Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azt hiszik h pénz nélkül el...

Azt hiszik h pénz nélkül el tudok indulni külföldre dolgozni. Hogyan értessem meg velük?

Figyelt kérdés

Ketten élünk édesanyámmal. Az ő fizetését viszi a ház törlesztője,vmint a csekkek feladása,az enyém pedig elmegy kajára,tisztító szerre,tisztálkodó szerre,bérletekre.


És van ugy hogy kölcsön kell kérnünk hó végén nagyszülőtől,vagy nagynénitől. nem 10.000FT-kat kérünk,hanem egy vagy két ezer ft,és amint meg jön a fizetés az első hogy visszük is vissza..


Már nem egy alkalommal megkaptam,h én fiatal vagyok,beszélek kicsit németül(amit az iskolában tanultam annyi) menjek ki külföldre dolgozni. Mennék én tényleg nagyon szívesen,de nem értik meg,h pénz nélkül nem tudok elindulni. Ilyenkor azt mondják h hát fogjam az utolsó havi fizetésem és induljak el. Nem keresek kb 70 van hogy 80 ezer ft. De nyilván hagynék itthon anyukámnak pénzt,mert a rokonokra nem számithatok h adnak neki ételt,vagy bármi mást. Az 1-2 ezer ft-t is úgy adják mint akinek a fogát huzzák,de hát mástól nem tudunk kölcsön kérni,és ők jó anyagi helyzetben vannak.


Az ami maradna kevés ahhoz h elinduljak és az első fizetésig meglegyek.


2015. febr. 13. 15:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Külföldre menni szerencsét próbálni csak úgy lehet, hogy az embernek 2-3 hónapnyi kényelmes megélhetésre van tőkéje, amit visz magával, valamint van tuti biztos szállása is. Enélkül garantált a kudarc, idő- és pénzpocsékolás az egész.


Inkább próbáld meg fejleszteni magad, szerezni új végzettséget.

2015. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Minden hónapban tegyél félre annyit, ami a kérdésed szerint marad, de kevés lenne az elinduláshoz. Ezt csináld addig, amíg összegyűlik annyi, ami elég.


És próbálj meg addig túlórákat meg plusz munkát vállalni.

2015. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%
Eléggé felelőtlen édesanyád, még jó, hogy te megfontoltabb vagy. Még ha rögtön lesz munkád, akkor is ki kell fizetni a szállást (plusz általában három havi kauciót), a kaját, utazást és egyéb kiadásokat. Ez nem két fillér, főleg ha azt vesszük, hogy a forintnak semmi értéke.
2015. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
9%
Persze, nehéz, de ha nagyon akarnád, meg tudnád oldani. A picsogás, meg a kifogáskeresés nagyon könnyű, de az még nem vitt előre senkit.
2015. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%

A hármassal teljes egyet értek mindenben. Szinte számból vette ki a szavakat. :)

Anyukádékkal próbáld megértetni azt, hogy a német nyelv, hogy kicsit beszélsz az egy dolog, de német területeken nem elegendő a kis nyelvtudás, minimum középfokon, jól kommunikálást elvárnak. Ez az egyik magyarázatod lehetne, plusz német területeken ismerőseim elmondása alapján minden szakmában sokkal szigorúbbak a munkaadók, egy külföldivel szembe meg főleg. A szállások sokkal drágábbak, mint itthon, ha sikerrel is járnál szinte egyből, akkor is egy-két hónap induló tőkédnek kellene lennie minimum, amit én kb. minimum olyan 300-500eFt körüli összegre javasolnék biztonság terén.

Nem tudom, hogy milyen végzettséged van, és itthon mióta állsz munkaviszonyba, de ha szeretnél kijutni próbálkozhatnál munkaközvetítő által, ha szerencséd van kifoghatsz olyat, ahol alapfokú német nyelvtudás elegendő, illetve szállást is biztosítanak, de ahhoz eléggé nagy szerencse kell, viszont legalább itthonról keresgélsz addig is. Esetleg, még egy javaslat talán járható út lenne, hogy iratkozz be német nyelvtanfolyamra, vagy otthonról amikor van időd erősítsd a tudásodat, aztán, ha késznek érzed magad hitelt, kisebb személyi kölcsönt megpróbálhatsz felvenni, hogy megfelelő induló tőkéd lehessen, de ezt azért félve javaslom, tehát csak akkor, ha nagyon-nagyon késznek érzed magad a kivonulásra. Ha viszont nem vágysz egyáltalán külföldre akkor én a helyedben ezt is megmondanám anyukádéknak, hogy de ez a te életed és te nem akarsz így tenni, úgy pedig, hogyha nem akarsz még nagy valószínűséggel sikerrel se járnál, nincs értelme erőltetniük. Remélem segíthettem vmit.

