Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Volt férjem mellett, a férjemm...

Volt férjem mellett, a férjemmel szemben?

Figyelt kérdés

Az életbe ennyire tanácstalan még nem voltam. A szívem azt diktálja, nevezzük empátiának, hogy ezúttal a gyermekeim /előző házasságomból születtek/ érdekében a férjemmel szembe menjek.


Volt férjem nagyon sok rosszat tett ellenünk, amiben csak tudott ártott nekünk, vagy ártani akart nekünk. /2 közös gyermekünk van./ Nem szeretem őt, sőt sok esetben a viselkedése kapcsán azzal sem voltam tisztában, hogy hogy voltam képes valaha is élni vele ennyi éven át. /A tisztán látás érdekében leírom, hogy férjemmel a válásom után 2 évvel ismerkedtem meg./

Azonban most nagyon beteg. Ki tudja, lesz-e még egy karácsony amit a gyerekek együtt tölthetnek vele.


A férjem kivonta magát a láthatások szervezéséből, mert hát apuka nem volt hajlandó az elmúlt 3 évben egyszer sem eljönni a fiaiért. Mi vittük őket, ha a gyerekek igényelték. Megértem a férjemet, nyilván okkal van volt férjemről olyan véleménnyel amilyennel. Azonban ezt a helyzetet nem gondolom egy hétköznapi esetnek.


Nem tudnék a gyerekeim szemébe nézni, ha nem tenném lehetővé, hogy az apjukkal töltsék a karácsonyt, lehet hogy utoljára. Ez a döntésem viszont a házasságomba okozna talán visszafordíthatatlan folyamatokat.

Mi a jó fenét tegyek akkor, ha a férjembe egy csepp empátia sem szorult. Nem érti, hogy ez az eset más. Vagy igaza van, és tényleg nem más, csak én vagyok túlérzékeny? Mi a fenét csináljak? Remélem Ti külső szemlélőként reálisabban tudjátok megítélni ezt a helyzetet mint én, és tudtok segíteni.


2013. dec. 5. 10:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
55%
Mennyire beteg a volt férjed? Ha azért annyira jól van, hogy a gyerekeket rá lehessen bízni, akkor vidd el hozzá őket, a férjeddel töltsétek kettesben azt a napot, és este vagy másnap reggel menj a fiúkért.
2013. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%

Hány évesek a gyerekek?


Ki gondozza a volt férjed?

2013. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
71%

Apuka igényli, hogy -talán- utoljára együtt lehessen a gyerekeivel?

Vagy csak te szeretnéd, hogy a gyerekek utoljára együtt legyenek az apjukkal!

Nem mindegy!

2013. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó lenne, de a férjem nem akarja vinni a gyerekeket. Egyszerűen semmilyen formába nem akar részt venni még az utaztatásba se. Felajánlottam azt is, mint megoldást, hogy a szüleim leviszik őket, ott lesznek az apjukkal pár napot, majd szüleimhez visszamennek, mi meg oda megyünk értük. Ez se volt jó neki.
2013. dec. 5. 10:49
 5/33 A kérdező kommentje:

2-nek.

14,16 évesek, akár lassan már egyedül is utazhatnak, de nem tudom miért kellene egyedül hazajönniük, ha mi úgyis megyünk szüleimhez. Még nem kell gondozni volt férjemet, még tud magáról gondoskodni.


3-nak. Azt, hogy igényli - e nyilván nem tudom pontosan megítélni, hiszen ha igényelné úgy istenigazából, akkor néha eljött volna ő is értük. Azonban örül neki ha mennek hozzá a gyerekek.

2013. dec. 5. 10:51
 6/33 anonim ***** válasza:
77%

Azt hittem kicsik.

14,16 éves.

Döntsék el ők,elég nagyok hozzá.

Ha úgy döntenek,mennek az apjukhoz,akkor a férjednek el kell fogadnia,ha ugy döntenek,nem,akkor neked kell elfogadnod.

2013. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
50%
Most pontosan mi a kerdes? Apuka vigye el a gyerekeket, ha akarja. Nehogymar a ferjednek kelljen ugralnia miatta.
2013. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%
Nem csecsemők, ők eldöntik, hogy akarnak e menni vagy sem.
2013. dec. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Kedves 7. Igazad van, ez így lenne teljesen normális. Ugrált a férjem eleget az elmúlt 3 évben miattuk.

Talán ez a válasz volt a legmeggyőzőbb, hiszen látom belőle, hogy nem csak a férjem gondolkodik elutasítóan, hanem más is így tenne ebben a helyzetben.


Ha ésszel közelítem meg a kérdést, akkor ez a logikus megoldás. Azonban ha az érzéseimre hallgatok, akkor ... no mindegy pont ez a dilemmám oka.

Lehet, hogy rossz ötlet volt kiírni, mert az eszem szívem közt őrlődök. Ebben pedig nem nagyon lehet segíteni.

2013. dec. 5. 11:03
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

De miért neked kellene dönteni?


Elvált szülők gyerek vagyok,már 10 évesen is el tudtam dönteni akarok-e menni,vagy sem,nemhogy 14-16 évesen...

2013. dec. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!