Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megszakitanatok az orokbeado...

Megszakitanatok az orokbeado anya miatt a kapcsolatot a nagyszuleitekkel?

Figyelt kérdés
Egy 20 eves no megtudta hogy a szulei orokbefogadtak. Ugy dontott hogy megkeresi a ver szerinti rokonait felkutatta az anyat aki nem orult ennek,es az anyai nagyszuloket. Akik nem tudtak hogy mit tett a lanyuk,es szeretettel fogadtak. Nagyon jo kapcsolat alakult ki koztuk sokat keresik egymast. De a lanyt megkereste a verszerinti anya hogy lepjen ki az eletukbol o nem csaladtag. Ti mit tennetek a lany helyeben,mennyire befolyasolna ez benneteket? A ket nagyszulo orul hogy megismertek,es keresik is. Mennyire van joga beleszolni a verszerinti rokonokkal torteno kapcsolattartasba?
2014. dec. 10. 18:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%

2 külön dolog, hogy vér szerinti szülő és örökbefogadó szülő. én azt tekintem szülőnek, aki felneveli a gyereket.

persze a lány is ki akadhat, hogy nem közölték vele, hogy örökbe fogadták és a düh miatt felkeresi a vér szerinti szüleit. a kettőnek nem kéne kizárnia egymást.

2014. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 acelsziv ***** válasza:
89%
Nincs beleszólása, ha a nagyszülők szívesen látnak téged.
2014. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1. Nem a szulorol van szo hanem a nagyszulokrol.
2014. dec. 10. 18:08
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
A ver szerinti 'anya' (mar ha lehet ezt a szot hasznalni) ne szoljon bele se a szulei, se egy szamara idegen ember eletebe. Ha talalkozni akarnak, szivuk joga, felnott emberekrol van szo.
2014. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
85%
Szerintem tarthatod a nagyszüleiddel a kapcsolatot, ha kedvelne és te is őket. De az örökbefogadó szüleidet ne hanyagold el, ők is biztos, hogy szeretnek. Én a helyedbe nem foglalkoznék a vér szerinti anyáddal, helyette ott vannak az örökbefogadóid és a nagyszüleid akik szeretnek. Ő pedig nem tilthatja meg, hogy tartsd a kapcsolatot a nagyszüleiddel.
2014. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
89%
Szerintem a lány szerencsés, hogy a nagyszülők szeretik, és a nagyszülők is, hogy rájuk talált. Miért adna annak a véleményére, aki eldobta? A nagyszülők szerint családtag, az anya szerint sosem volt az. Ki tudja, meddig élnek még a nagyszülők! Élvezzék, amíg lehet, szeretetben:-)
2014. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem szakítanám meg. Hiszen a nagyik örültek és keresik is a lányt, nyilván mert vágynak a társaságára. Biztosan rossz lenne nekik, ha most eltűnne az életükből.

Talán idővel anyuka is enged és nyitottabb lesz. Egyébként meg nincs joga megmondani, hogy a lány mit tegyen.

Értem én, hogy kellemetlen neki, hogy ez most kiderült, főleg, ha senki sem tudott róla. De nem a lány tehet róla. Neki kellett volna őszintének lenni.

2014. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Miféle örökbe adó ANYÁról beszélsz? Az nem anya, az egy idegen. Semmi köze ahhoz, mit csinálsz, és mit tesznek a szülei. Találkozz nyugodtan a nagyszülőkkel, de kerüld el azt, aki eldobott.
2014. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Nagykorú lány, nagykorú nagyszülők. Mindenki azzal tart kapcsolatot akivel akar. Mellesleg a drága a,,anyuka" menjen a fenébe.
2014. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Az igazi szülők azok akik felnevelték, ápolták amikor beteg volt, vigyáztak rá, gondoskodtak róla.

Az külön jó hogy a nagyszülők szeretettel fogadták. Fontos hogy az ember tisztában legyen a gyökereivel. Sok fontos dolgot el tudnak mondani a nagyszülők a család múltjából . A nagyszülőkkel én tartanám a kapcsolatot a helyében. Az anyát az zavarja hogy szégyenli a saját régi élethelyzetét és döntését. A lánya erre az elfeledni kívánt titkára emlékezteti. Ha túl lesz rajta majd megbékél.

2014. dec. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!