2015. febr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
Én ilyen esetben azt tenném, hogy pár hónapig nagyon összehúznám magam, tudom, most is összehúzod, de én keményen csinálnám, napi 5 zsemle+ 3 kanál zsír és két alma, esetleg káposzta. Szóval nagyon durván spórolnék, és akkor csak összejönne egy vonatjegy vagyis a vonat drága, inkább oscar.com-on keresnék valakit aki kivinne. Előtte persze a munka már le lenne szervezve neten, nem potyára mennék. Sajnos rengeteg akarat, eltökéltség kell hozzá, lehet, hogy erre születni kell, nem tudom. Nekem is volt időszak, amikor feltaláltam a krumplis nokedlit, mert nem volt más otthon és napokig elvagyok lekváros kenyéren ha muszáj egy cél érdekében. Csinálj egy tervet, és ne hagyd eltántorítani magadat tőle.
2015. febr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem anyukám,hanem a nagyszüleim és a nagynéném küld folyton külföldre dolgozni. Azt hiszik,meg vannak győződve róla hogy elég az utolsó havi fizetésem az induláshoz. Szerintük anyámnak nem kéne itt hagynom egy ft-t se,és úgy elég lenne. Meg hogy nem értik anyám hova teszi a fizetését,én miért nem tudok félretenni,és hasonlókat mondanak.

Hiába mondom el h miként élünk anyukámmal.

Rengeteg túlórázik amúgy ő is meg én is,mert tényleg eléggé napról napra élünk. Mondjuk pár éve rosszabb volt a helyzet sokkal,de még beletelik pár évbe mire talpra tudunk állni. Addig meg hiába szeretnék én félretenni,vagy képezni magam,ez mind pénzbe kerül.

Most is a könyvtárból internetezek(otthon már évek óta nincs se tv,se net),ilyenkor szoktam küldeni önéletrajzokat az én vmint anyukám nevében,hátha találunk jobban fizető munkát,adok fel hirdetéseket mindkettönk nevében h takaritást,gyerekfelügyeletet v bármit vállalnék. Na mindegy is.


Szerintetek hogy értessem meg a rokonokkal hogy nem úgy van ahogy ők gondolják,pénz nélkül nem lehet elindulni?

Bunkó nem akarok lenni mert jól jön mikor kisegitenek egy ezressel,de már elég idegesítő amiket mondanak.

2015. febr. 13. 15:58
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

Jol latod a dolgokat, a "beszelek kicsit" az nem eleg. Nagyon jol kell beszelni.


Gondolj bele, felhiv egy munkaado, mert erdekli az oneletrajzod, hogy nehivjon allasinterjura. Telefonon, gyorsan beszel. Te nem erted, visszazkerdezgetsz, makogsz, fel percen belul leteszi.

Es ez meg az a szerencses eset volt, mikor valakinek megtetszett az eletrajzod es visszahivtak.


En is inkabb azt javaslom hogy tegyel felre, fektesd magadba, kepezd magad, es keress jobban fizeto munkat.


Erdemes azon is elgondolkodni, hogy nem erne-e meg kisebb lakasba koltozni, ha egyszer ketten eltek, akkor minek "haz"?

2015. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ahol lakunk itt nincs ilyen közvetítő ami külföldre közvetítene sajnos. Volt már h neten találtam olyan külföldi melót,ahol a szállás ingyenes meg napi egyszer ingyen lehet enni. De hiába jelentkeztem mert irták h skype-n keresztül lenne a német nyelvű interjú. A könyvtárba meg nem engedik hogy ilyeneket feltelepitsen a gépre az ember,és nincs is se webcamera se mikrofon. Meg amúgy is olyankor lett volna az interjú,mikor a könyvtár már zárva tart. Mikor megirtam h nem tudok skypolni,kérdeztem e mailbe van e vmi más lehetőség,már nem is válaszoltak.
2015. febr. 13. 16:07
 10/30 A kérdező kommentje:

1 plussz fél szobás lakásba vagyunk. Évek óta próbálja anyu eladni,de nem kap annyit amennyit a bank kér. Próbáljuk már úgyis h akkor sokkal kevesebbért,és én személyi kölcsönbe a különbözetet felveszem h 0-val ki tudjunk szállni de senki nem jelentkezik.


Amúgy meg a spórolás miatt csak a fél szobát használjunk,hogy ne kelljen annyit füteni. Gáz konvektoros a lakás,éa pici szobát könnyebb melegen tartani. A nagy szobába csak a ruháink vannak,mi nem is alszunk ott.

2015. febr. 13. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!