Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tudtok a nagyszülőkkel...

Hogy tudtok a nagyszülőkkel együtt élni? A túlságos törődés lassan megfojt.

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem természetesen, akik egy háztartásban vagy legalábbis nagyon közel élnek a nagyszüleikhez. Mi a szülői házban lakunk még a férjemmel, hamarosan kész lesz a saját házunk. Mellettünk laknak a nagyszüleink, akik - lévén más kor szülöttei - nagyon szoros családi kapcsolatot próbálnak ápolni. Nagyon törődőek, egy rossz szavunk sem lehetne, a szeretetük viszont megfojt. Ha indulunk valahova mindig megkérdik, hogy hova megyünk. Ez egy-két alkalommal kedves gesztusnak tűnik, de napi szinten többször - már inkább számonkérés-érzés tölt el. Ha szóvá tettem, akkor pár napig nem kérdeztek rá, de láttam, ahogy az ablakból leselkednek, hogy mikor megyünk vagy mikor érkezünk. Már szabályosan idegesít, mert nyugodtan sehova se mehetek, hogy ne tudjanak róla, holott csak kedvességből érdeklődnek. A problémákat jobb nem megosztani velük, mert szegények hajlamosak egész éjszaka nem aludni emiatt, majd napokig megoldásokat javasolni, ami sajnos nem életképes, mert nincs rálátásuk a teljes helyzetre. (A múltkor szó esett róla, hogy a költözéshez nagyon hiányzik a mosógép, erre másnap jöttek az ötlettel, hogy a tévében hallották, hogy Ausztriában nagyon olcsók a mosógépek, és milyen jó lenne hozni egyet onnan. Nos, ha annyi pénzünk lenne, hogy legalább a szállítást fizetni tudnánk, akkor vennénk itthon mosógépet :P )


A megoldás mindenképpen az elköltözés, ezzel nagyrészt megoldódna a gond, viszont addig is tanácsokat szeretnék kérni hogyan lehet nyugodtan és nem mérgesen lereagálni az ilyen nap mint nap előforduló helyzeteket? Hogy tudtok együtt élni békésen?


2014. szept. 23. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi most átmenetileg költöztünk be nagypapám házába, de külön bejáratú lakásba, Imádom a kisöreget, de megőrjít, pedig csak 2,5 hete lakunk vele. Számolom a napokat, hogy mikorra lesz kész a saját lakásunk, elvileg november vége.


Ami nekem bejött, hogy próbálok nem robbanni, hanem ráhagyok mindent, hadd mondja, de ez sem megoldás mindig, mert volt olyan, hogy esett az eső indultunk volna dolgozni, erre kitotyogott a teraszra és teljesen kétségbe esett, hogy, ebben az időbe minek megyünk el, maradjunk inkább otthon...


Mivel nekünk maga a lakás külön bejáratú, így mindennap mikor hazaérek bemegyek hozzá egy picit beszélgetni. Ez sokat számít neki. Olyan dolgokat mesélek amik közömbösek, amin nem kell rágódnia.


Ha valamibe nagyon belelendül, próbálom azért leállítani, ha olyan, ha meg nem, akkor mosolygok rá.


Mindig adni akar valamit, és szomorú, ha nem fogadom el. Úgyhogy mindennap kérek valamit, hiába nincs rá szükségem. Olyan dolgokra gondolok, hogy papa vizek egy szem hagymát jó? Vagy papa van tésztaszűrőd/ fokhagymanyomód/teafiltered vagy bármi ilyesmi. Ez jó neki, mert érzi, hogy segíthetett valamit.


Tény, hogy nekünk könyebb, mert tudjuk, hogy ez úgy átmeneti időszak, hogy megvan meddig tart legkésőbb. Ha bizonytalan lenne, hogy meddig kell maradni nehezen viselnám.

2014. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm a válaszodat! Jó érzés, hogy nem vagyok egyedül a problémával. A mindennapi szívességkérés jó ötletnek hangzik, azt hiszem bevetem én is a "Mama, elfogyott a kockacukrunk, elvihetek két szemet a kávéba" -ötletet :D
2014. szept. 23. 09:50
 3/3 anonim ***** válasza:
jó megoldás nincs rá. Költözz olyan messze hogy nem tudnak átmenni kocsi nélkül. Ha mondanak vallamit, csak mondj annyit, hogy sietek, de szép napot, majd jövök. és lépj le. tudom nem lehet sokáig birni, de ki kell várnod amig el nem költözöl. Küld el őket öreg, vagy nyugdijas klubba, vagy szerezz nekik társaságot hogy lekössék az idejüket.
2014. dec. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!