. :( Állandóan próbált lehúzni a családom végeredmény az lett,hogy az önbizalmam ,önértékelésem a nullára csökkent. HA nem akarsz dokihoz menni akkor egy könyvet javasolnék: Susan Forward Mérgező szülők című könyvét. Ebből sok mindent meglehet érteni,miért viselkedik úgy a szülő testvér rokon ahogy. Remélem tudtam segíteni. Írj nyugodtan privit ha szeretnél.
2014. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jól esett, hogy ezek szerint még tényleg nem őrültem meg...

Csak az a baj, hogy ha meg is próbálnám megvédeni magam, semmit nem érnék vele, mert apám már vert meg régebben is, volt olyan, hogy épp zuhanyoztam, nővérem meg bement kutakodni a szobámba és hallottam, hogy bejött, ezért odakiabáltam neki, hogy menjen kifelé onnan, erre apám feljött és kirángatott meztelenül a zuhanyzóból és megvert, amiért ordibáltam...szószerint mindenbe beleugatnak, most épp azért vagyok mondjuk elmebeteg, mert széthajtottam az ágyam, mert szeretek nagy ágyon aludni...vagy azért, mert azt mondtam, hogy -Úristen...

Pszichológusra én is gondoltam, szerintem meglátokatok egyet...a könyv pedig érdekesnek tűnik :)

2014. jún. 1. 20:57
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem őrültél meg, csak a családod rosszindulatú. Ezt hívják lelki terrornak. Amint tudsz, menekülj és vissza se nézz!


Amúgy olyan előfordulhat, hogy annyira kikészítenek idegileg, hogy kihagy az agyad. Hogy már előre ideges vagy, mert tudod, hogy semmiségekért fognak ordítozni és már csak azért is mindent elfelejtesz. De attól még nem őrültél meg, csak ideges vagy! A családodat kéne elmegyógyintézetbe zárni.

2014. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad van :)
2014. jún. 1. 21:07
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki elmebeteg, akkor az apád: egy szinte felnőtt (testű) lányt egy férfi (különösen az apja) meztelenül kirángat a zuhany alól, és ütlegeli? (Na nem minta jobb lenne, ha kisgyerekkel művelné, de így duplán beteges). Na ŐT tényleg be kellene zárni egy gumiszobába.
2014. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hát jah..
2014. jún. 1. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!