Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adható testvéreknek teljesen...

Adható testvéreknek teljesen ugyanaz a keresztnév?

Figyelt kérdés
Pl. három fiú testvér és mindegyik Kis József lenne. Van erre valami törvény?
2009. jan. 5. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Ceausescu-nak allitolag a fiu testveret ugyan ugy hivtak mint ot,mert az apjuk reszeg volt es nem tudta mit csinal..Nem tudom ha megbuntettek vagy nem oket.
2009. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
73%

Szerintem nincs ,mert ha ellennének szakítva a testvéreek ,és soha nem találkoznának ,mert nem ismernék 1mást ,akkor is hívhatnák őket kis józsefnek.

Rem. érted:)

2009. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Igen, van rá jogszabály, mégpedig hogy egy embernek nem lehet két ugyanolyan keresztnevű vér szerinti gyermeke (örökbefogadott igen).

Tehát a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy pl. Kis József feleségül veszi Nagy Máriát. Fiuk születik, akit az apja után szintén Kis Józsefnek neveznek. Ezután később a szülők elválnak. Kis József ekkor újranősül, az új feleségének már van egy szintén József nevű fia. Kis József örökbe fogadhatja felesége fiát, ha a családjogi helyzet megengedi (pl. a gyerek apja ismeretlen). Kis József és új feleségének közös gyermekét azonban már nem nevezhetik Józsefnek.

Ugyanígy, ha Nagy Mária, Kis József első felesége újra férjhez megy, új házasságából született gyermekét már nem nevezheti Józsefnek. Viszont ha Nagy Mária új férjének szintén van egy József keresztnevű fia, akit az új házasságba hozott, és a jogi helyzet megengedi, hogy a gyereket Nagy Mária örökbe fogadja (pl. a gyerek anyja meghalt, vagy lemondott anyai jogairól), akkor előfordulhat, hogy Nagy Máriának is két József nevű gyermeke legyen. Egyéb eset kizárva. Szerintem ilyen helyzet egy a százmillióhoz, hogy lesz egyszer ebben az országban...

2009. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Adható, de csak így:


Kis József

MégKisebb József

LegKisebb József

2009. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nem lehet.
2009. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehetne is, nincs értelme.
2009. jan. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

egy nőismerősömnek van egy gyereke x-apától, mondjuk a gyerek neve Zoli. Nem voltak házasok.

Aztán anya y-apának is szült egy fiút, és az is Zoli lett.

2009. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha édestestvérek (anyuka és apuka is ugyanaz), akkor nem lehet ugyanaz a keresztnév.

DE: ha más az édesanyja, akkor igen. Nálunk a családban van olyan, hogy a férj elő házasságából született lánya és a második házasságából született lánya is Éva. Egyébként miért ne lehetne, hiszen a személyi adatai között egyértelműen kiderül, hogy más anya szülte őket.

2009. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha több keresztnevet is adsz, akkor szerepelhetnek azonosak. (Apámat és testvérét ugyanúgy hívják, csak apámnak van 2. keresztneve is. Ne kérdezzetek...)
2009. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
na bumm...nekem két tesómat ugyan úgyhivják csak nem egy az anyjuk....csak az apjuk
2009. jan. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!