Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lehetek kereszt anyja a...

Lehetek kereszt anyja a nevelt lányomnak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha örökbefogadott akkor furi lenne, de ha nevelőszülő vagy akkor szerintem teljesen jó ötlet.
2015. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne.
2015. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem az jó! és mi a pontos feladata? Úgy tudom,ha netán a szülő meghal,akkor a kereszt szülő lesz hivatalosan a gyámja?Ő neveli tovább?
2015. ápr. 6. 20:17
 4/4 anonim válasza:
Az unokádnak is lehetsz a keresztanyukája. Hagyomány szerinti felkérésekről és feladatokról a néprazi lexikonban olvashatsz: [link] Ahogy tájegységenként, úgy koronként is változnak a szokások. A keresztszülők fontos feladata a hitbeli neveléssel függ össze, ezeket a keresztelő előtti beszélgetésen a lelkésszel, pappal megbeszélitek. El tudom képzelni, hogy gyámság vállalásánál lehet rá hivatkozni, de azt nem hiszem, hogy ma elsőként merül fel gyámként a keresztszülő neve.
2015. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!