Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most tényleg én lennék a...

Most tényleg én lennék a szemét? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az unoka öcsémnek (testvérem fia) most lesz a ballagása nyáron.

Neki a nővére (testvérem lánya) most kitalálta a semmiből, hogy uj számítógépet akarnak neki venni ajándékként és én is szálljak bele egy 30ezerrel.

Nekem ősszel fog megszuletni az első gyermekem, nekünk erre a kedvesemmel nincs felesleges pénzünk ezt így elmondtam neki.

Azota megy a harc, hogy én milyen szemét vagyok, hogy nem szállok bele stb.

Én nem érzem magam gonosznak, a srác így is kap valami ajándékot de a 30 ezret sokalom főleg, hogy általános iskolai ballagásrol van szó.



2015. márc. 30. 07:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőekkel. Ésha azéretséginél kitalálják, hogy autót kap, aminek az 1/3-át fizesd ki, akkor kérnek tőled százezreket? Most kell leállítani. Vagy beszéld meg a szülőkkel, hogy ennyit tudsz a gépbe beleadni és kész, vagy vegyél, amit jónak látsz, vagy add oda a pénzt, vegyen belőle magának, amit akar.
2015. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Gyanítom még pár napig megy majd a harc aztán lenyugszanak a kedéjek.

Sajnos úgy gondolják, hogy mivel a fizetésem jelenleg nem a minimálbért üti nekem rögtön ilyenekre van pénzem.

A születendő babával senki nem törődik, akinek mostanában született az tudhatja, hogy milyen árak vannak mint baba holmik, mint orvos és szülés árban. Erre nem sajnálom a pénzt a legfontosabb, hogy a kedvesem és a kisfiam a legjobb ellátást megkapja.

A család úgy gondolta, hogy majd ezeket a kiadásokat redukáljuk le.

2015. márc. 30. 09:38
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
Vagy még egy olyan ötletem van, hogy ha nem értenék meg a problémád, hogy írnék össze babakelengyét, és odaadnám nekik, hogy válasszanak melyiket veszik meg a születendő gyermeketeknek. Mert ha mennek látogatni, akkor mondjuk csak nem üres kézzel mennek, de akkor már ne egy 20. előkét vigyenek, hanem mást. Direkt drágább dolgokat írnék fel, árral feltüntetve. Természetesen nem gondolnám komolyan, de hátha így vennék a lapot, hogy nem illik megmondani, hogy márpedig te mit vegyél kinek, és milyen értékben! Ha pedig azt mondanák rá, hogy ez túlzás, és pofátlanság, hogy ezt teszed, akkor csak mosolyognék, hogy na ugye..?
2015. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Isten bizony, ha nekem valaki így elmodana, hogy mennyit adjak valakinek ajandékba, hát teljes szívből kiröhögném.
2015. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
Es ok mennyit fognak fizetni a babakelengyebe?
2015. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
Ez egyáltalán nem jogos elvárás részükről! Még ha a keresztanyja lennél a gyereknek, vagy nagynénje, akkor aláírnám, hogy nagyobb összegű ajándékot adsz neki, de azt is max gimis ballagáson, nem pedig egy ált. sulison. Jesszus, milyen elvárásaik vannak az embereknek? Nekem nyáron lesz az esküvőm és a hétvégén egy baráti pár bejelentette, hogy szülők lesznek. Kicsivel ezután a beszélgetés során megkérdezték, hogy mit kérünk majd nászajándékba. Erre én azt mondtam, hogy "tetszés szerinti mennyiségű pelenkát magatoknak és ha egyetlen fillért is költeni mertek ránk, akkor kidoblak benneteket a lagziról, mert a gyerek a legfontosabb". Ez olyan, mintha a gyerektől vennék el a pénzt! Még akkor is túlzó elvárás lenne, ha nem várnál babát.
2015. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
30 ezret én esküvőkor adtam, nem ballagásra. Azért az eszem megáll, hogy követelőznek! Én ezek után nem biztos, hogy elmennék arra a ballagásra. :-(
2015. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg undi, hogy megmondják mennyit adja bele...

Kíváncsi lennék az okára, miért gondolják azt, hogy 30 ezer neked "nem pénz" ? Az oké lett volna, ha azt mondja a tesód.." Hé Sanyi, azt gondoltuk ki a családdal, hogy Gézukánák vennénk ballagásra egy új gépet. A régi már sz*r, biztos nagyon örülne neki.Bele tudsz esetleg ebbe szállni anyagilag, vagy már kigondoltál neki valami mást?

Ha ballagást tudnak neki csinálni, kajával mindennel, akkor a te 30 ropid nélkül is meg bírják venni a gépet szerintem.

De mondom, az érdekel miért gondolták, hogy ennyi pénz téged nem vág sárba? Írtad, hogy nem minimál bért keresel, és hamarosan érkezik az első babátok, minden fillére szükség van és max egy 10es amit tudnátok adni, nincs is ezzel semmi baj. Az viszont nem mindegy, hogy 150 ezret, 300 at, vagy 5 felett keresel...

Milyen a viszonyod a tesóddal? bármiben számíthattok a másikra? Jól megvagytok? Az idősebb lánynak mennyit adtál ballagásra?

2015. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%
Azért bejátszanám h a gyerekem keresztelőjekor 30ezres fülbevalót kérnék neki:)
2015. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Van egy olyan érzésem, hogy ezt az alkalmat próbálják meg arra felhasználni, hogy olcsóbban megússzák a gépvásárlást. Mert egy általános iskolai ballagás nem olyan nagy szám... én még a gimisre kaptam kb. ilyen értékű ajándékot az ÖSSZES VENDÉGTŐL ÖSSZESEN, mint egy jobb minőségű laptop (kaptam kb. 60e kp-t, egy bagolyfigurát, egy könyvet, pár csokor virágot, egy pár alsóbb kategóriás minőségű fülbevalót és egy vékony ezüst karkötőt). Azon nem tudom, mi extra van, hogy 8.-ban nem volt egyese, mert kb. erről szól :D. Ráadásul tisztában lehetnének vele, hogy gyermekvárás idején azért nem tud az ember csak úgy megválni 30ezer forinttól...
2015. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!