Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokatestvéreknek ugyanaz a...

Unokatestvéreknek ugyanaz a keresztnév?

Figyelt kérdés

Bátyám 6 éves gyerekét mondjuk hívják Botondnak.

Az én párom is Botond, lassan kezd komolyra fordulni a kapcsolatunk, belátható időn belül szeretnénk összeházasodni, szeretnénk gyerekeket.

Az ő családjukban szokás az, hogy a fiú az apja nevét kapja, nekem se lenne ez ellenemre, főleg hogy nagyon tetszik a párom neve.

Kérdés hogy ez milyen húzás lenne a bátyámékkal szemben?


2014. júl. 29. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

a bátyádékkal szemben egy dolog, én nem sértődnék meg szerintem, ha a tesóm az én gyerekem nevét választaná, bár a gyerekeknek lehet nem lenne a legjobb, pláne ha mondjuk tartjátok a kapcsolatot


nem bunkózásból, de egy vicc jutott eszembe:

C.asszonyt kérdezik, hogy hívják a gyerekeit.

-Háááát Laji, Laji, meg Laji

-Oszt mé' jó ez?

-Mer' ha enni kell, csak kiabálok, hogy Laji, oszt gyün mind.

-Na de ha csak az egyiket akarja hívni?

-Hát akkó' csak a vezetéknevét mondom

2014. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy orulnenek neki. Megoldas lehet, ha a gyerek masodik kereszteneve lesz Botond.
2014. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Én nagyon-nagyon haragudnék, pedig alapvetően békés természetű vagyok. Képzeld csak magad a szüleid helyébe: két Botond nevű unokájukat hogy különböztetnék meg?
2014. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem az unokatestvérrel azonos név nem probléma, az apja-fia egyazon néven viszont kifejezetten gáz. Az egyik lesz majd a Boti, a másik meg a Botika? Vagy hogy?
2014. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Elég fura. A gyerekeknek is az lenne szerintem.

A nagyiknak is.

Hogy hívják a kis unokáját? Botond.

És a másikat? Botond.

szuper :D

Egyébként még felesleges ezen gondolkodnotok. Mire gyerek lesz, addigra lehet, hogy megtetszik más név. A "Botondot" meg adhatjátok második névnek, tiszteletből.

Meg aztán lehet, hogy lányotok lesz :) Remélem, őt nem kell "Botondnak" hívni :D

2014. júl. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is fura, en sem adnám, viszont több olyan családot ismerek, ahol így van..( nem rokonaink)


Pl István( fiktív)

Az egyik Pista

A másik Pityu


A vicc, hogy az unokatesóm férjét úgy hívják, mint az apját,.

2014. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mivel a párod után kapná a gyerek a nevét, szerintem semmi baj, legfeljebb másként kell becézned mint a tesód gyerekét becézik.Nálunk is van hogy azonos nevű unokatesóim vannak. Például anyámnak 2 testvére van és mind a kettőnek a fia István, mivel mindkét gyerek apja neve István. Ebben semmi rosszat nem látok.
2014. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen. Nem gáz szerintem. Bátyám Benjámin.. unokaöcsénk szintén Benjámin. Beninek szólítjuk mind kettőjüket. Sose volt probléma
2020. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!