Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet figyelmen kívül...

Hogy lehet figyelmen kívül hagyni az ilyen "kedves" rokonokat?

Figyelt kérdés

Az előbb mentem át nagymamámékhoz, aki épp egy "kedvességéről" híres nagynénémmel beszélgetett. Tudni kell a nőről, hogy gyermektelen és özvegy 60 körüli nő, aki előszeretettel éli mások életét. Köszöntem, de annyira el voltak merülve a beszélgetésbe, hogy ezek szerint nem hallották. Elvettem azt, amiért átmentem és szépen hazajöttem. Erre jön anyukám, hogy a néni milyen hisztit csapott nekik, mert nem köszöntem neki... Fogadjunk, hogy holnapra az egész közösséget megtölti azzal, hogy ő mennyi segít nekünk és én még köszönni sem vagyok képes. Az ő véleménye nem izgat, de ez nem az első alkalom, amikor marhaságokat terjeszt rólam, és meggyőződése, hogy ő nem tesz rosszat ezzel. Legutóbbi híresztelése szerint a férjem vert engem, aminek azért kis közösségben nem örül az ember. Csodálkoztam miért néznek hirtelen a férjemre görbe szemmel az emberek, aztán kiderült, hogy ezért. Letolni nem akarom, mert nagyapám számára az egyetlen élő rokon és nagyon szívén viseli a mamát...


Hogy lehet az ilyen kedves rokont figyelmen kívül hagyni?


2014. okt. 6. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem foglalkozol vele, csak magadnak ártasz, ha ilyen pletykagépen dühöngsz.
2014. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Ha valahova megyek, köszönök, és láthatóan nem hallják, én köszönök még egyszer hangosan, hogy észrevegyék :)


Te hibáztál, amiért nem köszöntél rendesen, a nagynéni meg vihart kavar egy pohár vízben.

2014. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mert mégis mi volt ebben a nem rendes köszönés? :)

A normál hangnemben való "Jó napot kívánok!", szerintem rendben van. Nem süket a néni, sőt, sokszor többet hall, mint kellene... Ha hallhatóan hangosabban mondom, mint a normál, akkor kifakad, hogy süketnek nézem :P

2014. okt. 6. 16:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Köszöntem, de annyira el voltak merülve a beszélgetésbe, hogy ezek szerint nem hallották."


Ha nem válaszolnak vissza, az azt jelenti, hogy nem vették észre. Tehát ilyenkor illik még egyszer köszönni, vagy odamenni.

2014. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Épp felhevülve pletykálta nagymamámnak az egyik rokonunk jelenlegi helyzetét és a barokk körmondatok kellős közepén volt. Gondoltam befejezi és utána köszön, mert láthatóan ömlöttek belőle a szavak...
2014. okt. 6. 16:14
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj. Láthatóan nem vette észre a köszönésed. Most tökmindegy, hogy kit pletykázott épp a nagyanyádnak, attól te még mindig nem köszöntél neki hangosan, hogy meghallja, vagyis jogosan teheti szóvá.

Ha nem néz rád, nem köszön vissza, folytatja, amit mondott, akkor nem vette észre a köszönésed. És ha jólnevelt vagy, szépen köszönsz még egyszer. Nem kell nagy feneket keríteni az ügynek.

2014. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Egy ilyen rosszindulatú öregasszonynak minek köszönjön kétszer? Aki szándékosan hazugságokkal keseríti meg az életét ,hogy veri a férje stb... Az ilyennek nem jár köszönés ,örüljön ha nem verik jól pofán, nemhogy puncsoljon neki. Még ő alázkodjon meg egy ilyen kígyónak...
2014. okt. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Illett volna odamenni és úgy köszönni, plusz ha rokonod, megkérdezhetted volna azt is hogy hogy s mint van.

Ezek olyan pletyik, amik pár hét alatt elfelejtődnek, de ha nagyon elmérgesedne a helyzet, és az egész falu kiközösítene titeket a néni miatt, költözzetek el. Bár kétlem hogy egyetlen ember ekkora port tud kavarni.

2014. okt. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha akkor úgy láttam volna, hogy nem vette észre, akkor gondolhatjátok, hogy köszöntem volna mégegyszer, hiszen tudom, hogy hasonló csinnadrattát von maga után a helyzet...
2014. okt. 6. 17:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, segítek :)


Ha nem köszönt vissza, akkor nem vette észre.

2014. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!