Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek ez meghívásnak számít...

Nektek ez meghívásnak számít a párotok barátaitól?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a párom barátaival nem túl jó a viszonyom. Olyan semleges lenne, hogy tudjuk ki a másik, de nem beszélünk soha semmiről, mert nem ismerjük a másikat. Ezzel nem is lenne semmi gond, de az én párom barátai többször séretettek már meg, sokszor levegőnek néznek, nem veszik figyelembe hogy a páromnak a barátnője vagyok, nem is vesznek számításba, soha, máskor meg kiskutyaként kezelnek.

Nah és ebből a kiskutyás dologból jutunk el az érdemi részhez. Sokszor van olyan, hogy éppen a barátommal vagyok, és telefon az egyik haver, hogy x helyen x időben lesznek, és menjen már a barátom. Se kérdés hogy mit csinál, van-e programja, ráér-e, csak hogy menjen már. Amikor azt mondja, hogy velem van, akkor két dolog történik általában. 1.győzködik hogy de menjen már velük. 2.azt mondják hogy "hozhatod őt is". A barátom szerint ezzel "hívnak" engem is, nem mondanák, ha zavarnék/nem akarnának látni. De nekem inkább azt jelenti, hogy én vagyok a kiskutya, amit ha a barátom nem tud otthonhagyni, akkor vigye el nyugodtan, mert ott is ellesz majd. Nekem ez egyáltalán nem meghívás, ez inkább sértő számomra, hogy emberszámba se vesznek és azt mondják ha meghallják hogy a barátom velem van hogy "gyerTEK el".

És ez nem egyszeri eset, mindig ezt mondják a barátomnak ha megtudják hogy velem van és nem akar/fog itthagyni miattuk

Én vagyok túlérzékeny, vagy igazam van? Számotokra ez meghívás?



2015. jan. 4. 20:28
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

*telefonál

**azt SE mondják ha meghallják hogy...

2015. jan. 4. 20:30
 2/28 anonim ***** válasza:
47%

Hát nem kicsit reagálod túl a helyzetet. Teljesen normális, hogy az embert x időpontra hívják meg, ha már megbeszélte a társaság, hogy akkor találkoznak - és nem a barátod kedvétől teszik függővé a találkát. Azt, hogy neki megfelel-e az időpont, ő maga is el tudja dönteni, és felnőtt ember létére tudnia kellene nemet mondania, ha nem alkalmas mégsem.


A hozhat téged is szerintem meghívásnak minősül, mivel valóban nem vagy a társaság része, jogos, hogy elsősorban nem téged kérdeznek. Feltételezem nem éltek együtt sem, ha azt írod, sokszor van, hogy éppen ott vagy. Ilyen esetben meg végképp nem kell alapvetően veled is számolniuk, teljesen rendben van az, hogy ha megtudják hogy ott vagy, udvariasságból meghívnak.

2015. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen a helyzetem.

nem egyszer előfordult, hogy ott voltunk a barátainál/rokonainál, a barátomat megkérdezték hogy xy kérsz inni?

hozták is neki, én mintha ott se lennék.

nem terveztem benyakalni az összes piájukat, de jól esne ilyenkor ha megkérdeznének.

ezt a barátodnak kell tisztázni velük.

te annyit tudsz tenni, hogy vagy barátkozol velük, vagy nem mész hozzájuk.

ez az ő bunkóságuk. valószínű nem veszik komolyan a kapcsolatotokat

2015. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

De nem x időpontra van megbeszélve!! Gondolnak egyet hogy mondjuk este 9-kor találkoznak, a barátomnak meg előtte egy órával telefonálnak! Volt már olyan is többször, hogy mérgesek voltak azért, mert a barátom nem hagyott itt mikor le volt fixálva hogy aznap este velem van, és mégis mi az hogy nem megy el velük.

Én valahogy megalázónak érzem ezt a tárgyias "hozhatod" igét, mintha nem egy ember lennék, hanem valami kutyus/tárgy.

Második, akkor legalább Te megérted a helyzetem! :)

Köszönöm a választ!

2015. jan. 4. 20:39
 5/28 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem túlreagálod. Ők szeretnének találkozni a barátoddal, és ha veled van, akkor úgy vannak vele, hogy menj te is, hiszen a barátnője vagy.


