Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Esküvő, Lakodalom, Meg egy...

Esküvő, Lakodalom, Meg egy kis családi bonyodalom, hogyan oldjam meg? Sajnos hosszú, de aki tud segítsgen, köszi.

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni és kihagyni belőle a sok lényegtelen dolgot, szóval, kezdjük az elején:

2009. Édesanyám és Édesapám elváltak, mindezt eltitkolták a nagyszülők előtt, egy évig jártak hozzájuk úgy, hogy szinlelték a házasságot. Anyámnak már a válás előtt is volt egy szeretője. Apám ekkor már 10 éve alkoholista volt és nagyon nehezen lehetett mellette nekünk tanulni, illetve anyámnak eltűrni a sorozatos bunkó és oda nem illő viselkedéseit

2010. Apám telefonon kitálalt a nagyszülőknek a történtekről, hogy anyámmal már rég elváltak. Ez abban nyilvánult meg, hogy az apám ágán lévő nagyszülők teljesen ignorálták a másik nagyszülőket, egy faluban laktak, pedig senki nem tudott semmit erről a dologról, s azóta is ilyen roszban vannak. Maradjunk a múltban: Ekkor már legalább 2-3 hónapja táppénzen volt, s megfenyegette anyámat, hogy megöli, aznap este egy lavor vízzel öntötte le anyámat az ágyban miközbe aludt, ekkor anyám már az új kapcsolatának köszönhetően elment otthonról, lévén mivel már elváltak ez szerintem érthető volt. Ekkor én egyetemista voltam, nem voltam otthon ritkán jártam haza.

2011. Apám még mindig táppénzen volt, itta otthon a kannás bort, úgy döntöttem a nyárra hazaköltözök, hogy segítsek neki ezt kezelni. Ez sajnos nem sikerült befejeznem mivel tanévkezdéskor vissza kellett mennem az egyetemre. Apám beteg lett sárgasággal korházba szállították, majd onnan át a pszichiátriára, nagyon rossz idők voltak, ráadásul a vizsgaidőszak miatt alig tudtam látogatni. Decemberben elhunyt. Öcsémet az elmúlt években végig otthon volt és ezeket nem csak hallotta hanem megtapasztalta 2009-től én Egyetemre jártam, teljesen kimaradtam belőle. Időközben világossá vált anyámnak is meg nekem is, hogy öcsém a fiúkat szereti és a nevelése teljesen el lett rontva a rossz házasság és a történtek miatt, ez a három év nagyon meglátszott rajta, nehezen viselte.

Az évek alatt történtek, gyanúsítgatások (tesóm ellopta apám pénztárcáját.), ki kinek az oldalán áll, mindenki próbált átállítani a másik oldalra. Apám mialatt a korházban volt nagyanyám rendszeresen vette le a pénzt, hála pénznek, gondoskodni apámról, illetve a temetést is abból fizették. Miután apám meghallt én tiltottam le a kártyát, hogy ne férjenek hozzá az örökségünkhöz. Volt már több konfliktusom apám ágán lévő Öreganyámmal, töbször k*rv*zt* le anyámat, meg kellett védenem, ő még is az anyám. Szerencsére az évek alatt sikerült helyrehoznom mindegyik nagyszülőmmel a kapcsolatot, de ők még mindig rosszban vannak. Általában rajtam keresztül informálják egymást, ki hogy van, mit csinál mit tanul, persze én vagy mindent elmondok vagy semmit, elég paprikás a hangulatom, amikor kíváncsiskodnak, mivel egy faluban laknak két oldalon tapasztalom meg, hogy terjed a pletyka és mit módosítanak rajta a falubeliek, valami elképesztő.

2015. Jelenleg ott tartunk, hogy 2 éve együtt vagyunk a barátnőmmel és jövőre fogunk összeházasodni, mind a kettő nagyszülőt meg akarom hívni a lagzira és az esküvőre is, nyilván apám ágán lévő nagyim kezdte a balhét, a másik nagyanyám nem tehet semmiről, ez felfogás kérdése. Mégis kijelentette, hogy a lagziba nyugodtan menjen az apám ágán lévő nagymamám, néha úgy érzem mintha tinédzserek között élnék. Jó lenne kibékíteni őket, hogy az esküvőn ne legyen semmi probléma, leendő apósom ő megmondta, ha szeretnek el fognak jönni az esküvőre. Ti mit tennétek?



2015. ápr. 14. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

igen, jó lenne kibékíteni őket, de én nem kockáztatnék. Nincs rá garancia, hogy nem teszik tönkre az esküvődet :(


Jó előre beszélni kellene minden érintett féllel, kipuhatolni, hogyan állnak a kérdéshez, a reakciók alapján már könnyebb lesz dönteni.

Sok boldogságot a házassághoz :)

2015. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Megmondanám nekik, hogy ha el akarnak jönni, akkor viseljék el egymást. Nem kell szeretni a másikat, nem kell megbocsátani, csak viseljék el a tudatot, hogy ott van a másik. Ha erre képtelenek akkor ne jöjjön egyik se, mert ez a nap az enyém és nem tűröm el senkitől, hogy gyerekes veszekedéssel elcsessze. Természetesen amennyiben jönnek, úgy a két legtávolabbi sarokba ültetném őket, hogy ne is lássák egymást.
2015. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Ez egyszerű. Leteszel egy meghívót az asztalra mindenkinél. Elmondod, hogy számodra fontosak, hogy szereted Őket és szeretnéd ha ott lennének és veled ünnepelnének. Ha Ők is szeretnek akkor tegyék félre egy napra az ellentéteiket és ha nem is puszipajtásokként, de a másikat levegőnek nézve jöjjenek el és ünnepeljenek veled. Egyik csapatot a terem egyik sarkába, másikat a másikba ülteted, lesz ott gondolom rajtuk kívül még ötven-száz ember, akikkel cseveghetnek/ihatnak/táncolhatnak. Jelezd előre, hogy aki nem bír magával az jobb ha otthon marad, mert ha valaki balhét csap azt kivágod mint a macskát. Pont. Aki egyetlen napra nem képes egy szerette kedvéért félretenni a sérelmeit és ha nem is haverkodni, de legalább normálisan viselkedni a másik emberrel, az maradjon otthon.
2015. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy "B" verziót azért kitalálhatnál arra, hogy mit csinálj, ha mégis balhéznának az esküvőn, hogy ne tegyék tönkre az egészet.
2015. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Czipó Éva válasza:
78%

Ahogy előttem már páran elmondták, én leülnék velük külön-külön és elmondanám nekik, hogy fontosak számomra, szeretném, hogy ott legyenek az esküvőn és egy napra félretegyék az ellenségeskedést.


Az esküvő napján pedig a lehető legtávolabb ültetném őket egymástól. Felnőtt emberek, egy napot ki kell bírniuk a kedvedért.

2015. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!