Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megszakitanatok az orokbeado...

Megszakitanatok az orokbeado anya miatt a kapcsolatot a nagyszuleitekkel?

Figyelt kérdés
Egy 20 eves no megtudta hogy a szulei orokbefogadtak. Ugy dontott hogy megkeresi a ver szerinti rokonait felkutatta az anyat aki nem orult ennek,es az anyai nagyszuloket. Akik nem tudtak hogy mit tett a lanyuk,es szeretettel fogadtak. Nagyon jo kapcsolat alakult ki koztuk sokat keresik egymast. De a lanyt megkereste a verszerinti anya hogy lepjen ki az eletukbol o nem csaladtag. Ti mit tennetek a lany helyeben,mennyire befolyasolna ez benneteket? A ket nagyszulo orul hogy megismertek,es keresik is. Mennyire van joga beleszolni a verszerinti rokonokkal torteno kapcsolattartasba?
2014. dec. 10. 18:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Te mint felnött nö azzal tartasz kapcsolatot, akivel akarsz.


Te mint az örökbeadó nönek idegen ember, nem vagy köteles szót fogadni neki, söt neki semmi joga téged bármire kötelezni vagy neked bármit is megtiltani.


A nagyszülök, mint önálló emberek azzal állnak szóba, akivel akarnak, és ebbe a saját gyerekük sem szólhat bele.


A helyedben nem foglalkoznék ennek a nönek a hülyeségeivel, ha hözöng, megmondod neki, hoyg semmi közötök egymáshoz, ne akarjon beleszólni abba, hogy te mit csinálsz.

2014. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
Azert erdekesek lehetnek azok a nagyszulok, akiknek nem tunt fel anno 9 honapig, hogy terhes a lanyuk, se az, hogy szult.... Egyebirant ha az anya nem orult a kapcsolatfelvetelnek, akkor nem tudom elkepzelni, hogy engedelyezte volna az adatainak kiadasat, plane nem adta volna meg a szulei elerhetoseget, akik allitolag nem is tudtak arrol, hogy orokbe adott egy gyereket. Valami hihetobb kamukerdes?
2014. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

"Azert erdekesek lehetnek azok a nagyszulok, akiknek nem tunt fel anno 9 honapig, hogy terhes a lanyuk, se az, hogy szult..."


NEM mindenki él folyamatosan a szüleinél, akár már középiskolás korban is lakhat máshol.

Mellesleg akkkor is meg lehet találni a vérszerinti szülöt, ha nem akarta feltétlen fenntartani a kapcsolatot - lehet, hogy csak annyit szeretett volna megengedni, hogy egyszer találkozzanak.

2014. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
26%
Kozepiskolaskent 18 alatt van, tehat meg az orokbeadashoz is szukseges a szulo alairasa.... Plusz be ne meseld nekem, hogy 9 honapig nem talalkoztak. Mese habbal az egesz
2014. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

En orokbefogadott vagyok, es tartanam a kapcsolatot a nagyszulokkel.

A verszerinti pedig mehet oda, ahova gondolom, semmi nem indokolja, hogy hallgass ra, szot fogadj neki.

2014. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
69% engem nem érdekelsz mit hiszel. A mai világban mindent ki lehet deríteni. A vér szerinti anyát sem zaklatja senki, és a nagyszülők azért nem tudták mert felnőtt,nagykorú volt amikor tette, aki nem sűrűn járt haza. Persze ettől az örökbefogadó szülőkkel jó a kapcsolat.
2014. dec. 10. 19:14
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Akik felneveltek, azok a szüleid. Aki megszült, lemondott rólad, bizonyára oka volt rá, ezt ne feszegessük. De az égvilágon semmiféle joga nincs beleszólni az életedbe. Ha te találtál olyan vér szerinti rokonokat, akikkel kölcsönösen családtagnak tekintitek egymást, az tényleg szerencsés dolog. A vér szerinti anyának viszont az égvilágon semmi köze hozzád, képzelem milyen lehet a kapcsolata a nagyszülőkkel, ha a hátuk mögött lepasszolt és most még tiltani is akar titeket egymástól. A nagyszülők elég felnőttek ahhoz, hogy eldöntsék, ki fontosabb számukra.
2014. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
13%

Na most majd megkapom a 0 szazalekot, de nem erdekel. Eloszor is, annyira ketszinuek vagytok. "Nem anya az, aki eldobja gyereket", de bezzeg , ha abortuszra megy az is baj, es akkor "meg egy gyilkos " is lenne a tobbseg szerint.

En sem orulnek neki, ha a 20 evvel ezelotti "dontesem", felkeresne a csaladomat, es megprobalna kisajatitani. Bar az en szuleim, nem is neznenek at ennyire rajtam.A lanynak vannak szulei, neki ok a csaladja.

En szerintem ez nagyon kellemetlen lehet, leginkabb a verszerinti anyanak , de az orokbefogadoknak is.

Hulye ez a csaj ...

2014. dec. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%

Nem érdekelne mit mond. Ő lemondott arról 20 évvel ezelőtt, hogy beleszóljon az életembe. Ha nem tetszik neki, kerüljön továbbra is ahogy az elmúlt 20 évben tette. Ráadásul gondolom évente 1-2-szer jár csak max haza, ha a szülők nem vették észre, h terhes, szóval nem hiszem, hogy bármiben is zavarnád.

Lehet más lenne a helyzet, ha ott lakna, de így, hogy nem nagyon tartja a kapcsolatot a szüleivel, nem értem mit érdekli.

2014. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A18-as válaszolónak igaza van eddig mindig valahogy lenéztem, megszóltam azt, aki örökbe adta a gyerekét, pedig, bakker, ő ezt választotta és nem az abortuszt. Lehetőséget adott a gyerekének a jobb életre, és megadta egy gyerektelen párnak azt, hogy boldog család lehessenek.
2014. dec. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!