Legyél kicsit nyitottabb. Nem fognak külön téged hívni, amíg elzárkózol és meg se próbálsz velük megismerkedni. Addig te nem leszel a társaság tagja, csak egy függelék, aki - ezt jól érzed - a párod jogán van ott. De ha ott vagy és esetleg beszélgetsz a többiekkel és összebarátkoztok, akkor hidd el, már téged is hívni fognak, akár a barátod nélkül is. Ezt azonban kvázi idegenként nem várhatod el.

2015. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Hamradik! Az a helyzet, hogy 11 hónapja (ennyi ideje vagyunk együtt) csak próbálkozom, hogy összebarátkozzak velük! Ők zárkóznak el, én nagyon próbálkozom, de semmi.

És a barátom már elmondta mikor erről volt szó, hogy csak azért hívnak el engem is, mert hátha akkor jobban elmegy a barátom. Ha én "rábólintok" hogy a közös programunkat "beáldozzuk" miattuk akkor a barátom (is) elmegy velem. Tehát nincs semmi olyan szándék, hogy hát a barátnője vagyok menjek csak nyugodtan, hanem hogy ha én elmegyek akkor megy ő is, de az nem számít ha én nem tudok ott mitcsinálni. Hiába próbálok velük beszélgetni vagy bármi, kb le se kakilnak, csak arra vagyok jó, hogy odavigyem a barátomat.

2015. jan. 4. 20:50
 7/28 anonim ***** válasza:

Velem is volt ilyen még egy korábbi barátomnál. A társaság leginkább lányokból állt, akik ismeretlenül is utáltak engem. Mikor együtt voltunk, mindig akkor hívták az exemet, hogy menjen velük, de mikor közös program előtt álltunk, akkor is. Hátam mögött mindenfélét mondogattak, miközben 2 szót nem beszéltünk. Érdekes, hogy a fiúk hívtak, csak a lányok próbáltak kirekeszteni. Részben emiatt is lett vége a kapcsolatnak.

Ez egyszer fordult elő, ezen kívül soha egy barátomnál sem. Vannak ilyenek, valószínűleg nem egy az értelmi szintetek azokkal a haverokkal.

2015. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Ők mind fiúk!

Én tényleg próbálkozom. De valahogy nem megy. Sokszor találkoztam már velük, de semmi. Pedig a barátom már kérte is hogy kicsit legyenek nyitottabbak.

Érdekes, mikor én mutattam be a barátomat a saját barátaimnak, ott se ment első pár alkalommal a dolog. De megkértem a barátomat és a barátaimat is hogy legyenek nyitottabbak, és láss csodát, szinte jobban elvannak mint velem...

Ezért nem értem. Ennyit nem ér a barátom kérése?

2015. jan. 4. 20:56
 9/28 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz azon, hogy nem vagy szimpatikus nekik?
2015. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy az egyik barátja az osztálytársam, akivel korábban (mielőtt még összejöttünk) nagyon jókat tudtunk beszélgetni. Azt nem értem, hogy állítólag mindenki rendesnek és jófejnek tart, de mégis basznak rám. Így érthető? És még mielőtt jönne az a válasz hogy "kamuznak, nem is vagy szimpatikus nekik", szólok, hogy ez nincs így! Az egyik fiúnak volt egy barátnője, és a többeik meg nyíltan folyamatosan szapulták, hogy szakítsanak már, mekkora egy hisztis liba, mindennek elhordták, személyesen is. Velem nem ilyenek, velem "enyhébbek", inkább a barátommal kapcsolatos a "bántalmazásuk". Áhh, nem tudom elmagyarázni, a lényeg hogy engem nem szidnak, nem akarnak minket szétszedni se semmi, kifejezetten rendesnek találnak. Csak nem érdeklem őket, lesz*rnak, hogy egyáltalán létezem.

Engem azért bánt a dolog, mert most gondolt már el.. barátom ha szülinapi bulit tart, akkor mi lesz? Egész este ő foglalkozik velem, mert a barátai csesznek hozzámszólni, meg kicsit összebarátkozni velem hogy ne az a néme agymásra bámulás legyen? Meg azért is, hogy nem fogadnak el, mintha nem is léteznék.

2015. jan. 4. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!