Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szülinapi köszöntési szándék...

Szülinapi köszöntési szándék meghívás nélkül nincs is? Nálatok hogy szokás?

Figyelt kérdés
Gyerekem 5. szülinapja volt a napokban. Eddig a rokonságot külön meghívtuk, főztünk-sütöttünk és ők ajándékoztak. Most viszont betegség miatt úgy alakult, hogy nem hívtam senkit. Úgy gondoltam, ha fel akarják köszönteni a gyerkőcöt, jönnek ők maguktól, és ha itt lesznek, megbeszélem velük, hogy most nem volt kapacitásom partyra, de a tavaszi szünetben rendezzünk egy kerti sütögetést. Persze készültem, bevásároltam, főztem is és szendvicseknek valót vettem, rendeltem a tortán kívül sütiket stb. Hát a nagyszülőkön kívül senki nem jelentkezett. Ők jöttek egyedül felköszönteni az unokát. Tesómékra számítottam volna, és teljesen meglepett, hogy egyáltalán nem jelentkeztek. Amúgy is szokássá vált, hogy az ünnep előtt rákérdeznek, mit szeretne a kicsi szülinapra, mit vegyenek. De most ez is elmaradt. Anyu szerint nekem kellett volna felhívnom őket, hogy bocsi, most nem tartok bulit, de majd egy későbbi időpontban hívom őket, mert hogy meg fognak sértődni. Én viszont nem így gondolom. Fordított esetben és hívás nélkül bejelentkeztem volna, hogy szeretném felköszönteni a kicsit, és mikor alkalmas. Bármikor jöhetnek hozzánk, tehát nem kellett visszafogni magukat. De most tényleg én hívjam őket, hogy ugyan már gyertek el felköszönteni a gyerkőcöt....? Mert ha maguktól nem jöttek, nem is fontos nekik, nem? Nem sértődtem meg, nem erről van szó, hanem nem tudom, mi hogy illett volna.... Nem akarok rosszban lenni velük. Ti mit tennétek? Kívülállóként talán könnyebb megítélni :)
2015. márc. 21. 18:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is neked kellett volna. A te gyereked születésnapja nektek nagy dolog igazából.
2015. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Hat mi nem szoktunk semmi ilyesmit rendezni a gyerekek szuletesnapja alkalmabol, persze ok mar nagyobbak, elmennek a barataikkal unnepelni, de hugom es a nagyszulok, unokatesok mindig felhivnak es megkerdezik, mit szeretnenek es mikor erunk ra, es eljonnek es felkoszontik a gyerekeket.
2015. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha a tesód helyébe képzelem magam, csak telefonos köszöntést kapott volna a gyereked.

Hiszen eddig minden évben meghívtatok magatokhoz, most mindegy, hogy partimeghívás vagy csak egyszerű meghívás a gyerek születésnapja alkalmából, de miután most nem hívtatok, így nem is mentem volna. Meg nem is kérdeztem volna rá, hogy "mi van, idén nem lesz buli?" A hallgatást annak venném, hogy idén elmarad a buli, a találkozás.

2015. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi messze lakunk egymástól tesóimmal, akkor van személyes köszöntés, ha időben megbeszéljük, hogy lesz zsúrja valamelyik gyereknek. De ez teljesen mindegy, a lényeg, hogy ti milyen szokásokat vezettetek be. Ha az ünnepelt családja szokott szólni a többieknek, akkor azt is fogják elvárni.
2015. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyermeket zavarta?

Igen: akkor tényleg gáz.

Nem: téged se zavarjon. (mert akkor nagyon az jön le, hogy a parti rólad, anyukáról szólt volna)

A gyermeket észrevette, hogy Téged zavar?

Igen: gáz.

Nem: akkor minden ok, nem?

2015. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nektek kellett volna felhívni őket.


Amikor kicsik voltunk tesómmal nálunk is voltak bulik, volt hogy átjött a fél rokonság és reggeltől estig kint grilleztünk, bográcsoztunk.

Ha nem volt buli szervezve, akkor telefonáltak, felköszöntöttek ajándékot pedig később hoztak, de maguktól sosem jöttek. (volt, hogy szülinapi ajándékot fél évvel később kaptam meg, mert csak akkor keveredett az adott rokon a városunkba)

Most már felnőtt vagyok, ha hívnak, szívesen megyek babazsúrokra. De ha még közelről ismerem is a családot és tudom, hogy apuka lázasan fekszik vagy anyu eltörte a lábát akkor meghívás nélkül nem fogok beállítani.

2015. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha bulit rendezel, vagy készülsz, főzöl, stb., akkor persze meg kell őket hívni, meg kell előre beszélni. Hiszen akkor esélytelen, hogy pont mindenki egyszerre menjen.

Nálunk úgy van, hogy ahol kisgyerek van a családban ott szólnak, hogy x napon tartjuk. Ha tudunk, megyünk, ha nem, akkor máskor köszöntjük fel. Mondjuk a köszöntés nem marad el sose, akkor se, ha pont azon a napon nem tudunk menni.

Felnőtteknél meg úgy működik, hogy ha én valakit el akarok köszönteni és az nem szervez bulit, akkor én hívom fel, hogy mikor köszönthetem meg, mikor találkozhatunk.

2015. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is kellett volna hívnod őket. Nálunk én telefonon hívom fel a családot hogy mikor jó nekik.
2015. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A te gyerekednek a szülinapja valójában csak nektek nagy esemény. Ha vártál személyes köszöntőket , hívni kellett volna személyes köszöntőket. Ők pedig udvariasságból és szeretetből megjelentek volna nálatok. Így gondolatátvitellel invitálni szerintem nem érdemes.

Te is tudod hogy mindenkinek megvan a saját életének a ritmusa és a saját problémái , és a saját fontossági sorrendje. Néha két-három nappal egy-egy esemény után szembesül vele az ember hogy elfeljtette névnapjára megköszönteni a kolléganőjét vagy egy családtagot. Legtöbben inkább csak a saját szűk családjuk dátumait tartják számon. A család úgyis figyelmeztet a családon belüli eseményekre. A munkahelyen is időben megtudja az ember hogy Józsinak holnap névnapja lesz , ezért kicsit tovább maradunk benn hogy megköszöntsük stb..

Szóval ha nem szóltál, nem mentek. De ez nem olyan nagy gond. Ha legközelebb várod őket szólj nekik és menni fognak!

2015. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tudják a tesódék, hogy most van a gyerek szülinapja? Lehet el is kerülte a figyelmüket, hiszen eddig mindig eszükbe juttattátok a meghívással.


Nálunk elég összetartó a család, akár van buli akár nincs, azért felköszöntjük egymást. A gyerekeket ajándékkal, a felnőtteket inkább csak szóban, vagy valami jelképes ajándékkal. Tesóméknál előbb lettek gyerekek, imádom őket, el sem tudnám képzelni, hogy ne hívjam legalább fel őket a születésnapjukon. 5 évesen már azért ezt is értékeli a gyerek. Persze késve ajándékot is mindig kapnak, csak nem biztos, hogy pont aznap megtudjuk látogatni őket. Nálunk ez így alakult ki. Amióta nálunk is van gyerek és tud beszélni, azóta tesómék is hívják reggel a lánykámat a születésnapján.

2015. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!