Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú vezetéknév mellé ha...

Hosszú vezetéknév mellé ha két keresztnevet adunk, akkor milyen sorrendben? Először a rövidebb, vagy először a hosszabb?

Figyelt kérdés

Ez csak példa, de Csákberényi Anna Amanda, vagy pedig Csákberényi Amanda Anna?

Vagy nincs jelentősége, hogy a hosszú vagy a rövid keresztnév van-e elöl?



2014. jún. 19. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
A rövidet előre, és ezt használja.
2014. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszúság szempontjából mindegy, az legyen elől, amelyiket használni akarod.
2014. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét példában nekem az elso verzió tetszik jobban. Mas nevekkel lehet hogy jobban tetszene fordítva. Az adott nevek döntik el, hogy melyik lenne jobb.
2014. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Hosszú vezetéknév után először add a rövid keresztnevet, aztán a hosszút, mert az egyfajta ritmust ad a névnek, ill. keretbe foglalja. Ha két hosszút ki kell várni, akkor lehet, hogy a harmadikra már nem kíváncsi senki, bármilyen rövid is, és bármilyen szép is.


Egy jótanács: ha a vezetéknév magánhangzóra végződik, akkor mássalhangzóval keződődő keresztnevet jó adni utána, mert nem törik bele az ember nyelve. És még véltlenül sem olyan nevet, ami I-vel kezdődik!

2014. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az én dédim azt tanácsolta a szüleimnek, hogy mindegy, mi lesz a gyerek neve, csak rövid legyen, hogy 85 évesen is le tudja írni. Ennek okán vagy egy nevet adnék, vagy a rövidet tenném előre. De remélem, hogy tényleg nem Anna Amanda lesz, mert két ennyire egyforma név elég gáz.
2014. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Olyan nincs, hogy tökéletes sorrend, de én pl. a vezetéknév hosszához igazítanám. Rövid vezetéknévhez jobban hangzik a hosszabb 1.-nek, hosszabbhoz meg a rövidebb. Az én vőlegényemnek két szótagú vezetékneve van, így abban egyeztünk meg lánynévben, hogy előbb jön a három szótagú név, utána a két szótagú. Persze az is lehet, hogy vki ugyanolyan hosszú neveket választ - fiúból arra amúgy is nagyobb az esély :D-, akkor meg mindegy.
2014. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Amugy én azt sem értem minek van két kersztnév... Oké hogy majd ha nagy lesz eldönti hogy melyiket válassza... De az most milyen hogy X évig igy nevezed a gyermeked ő meg egyet gondol X éves és a másikat válassza.. Ha meg te eldöntöd hogy az elsőt használod akkor minek adod neki a másikat?
2014. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Szegény mire felírja majd a nevét a dolgozatokra a többiek már végeznek a felével.
2014. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
A férjemnek a 4 betűs vezetéknevéhez van átlagos hosszúságú keresztneve (5 és 6 betűs), de még ő is azt mondja, hogy ne csesszünk ki a gyerekkel, legyen csak egy neve.
2014. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Általában jobban hangzik a név, ha a rövid van előbb, és utána a hosszú. Tényleg szebb, ritmusosabb úgy.
2014. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!