Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Őszintén! Előfordult már...

Őszintén! Előfordult már veled hogy féltékeny voltál a lányodra/fiadra, úgy érezted hogy a riválisod mikor serdülőkorban volt (lány esetében), de ennek nem adtál hangot?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én büszke vagyok a gyönyörű gyerekeimre, és nagyon ürülök neki, hogy szépek, formásak. (A fiú is, és a lány is.)

Rivalizálni? Hiszen részben tőlem örökölték az adottságaikat, és ahhoz, hogy milyen a testalkatuk, az izomzatuk, azért mi az apjukkal tudatosan tettünk már pici koruk óta. (Megfelelő sporttal például.)


Nekem rendben van az önbizalmam, nem félek az öregedéstől, jól érzem magam a bőrömben. Az, hogy már kiléptem a tinikorból, nem ráz meg kicsit sem. Én szeretek középkorú lenni. :) És most úgy érzem, szeretni fogok nagymama is lenni, hiszen annak a kornak is megvan a maga szépsége, és nehezen értem a kortársaimat a Facebookon, akik már most azon nosztalgiáznak, hogy "mennyivel jobb volt az ő idejükben"... (Ami mellesleg nem is volt olyan rég.)

2015. ápr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
A gyerekedet riválisnak érezni? Ez komoly? -.-
2015. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, soha, ők az én "termékeim", tehát csak büszke vagyok rájuk. Néha őszinte csodálattal nézem, hogy lehetnek ilyen gyönyörű lányaim, mert én soha nem voltam szép, de boldog vagyok, hogy nekik megadatott, ami nekem nem és kárpótolva érzem magamat így. Azt szeretem ha boldogok és szépek, sokkal rosszabbul érintene ha nem így lenne. Egyáltalán nem jut eszembe ilyen, hogy rivális, hiszen nekem már van férjem, elértem mindent az életben, amit akartam, és csak izgulok, hogy nekik is sikerüljön majd.
2015. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha valóban így érzed, akkor pszichológus azonnal. Iszonyatosan lent lehet az önértékelésed, ha a saját gyerekedre vagy féltékeny. Ismertem egy ilyen anyát, tönkre is vágta a lánya életét ezzel, mert állandóan éreztette vele. Nem bántásból írom, a saját és a gyereked érdekében el kéne menned.
2015. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Puczák Derien ***** válasza:
30%
De még mennyi "anya" tekint a lányára riválisként. Ne legyetek álszentek!
2015. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5:


Az olyan anyáknak valószínűleg a béka feneke alatt van az önbecsülésük. Ugyanúgy, mint azoknak, akik többszörösen átszabatják a testüket, vagy azoknak, akik éheztetik magukat, vagy azoknak, akik egy olyan kapcsolatban élnek évtizedekig, ahol alázzák, bántják őket.


Attól még, hogy léteznek ilyenek, attól még ezek nem normális dolgok.

2015. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem ilyen még szerencsére nem fordult elő, de a környezetünkben van néhány olyan anyuka aki túl akarja öltözni a saját nagylányát. Nagyon nevetségesek és röhejesek. Nagyon rosszul áll ez az erőlködés nekik. A lányukat is idegenek előtt magasztalják, otthon pedig elnyomják az önbizalmukat. Szerintem szánalmas, és ők azt hiszik hogy kifelé mindez nem látszik, de bizony látszik. Ha vállalnák a saját édesanya szerepüket és korukat , csinos, kellemes nők is lehetnének belőlük, de így....
2015. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez csak ilyen tiniknek jut eszébe ugye, nem egy anyukának?
2015. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ezt az apámnál érzem, mindig, amikor boldog vagyok, irigy rám és próbálja valamivel elrontani. Mégse ítéllek el, mert te legalább beismered. Biztos sokan vannak így vele, de inkább tönkreteszik a gyerekeik életét, minthogy beismerjék.
2015. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki irigy a gyerekére, az menjen orvoshoz, aki az egyik gyerekét jobban szereti, mint a másikat, az meg normális?
2015. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!