Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek? Elfogadnátok...

Ti mit tennétek? Elfogadnátok a pénzt vagy sem?

Figyelt kérdés

24 éves lány kéri a véleményeteket. Az alaptörténet a következő:

Én anno nem jöttem ki túl jól a családommal és egy távoli egyetemre mentem, hogy ne kellejen otthon maradnom. Az első évet koleszosként töltöttem, de másod évtől nem kaptam meg. A városban élt a nevelőapám unokahúga a férjével, egy tágas lakásban, akik felajánlották nekem, hogy inkább éljek velük és ne albiba. A fiatal pár teljesen úgy kezelt mint család tagot, otthon sem lehetett volna jobb sorom, Ettetek, ruháztattak, hozhattam fel udvarlókat, még bulikat is tarthattam előzetes egyeztetés alapján. Ha kirándulni, nyaralni mentek, engem is hívtak. Tanulásban is sokat segítetek, én is mérnök szakon jártam ők is mérnökök voltak. A nyelvizsgámat is segítették, nekem csak a nyelvvizsga árát kellett fizetnem, a sok-sok angol órát ők állták nekem, ami nem volt kevés pénz. A jogsim is ők fizették. A családom sajnos nem tudott támogatni, ők minimál bért keresnek és van otthon egy húgom is.

Közben született nekik egy kislányuk is.


Most, hogy befejeztem a sulit haza kellett jönnöm, de nekik most szabadult fel megtakarításuk. Ezt még azelőtt kötötték le, hogy én egyáltalán egyetemre mentem volna, szóval nem konkrétan nekem kötötték le. Viszont úgy gondolták, hogy nekem adják ezt a pénzt, mintegy életkezdő csomag, használjam fel belátásom szerint. Ez nem kevés összeg. Egy nagyon jó állapotú használt autót pl tudnék belőle venni. De ebből a pénzből az sem lenne gond, hogy egy másik helyen új életet kezdjek.

A szüleim viszont azt mondták, hogy így is úri sorom volt, és többet is tettek értem mint az elvárható lenne. Nem kéne elfogadnom a pénzt, különben is ott van nekik most a pici. Viszont ők azt mondták, hogy megérdemlem, mert becsülettel tanultam és nagyon szeretnek, tudják milyen nehéz elindulni az életben hátszél nélkül, a kicsinek is van külön félretett pénz, tehát ne legyen lelkiismeret furdalásom.


Ti elfogadnátok a pénzt vagy sem? Egyik felem igen, de a másik azt mondja így is sokat kaptam már tőlük.


2015. jan. 10. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Elfogadnám ha ennyire oda akarják adni.Azért elég rendesek,ritka az ilyen.
2015. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem fogadnám el.

Eddig is sokkal többel támogattak, mint elvárható lenne, főleg hogy csak szegről-végről vagytok rokonok.

Illetve kaptál egy jó szakmát, ha rendesen dolgozol, mérnökként lesz megfelelő fizetésed, amiből gyűjthetsz bármire.

Amúgy nem is értem,hha semmi pénzed nincs, miből tankolnád az autót, miből fizetnéd a biztosítást/vennél téli gumit stb...?

Irány dolgozni, ha már megvan a diploma.

2015. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Én sem fogadnám el, így is nagyon sokat tettek érted!
2015. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egy hozzám lépest kőgazdag holland barátom mondta párszor, hogy azért hív meg ide-oda, vagy azért vesz nekünk bármiféle ajándékot, hogy örüljünk, - neki meg nem gond.

Meghívhatna a Kanári szigetekre is, de azt meg nem teszi, sokallaná.


Szóval fogadd el, ha adják.

A családod, meg ilyen előzmények után ne nagyon szóljon ehhez hozzá.

2015. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Őszintén, én már a jogsi, különtanár kifizetését sem vállaltam volna, nálam ez már a pofátlanság határát súrolja.
2015. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Fogadd csak el. Lehet, hogy neked soknak tűnik az összeg, de ha ők felajánlották, akkor nekik ez nem jelent sokat. Biztos, hogy ők meg sem fogják érezni ennek az összegnek a hiányát.
2015. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Régem mikor nevelőapám unokahúga volt pályakezdő ő is abban a kisvárosban élt, ahol mi laktunk, és jó kapcsolata volt a nevelőapámmal. Ő aztán kapott állást és elköltözött.

Nevelőapámnál rákot diagnosztizáltak és a viszonylag jól fizető állásából elbocsátották. Volt kemény 1,5 évünk. Nem volt sok pénzünk, mert a hugim nem sokkal a betegség előtt született és anyu is gyesen volt. Az nagyon kemény év volt nekünk.

Többek között ezért is támogattak engem ennyire, a saját elmondásuk szerint, mert bántja n.apám unokahugát, hogy akkor nem volt velünk és nem segített. És ő többek között ezzel is akarja a családom is segíteni, hogy rám ne legyen az otthoniaknak gondjuk.

De mikor ott éltem akkor sikeresen kibékítettek a szüleimmel is, az évek alatt.

2015. jan. 10. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Fogadd el, de azzal a feltétellel, hogy visszafizeted nekik és valóban tégy is úgy, hogy rendesen elszámolsz és egy fillérig visszaadsz nekik mindent. Írhattok róla papírt is. Ha nekik nem is kell, később a babának jól fog jönni.
2015. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
8-asnál a pont. Én mondjuk nem feltétlen autót vennék belőle, hanem ha van akkora az összeg, akkor egy kis lakásra fizetnék be kezdőrészletet. Ha nincs munkád, kiadod a lakást, abból törlesztheted az esetleges hitelt, ha lesz munkád akkor is megteheted ugyanezt, vagy pedig fizeted a fizetésedből. De persze te tudod, mibe fekteted bele. :)
2015. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
42%

én elfogadnám. Ismerek ilyen embereket, akik nagyon szeretnek adni, és voltam már hasonló helyzetben. Nem ekkora pénzösszegről volt szó, az igaz, de őket például tudom, hogy megbántottam volna azzal, ha nem fogadom el, és biztosan addig győzködtek volna, hogy végül igent mondjak, de akkor már ugye mindenki kicsit rossz szájízzel távozik.

Arról nem is beszélve, hogy tudják, mit csinálnak, ha szerintük elég a pénzük a gyerekükre, akkor a maradékkal azt csinálnak, amit akarnak, és biztos jó érzés lenne nekik, ha ennyire megkönnyíthetnék az életedet :)

Szerintem ha már felajánlották, fogadd el, de például mondhatod nekik, hogy ha beindult a karriered, majd ők is számíthatnak rád, és majd egyszer visszaadod stb :)

én ezt tenném, de ez persze a te döntésed :)

2015. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!