Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy hívják ezt a rokoni...

Hogy hívják ezt a rokoni kapcsolatot? Egyáltalán az?

Figyelt kérdés
Apai ágról van egy unokatestvérem. Anyukám nővérének született egy lánya. Ez a kicsi lány kije az unokatestvéremnek?

2014. aug. 12. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
a rokona
2014. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan senkije, semmilyen vérségi kapcsolat nincs köztük.


Egyébként nekünk is van hasonló a családban, a srác ehhez hasonló módon áll velem kapcsolatban. Mivel sokat lógtunk együtt és úgy nőttünk fel, mint a többi unokatesómmal, őt is annak nevezem.

2014. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2014. aug. 12. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Felénk ezt úgy mondják, hogy második unokatestvér.De azt nem tudom, hogy ez hivatalos megnevezés-e.
2014. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A másodunokatestvér az vérrokon. A kérdésben két unokatestvéredről van szó, aki neked vérrokonod, de ők egymásnak nem. Szerintem ezt csak körülírva lehet megnevezni: rokon, de nem vérrokon.

Másodunokatestvérek azok, akiknek a szülei unokatestvérek. PL: az én gyerekem és az unokatestvérem gyereke másodunokatestvérei egymásnak. Másként: unokatestvérekazok, akiknek a szülei testvérek. Másodunokatestvérek: akiknek a nagyszülei testvérek.

2014. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!