Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan zavar, hogy átviszik...

Jogosan zavar, hogy átviszik magukhoz játszani a gyerekem?

Figyelt kérdés

A szomszéd lakásban laknak az unokatestvéreimék. A kilenc hónapos kislányommal úgy szeretnének játszani, hogy átviszik a saját lakásukba(nélkülem). Régebben mikor kisebb volt, gyakran átmentünk hozzájuk(akkor én is mentem). Volt már, hogy rájuk bíztam rövidebb időkre korábban, ha valamit el kellett intéznem.


Normális, hogy zavar hogy átviszik magukhoz a lányom és nem hozzánk jönnek át játszani vele, ahol ott vagyok?(amúgy nem rossz a viszonyunk)


2015. ápr. 5. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem jogosan, de egyedül Te, mint szülő, a másik szülővel dontheted el, hogy engeded e.

Valószínűleg segíteni szeretnének: így lenne időd egyedül, vagy a paroddal kettesben

2015. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Mi az hogy átviszik?

Az én gyerekemet nem viszi senki, csak ha én és az apja megengedjük.

Ha nem akarod, hogy nélküled átvigyék, egyszerűen nemet mondasz.

Mit kell ezen vekengeni?

2015. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyedül nevelem, mellette tanulok is, így mivel nem tudok vele lenni sokat, örülök annak az időnek, amikor velem van és nincs semmi elfoglaltságom.


Megkérdezik, hogy átvihetik e, és mikor mondtam, hogy megyek akkor én is, szólnak, hogy nem kell félteni.


Így jelzik, hogy nem szeretnék, ha mennék.

2015. ápr. 5. 13:49
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

De mi a problémád?

Nem formálja a kicsi szád a NEM szót?

Hát gyakorold!

Nincs önálló akaratod és mindenki semmibe vesz?

Tegyél ellene!

Gyerek mellett nem lehetsz ennyire gyáva és tehetetlen!

2015. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne azt mond, hogy mész te is, hanem, hogy jöjjenek nyugodtan.

) hónaposan én nem engedtem volna sehova, egyiket se, a szomszédba se, kedves rokonokhoz se.

2015. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem túlságosan félted a gyereket, ami érthető. De van ennek a másik oldala is, hogy ha ők ennyire segítőkészek, elvállalják, hogy vigyáznak a babára, még úgy is, ha nem kéred tőlük, hanem maguktól, annak örülnöd kellene, hogy tehermentesítenek, amikor nem érsz rá. Ha értenek a kicsikhez, szépen foglalkoznak vele, nem lehet gond szerintem.
2015. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A problémám az(gratulálok a kérdés értelmezéséhez), hogy nem tudom, hogy tényleg túlzottan féltem-e, ahogy gondolják(mert tényleg zavar, hogy úgy van velük, hogy nem vagyok ott) vagy az a normális, ha baba korban a jelenlétemben játszanak a gyerekkel.
2015. ápr. 5. 14:41
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Gratulálok a kérdés feltevéséhez, ezek egyike se olvasható ki belőle, mint amit az utolsó kommentedben írtál! ;)


Csak annyi, hogy vinnék a lányod, amikor neked nincs is más dolgod, és te akarsz vele foglalkozni. Ilyen helyzetben nekem ugyan nem vihetné senki, kincs minden perc, amit vele tölthetek. Egy ilyen idős gyereknek pedig NINCS szüksége arra, hogy nélküled játszanak vele. Nem lesz ettől se több, se kevesebb.


Azt pedig hogy te tőlük félted-e, vagy csak rájuk vagy "féltékeny" (hogy épp ők töltenek vele időt), azt csak te tudhatod!

2015. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha egyedül neveled,örülj neki hogy egyáltalán felajánlja valaki hogy picit egyedül tudj maradni :S
2015. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha zavar, akkor miért nem beszélsz velük. Egyezzetek meg, hogy kölcsönösen jó legyen mindenkinek. Pl ha neked dolgod van, akkor lehet náluk a gyere, még segítenek is vele, de amikor a sok dolgod után végre szeretnél vele te is foglalkozni, akkor hadd legyen már veled. Ennyi. Ezt egy kávé mellett meg lehet dumálni, ha a másik félnek nagyobb az értelmi képessége,mint egy sültkrumplinak, akkor megérti.

Amúgy szerintem egy ekkora gyereknek legfőképp az anyja mellett a helye még. Szóval egyezzetek meg, hogy OK te megbízol bennük, de legyen olyan is, hogy te is ott vagy vele.

Ha ennyire babázhatnékjuk van, miért nem csinálnak egyet?

2015. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!