Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem értem unokatesóm gondolatm...

Nem értem unokatesóm gondolatmenetét, szerintetek miért csinálja ezt, honvágy?

Figyelt kérdés

Az az igazság nálunk elég nagyok a családban a korkülönbségek. Unokatestvérem 50 éves, én 26. Nem igazán jó a családi kapcsolat a családban, viszont vannak klikkek, akik egymás szájában vannak és egymást fényezik, meg vannak pl anyám, unokatestvérem és felesége, +én. Akik évente kb 2x találkoznak, de pénz/ajándék stb tabu, max a szívesség de az is nagyon ritka.


Most meghalt unokatesóm anyja, tehát anyám testvére. Persze a családban mindenki eltűnt jó szokás szerint, pont mikor kéne... ugyanis uncsi tesóm 30 éve Németországban van kinn, ott él, Német felesége van, a gyereke nem tud magyarul, sőt mi több ő is keresi néha a szavakat, vagy előfordul hogy magyarul kérdezik és németül válaszol. :)


Szóval annyira ráragadt ez a német mentalitás, nem kérdez vissza miért kerül ennyibe az annyi stb. Volt hogy ezért át is vágták itthon. A precizitás ahogy dolgozik, bár anyám szerint nem kellett soha sem a szomszédba mennie ezért, szóval bedolgozta magát, akcentus nélkül tud németül, és a munkahelyén kezet csókolnak a németek neki, mert nagyon jól csinálja azt amit csinál (persze most sarkítottam)


De beszélgettem vele, és érthetetlen módon nem vette fel a német állampolgárságot, ráadásul kijelentette ő vissza akar költözni M.o-ra, az anyja házába, esze ágában nincs eladni, a pénzt felélni stb, kérdeztem tőle miért? Azt mondta elege van Németországból. :O


A felesége persze kézzel lábbal integet ellene, ráadásul nem is valami kacsalábon forgó villába, hanem egy Miskolci parasztházba, amit le kéne dózerrolni mert olyan fos állapotban van.


Én személy szerint örülnék neki ha visszajönne, :) de manapság, ahol mindenki a külföldre szalad (megjegyzem jogosan), és vissza sem akar nézni, mert annyira nem jó "itthon", ő szöges ellentétét mutatja.



2014. jún. 17. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Elég, ha annyit értesz, hogy külföldön sem tökéletes minden. Én Dániában élek, azt hinnéd, itt a kacsalábon forgó gazdagság. Magasabb a munkanélküliség, mint Magyarországon.

Oka van neki, hogy haza akar költözni.

2014. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Vannak ilyenek, foleg akik regebben mentek el, akikben valami idealizalt kep el Magyarorszagrol. Vannak akik haz ais koltoznek, utana meg menekulnek megint kulfoldre mert megismerik a valos viszonyokat.


A felesege meg a gyereke ugysem fog vele tartani, de az is lehet hogy szar a hazassaga, es azt varja mikor szabadulhat meg az asszonytol, ki tudja.

2014. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kinn a családja nagyon egyben van, másrészt nem jellemző rá hogy szarban hagyjon bárkit is...


De egyébként gondoltam arra is hogy a nyugdíjra támaszkodva tuti megérné neki hazajönni... már csak azért is mert itthon bőven jobb körülményekre elég lenne az a pénz mint kinn...

2014. jún. 17. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

A nemet egeszsegugyi rendszer fenyevekkel jobb mint a magyar, nyugdijaskent lehet hogy tobbet er a penze Magyarorszagon, de ha van valami baja akkor meg mehet egybol onalloan a temetobe (kis tulzassal)

Haverom 14 eves volt mikor kijott a csaladjaval a 90es evek elejen, aztan a szulei nyugdijasok lettek, hazakoltoztek par eve, most meg jonnek vissza Nemetorszagba... itt vannak az ismerosok, a gyerekek, az unokak.

2014. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!