Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagymamámmal hogy legyek jóban?

Nagymamámmal hogy legyek jóban?

Figyelt kérdés
Valamiért (mindenki szerint ez a természete, nem lehet ellene mit tenni) minden nap, többször is feltesz nekem olyan kérdéseket, amik nem csak engem, de anyámat, öcsémet, barátaimat is sértik. Olyanokat kérdez, hogy: "Mit csinálsz? ...chatelsz?...kivel?!" ha valamiben nekem van igazam(kivételesen...), akkor azt mondja: "Hagyjál békén!" és nem szól hozzám, megsértődik. Nem lehet vele logikusan vitát folytatni, ha valamit ő mond, akkor az csak és kizárólag úgy a jó. Már majdnem 17 éves lány vagyok, aki szeretne már úgy szórakozni, hogy ne kelljen azt hallgatnom egy teljesen normális ruha miatt, hogy: "Hát kiröhögnek!!!!!!!!! Lépkedj kettőt... már ott van, hogy kilátszik a feneked! Hát mindenki rajtad fog nevetni, szájára vesz a város!!!!" (WTF?!) Na, hát ehhez én mit szóljak, mit tegyek, hogy ne minden két percben ordítson velem, veszekedjen, meg szidjon, még azért is, hogy kétszer zuhanyozok egy nap.... Most mondja meg valaki légyszíves mit tegyek? /Ja, anyám nem nagyon van itthon, őt már nem érdekli. Öcsém visszaordít rá, aztán ennyi... én azt hiszem valami mást akarok/ Együtt lakunk.

2014. jún. 23. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Barátaidat sérti? Ennyire azért mégsem kéne komolyan venni, amit mond.

Válaszolj neki türelmesen, ha kérdez.

Ne vitázz vele, ha makacs természetű.

Ha a feneked kilátszik a ruhából, és ezt bárki szóváteszi, akkor azért nem ő a hibás, hanem te vettél ribis rucit ;)


Türelmesnek kell lennetek vele, ő az idősebb, egyszer már nem lesz, és akkor hiányozni fog. Legalább ne legyen lelkiismeretfurdalásotok akkor miatta.

2014. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nagyi nem tudja, hogy kishazánkban mindenki (70%) prostinak öltözik be nyáron? Nem járkál az utcán?
2014. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Előző: 70% eléggé sok, gondolom ebbe beletartoznak azok, akik rövidnadrágot és topot vesznek fel, ne adj isten miniszoknyát. Csak azért, mert itt páran túlszexualizálják a női testrészeket, nekik nem kell nyáron melegen öltözniük. :) Az említett ruhát egyikőtök se látta, a nagyi természetéből és korából kifolyólag lehet, hogy túlreagálta.

A kérdésre: szerintem ami nem megy, nem kell erőltetni, én nem vitáznék vele, hanem ráhagynám, és megpróbálnék vele minél kevesebbet kommunikálni, hogy békesség legyen. Én egyszerűen nem venném fel a kesztyűt, mert őrajta már úgyse tudsz változtatni

2014. jún. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy azt a ruhát, amit pont ő vett nekem, kellene kritizálnia.... A ruha alja combközép alá ér, nem könnyű anyagból volt, de nem hinném, h ez a lényeg. Igen, lehet, hogy ő az idősebb, csak sajnos én lehetek bármennyire türelmes, nem segít. Meg ugye nehezen kerülsz el valakit, aki az alattad lévő szinten lakik. Nem, nem vagyok ribi. Ezt biztosan állíthatom. Nem kell az általánosítás, köszönöm, de abból már egy cseppet sokat kaptam. Nem hinném, hogy valakit, aki egyházi iskolába jár, és minden éveben kiemelik a "magatartásáért és állhatatos segítségéért", ilyesmivel kellene beskatulyázni. A többi válasz-részt nagyon szépen köszönöm.
2014. jún. 23. 23:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akit kiemelnek egyházi gimnáziumban magatartásáért, az nem vesz fel olyan ruhát, amiből kilóg a feneke, és nem okoz gondot neki az sem, hogy türelmes legyen az idős nagymamájával, kedves kérdező....
2014. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, az imént írtam, hogy nem lógott ki semmim abból a ruhából, ráadásul pont a nagymamám választotta.

A türelmemmel szintén semmi probléma, bár te nem ismersz, de nyugodtan kritizálj csak, bár egyáltalán nem a kérdésre válaszolsz. Ha vitatkozni szeretnél igyekezz kérlek érdekes dolgokról írni/beszélni, nem az időmet pazarolni. Köszönöm. :)

2014. jún. 23. 23:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Írtam már :)


Legyél türelmes vele, és ne vitatkozz. Ő az idősebb, nem neki kell változnia, mert ő úgyse fog változni, te viszont kamasz vagy még, kettőtök közül nem az idős nagymamádnak kell változnia egyébként sem.

Önérzet és arc megvan nálad, ahogy látom egyébként ;)


Ennyi!

2014. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Ezeknek a válaszadóknak mi bajuk van? :D Rögtön a ruhára ugranak, és leb***nak, hogy legyél kedves azzal, aki veled szörnyen viselkedik? Próbáljanak meg ők elviselni egy ilyen családtagot (tudom milyen) szenteskedő letorkolások helyett. Jézusom.
2014. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megpróbálom. (mégjobban...) Most például miatta (is) megyek egy ilyen napközi jellegű táborba, ami ebben is segíthet, hogy jobban megértsem magamat, és vele is türelmesebb legyek. :) Mégegyszer köszönöm a segítséget.
2014. jún. 23. 23:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcas, akkor mondd meg te, hogy mit kell csinálnia.

Bizonyára ordítoznia a nagymamával, aztán javasold neki azt is, hogy verjen be egyet neki :)


Ha tetszik, ha nem, a nagymama ilyen, ő már változni nem fog, a már majdnem 17 éves lánynak kell alkalmazkodnia. Ennyi.

2014. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!