Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy a "sógornőm" kicsit már túlzásba viszi a férjemmel való barátkozást? Vagy csak én fújom fel?

Figyelt kérdés

A "sógornőm" (azért idézőjelben, mert még nem ténylegesen az), ő az öcsém barátnője. Előre bocsátom, hogy nem valami habókos tinik vagyunk, hanem 30 feletti, elméletileg komoly kapcsolattal és egzisztenciával rendelkező emberek vagyunk. A férjem, én és a sógornőm ugyanabban a szakmában dolgozunk, ezen belül nekünk még a szakterületünk is ugyanaz a hölgyeménnyel. Egyébként úgy, ahogy jóban vagyunk, igyekszik kedves lenni velem meg minden, de néha mintha éreznék a hangjában egy kis nagyképűséget, mert ő a fővárosban dolgozik, annak ellenére hogy szakmailag sosem lettünk összemérve, mintdkettőnknek jónak kell lennie.

Ami zavar, hogy újabban akárhányszor összefutunk (mostanában volt sok családi esemény), mintha a sógornőm tulságosan barátkozna a férjemmel: rengeteg közös témájuk van, a kedvenc például a nő nagy "Budapest fan" (bocs jobban nem tudom kifejezni) és a férjem is eredetileg budapesti volt, amíg össze nem költöztünk. És ő kifejezetten érdeklődik a férjem szakterülete iránt is. Többször előfordult, hogy órákra félrevonultak beszélgetni egymással. A minap pedig volt egy beszélgetésem az öcsémmel, ami kiverte a biztosítékot, mikor megkérdezte, hogy mit szólok ehhez, mert most újságolta neki a barátnője, hogy mennyit beszélnek facebookon a férjemmel és hogy mennyire kedveli őt. Hár most ehhez nem tudom mit szóljak.


Szerintetek? Férjemmel imádjuk egymást, van egy kisfiunk is, igazi úriember, nekem ő életem szerelme és úgy vettem észre, hogy neki is én. Most ki kellene akadnom a sógornőn, vagy felesleges féltékenykednem?



2015. ápr. 23. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

engem is zavarna a helyzet, teljesen megértelek.

a chatelgetés különösen aggasztó.

ismerek olyan párt, 2-t is, akik rendszeres munkahelyi csetelgetéssel mélyítették el a kapcsolatukat (és mindkét esetben egy-egy nő meg lett csalva).

az öcsédet nem zavarja?

a férjednek már említetted, hogy zavar?

2015. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak ma tudtam meg, hogy beszélgettek elvileg, férjemmel még nem jött elő a téma. Az öcsémnek eddig fel se tűnt, hogy túlságosan kedvelnék egymást, de a facebookos eset után azért mondta neki, hogy nem sok-e ez egy kicsit, erre sógornőm állítólag meglepődött, hogy vki szerint ez furcsa. Érdekes.
2015. ápr. 23. 17:20
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

persze, hogy "meglepődik", mit vártál. az ilyen típusú ember nagyon tudja adni az ártatlant.

a férjeddel kell megbeszélned a dolgot, hisztériamentesen. őszintén mondd el, hogy ez téged zavar. normális házastárs tekintetbe veszi, ha valami zavarja a másikat.

2015. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem túlreagálod, normális férfi nem fogja megdugni az öccse nőjét, pláne, ha komoly kapcsolatban van. Beszélgetni meg nemtől függetlenül bárkivel lehet, nyilván neked is vannak ellenkező nemű ismerőseid, nem kell ezt ennyire felfújni.
2015. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

nem az öccse nője, hanem a feleségének az öccsének a nője. ez két különböző dolog.

az egy más kérdés, hogy megdugja-e, hogy a te szóhasználatoddal éljek, mert az már egy tetőpontja egy folyamatnak. addig talán ne szólaljon meg a vészjelző, amíg "csak" azon az úton van, ami odáig vezet???

egy komoly kapcsolatban élő férfi ne beszélgessen elvonulva órákig meg ne chatelgessen egy idegen nővel.

nekem is vannak régi barátaim, akikkel jóban vagyok, de nem vonulgatunk félre beszélni meg nem chatelgetünk, max. néha ráírunk egymásra.

2015. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak a sógornő a hibás és a rossz. A férj is benne volt abban a beszélgetésben....
2015. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én vagyok az nő és én öcsém barátnője a hölgyemény. Ma akkor leülünk és megbeszélem ezt a férjemmel. Nem vagyunk féltékenykedő típusok, én is voltam munkahelyi rendezvényen, ahol még a 30 évvel idősebb férfi főnökömmel is el tudok dumálgatni mindenféle balhé nélkül. De a fészbúk azért már sok sztem is, én fenn se vagyok például.
2015. ápr. 23. 17:58
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

A férjed fejéhez pisztolyt tart valaki, hogy órákra elvonuljon a sógornő jelölteddel beszélgetni, vagy hogy facebookozzon vele?

Ha itt túlzásba megy a barátkozás, azt nemcsak a sógornőd viszi túlzásba.

2015. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

#8-nal a pont.


Mielott megkoveznenk a sogornot, nezzunk mar kicsit a ferjed kormere is. O miert hajlando felrevonulni orakra a novel, es miert csetelget vele ugy, hogy errol nem is szol neked?


Tenyleg igazi uriember...

2015. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

Nekem a sogorm ilyen, a ferjem tesoja. Mindig is tetszettem neki, mindig is kimutatta es mindenfele uruggyel irogatott feszbukon, piszlicsare semmisegeket pl: hogy vagy ma?Hogy van forditanak szavakat magyarra, milyen volt a kari, bla bla....es ezekre mindig udvariasan de roviden valszoltam es mindig ereztettem vele, h van egy vonal amit szeretnem ha megtartana.


Ennek ellenere a sogornom kb.meg akar olni, de arrol nem en tehetek h tetszem a ferjenek:-))


A volt ferjemre pedig a tesom felesege hajtott ra, pl: mindenfele lenge ruhaban illegette magat egeszen az ominozus napig amikoris annyira nyilvanvaloan flortolt es kvazi szinte ramaszott a ferjemre, hogy kitort belolem a nagy kerdes (nyar volt es eppen dinnyet venni indultam).


Mikor szeretned le.pni a ferjem dinnye eves elott, vagy utan?


Kopnyi nyelni nem tudott en pedig elmentem dinnyet venni. Mindezt ugy, h mindig odafigyelek arra h mit mondok, sosem karomkodom (baromi ritkan), egyetem, konyvek, irassal kapcsolatos munka, jo neveltetes....de ez kiszaladt belolem.


Mas kerdes, hogy miutan a ferjem megcsalt kesobb kiderult h az ocsem baratnojet is ekhivta randizni ami halal vicces millio es egy okbol kifolyolag, eletem legjobb dontese volt a valas. Azota a ferjem is ujranosult, ismet elvakt a tesomek is szakitottak (nem emiatt) szoval nyugodtan szolj valami frappansat a sogronodnek, valami spontan, random dolgot mert jol latod, a helyzet aggaszto:-))!

2015. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!