Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha örök életetekre elegendő...

Ha örök életetekre elegendő pénzt kapnátok avval a feltétellel, hogy valahol a világban meghal miattatok egy ember akit nem ismertek, akkor elfogadnátok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem elfogadott gondolkodásmód. Nagyon sokan így élnek, nekem elhiheted. Persze nem átlagemberekre célzom, és nem is mindennapi értelemben, de a világ így működik. Nem vállalnám, azt hiszem... A lelkiismerettel nagyon nehéz elbánni, tudod? :)
2013. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem akarom, hogy miattam bárki is meghaljon, főleg nem a mocskos pénzért cserébe.
2013. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem,ezzel a tudattal nem tudnék élni és nem élvezném a sok pénzt sem.
2013. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
57%
simán elfogadnám... nem ismerem az embert, és én amúgy is egy ilyen élő szövet a fém vázon típus vagyok (magyarul nem igazán van lelkiismeretem, tehát nincsenek érzéseim) :D
2013. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

El, mert enélkül is meghalnak éppen elegen, a tudtomon kívül. Gondolj bele, kapsz csütörtökön 700milliárdot amit két pénzszállító visz ki neked házhoz, késő délután meg vonatszerencsétlenségben meghalnak jópáran, és ennek a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz


Viszont ha úgy kapnék pénzt, hogy valakit előttem ölnek meg, úgy nem kéne szerintem, esetleg ha én választhatom ki hogy melyik általam gyűlölt embert öljék meg.

21/F

2013. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Na nem is azért kérdeztem, mert én elfogadnám. Csak felvetődött bennem a kérdés és kíváncsi voltam másokra is. :)
2013. júl. 31. 14:10
 7/18 anonim ***** válasza:
8%

Thank you Thankyou(1), én is ezt írtam volna.


(5-ös -nem értetted meg a kérdést - a feltétel, hogy MIATTAD ezért meghal valaki. Hacsak nem vagy strucc, akkor TUDOMÁSOD van erről. Azt, meg hogy egy gyűlölt embert ölnek meg azt elfogadnád- nem semmi lelkiismeret furdalás követné..valószínű beleőrülnél, nem tudnád használni azt a véres pénzt)

2013. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán elfogadnám.
2013. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%

"hogy valahol a világban meghal miattatok egy ember"


- akik elfogadnák, azoknak utólag megmondanám: Az volt az egyetlen ember a világon, aki őt szertette és akit ő szeretett. Rá esett a választás (véletlenül). További jó bulizást a pénzből.

2013. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

Erről a Doboz című film jut eszembe:

[link]


Ez alapján azért paráznék elég rendesen.

De valószínűleg ha ismeretlenről van szó, és tuti nincs az, ami a filmben, belemennék.

2013. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!