Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A párom papája és az én papám...

Fekete icus kérdése:

A párom papája és az én papám testvérek. Mi akk milyen rokoni kapcsolatban állunk? és magyarországon törvényes e h mi együtt élünk? Előző kapcsolatombol van egy kisfiam, el vehetik ezért tőlem?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 13:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
igen nagypapárol van szó
2014. nov. 24. 16:12
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Másodunokatestvérek vagytok, a házasság is engedélyezett. Csak első unokatestvérek között tilos.
2014. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Másodunokatestvér már olyan távoli rokonnak számít, mintha egy idegennel jöttél volna össze. :)
2014. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

Első unokatestvérek között SEM tilos.

Nemhogy másodunokatestvérek között.

2014. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék rá, hogy ki volt az, aki a nyilvánvalóan helyes, jogszabállyal alátámasztható válaszokat sorban lepontozta. Ha nem tetszik neki az érvényes rendelkezés, akkor talán módosító indítványt kellene beadnia a parlamentbe, mert attól, hogy itt lepontozgat, a tény tény marad. Unokatestvérek a magyar jog szerint házasodhatnak.
2014. nov. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem vettétek észre, hogy az elmúlt napokban sorra mennek a lepontozások? Mindegy, milyen téma, mennyire releváns a hozzászólás (ez nem az, itt és most, de ha már felvetetted, kedves utolsó, nem bírtam ki :) ), valaki végig lepontozza a kommentelőket. Mindegyik kérdésnél, mindegyik válasznál. :/ Elég szánalmas.
2014. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
igen.nagypapát
2014. nov. 25. 19:18
 18/19 anonim ***** válasza:
A két apa testvér, ti 1. fokú unokatestvérek vagytok. Jogilag nem tiltott a házasság, csak genetikailag problémás lehet egy esetleges közös gyerek. A kisfiadat ezért nem fogják elvenni tőled.
2014. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18. vagyok: na, jól melléolvastam, hiszen a nagypapák a testvérek, de a jogi rész igaz, és a genetikai is necces.
2014. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!