Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A húgom párja nem hajlandó...

A húgom párja nem hajlandó szóba állni a leendő férjemmel, ez így korrekt?

Figyelt kérdés

A húgom hat éve él együtt a párjával. A párjának egy barátjával mi egymásba szerettünk, és két éve együtt vagyunk. A húgom párja azóta nem hajlandó szóba állni vele, arra hivatkozva, hogy fél, kitúrja őt a családból. Más okot nem hallottam tőle.

Két éve várok, tűrök, hogy a helyzet javuljon. De nem. Mi azóta eljegyeztük egymást, nemsokára esküvőnk lesz. A húgom párja azonban megmakacsolta magát, nem hajlandó sem békülni, sem szóbaállni a vőlegényemmel. Ő szeretné rendezni a helyzetet egyébként, hogy legalább sikerüljön megbeszélni a problémát.

Nekem ebből nagyon elegem van. Közöltem ma a húgommal, hogy ha az ő párja nem hajlandó rendezni ezt a helyzetet, a továbbiakban én nem leszek tekintettel rá. A családi eseményeken én és a leendő férjem részt fogunk venni. Ha ő nem akar találkozni a leendő férjemmel, akkor ne jöjjön el. Igazam van van, vagy pedig nekünk kell alkalmazkodni?



2014. febr. 27. 15:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

"A húgom párja azóta nem hajlandó szóba állni vele, arra hivatkozva, hogy fél, kitúrja őt a családból"

Na, itt kikerekedtek a szemeim!

Igazad van, az ürge meg hülye.

2014. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Bennem felmerülne, hogy ha ilyen ellenséges, akkor egyáltalán meghívjam-e az esküvőre. Egyébként abszolút nem értem, attól, hogy még egy fő érkezik a családba, nem azt jelenti, hogy a meglevőt kifúrja, mert csak 1 hely van. Egyszerűen nem értem az egész hozzáállását. Nem volt valami korábbi sérelem kettejük között, amiről esetleg nem tudsz?
2014. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
25%

"A családi eseményeken én és a leendő férjem részt fogunk venni. Ha ő nem akar találkozni a leendő férjemmel, akkor ne jöjjön el."


Ezt nem értem. Ha nálatok van a családi esemény, akkor nyilván ti ott vagytok. Az meg rátok van bízva, hogy a húgodékat meghívjátok-e.


Ha a szüleiteknél van az esemény, akkor a szüleid döntik el, hogy ki jöjjön, és nem hiszem, hogy a két vő miatt ne hívná meg a két lányát. Ha ez az ő ünnepük, akkor te ne rontsd el ezzel a hisztivel.


Ha az esemény a húgodnál van, akkor vicces lenne, ha ők elmennének otthonról, hogy ti ott lehessetek.

2014. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

" A párjának egy barátjával "

Gondolj bele kicsit, hogy a barátok mi mindent tudnak egymásról. Hát beleőrülnék, ha a barátom, minden titkok tudója bekerülne a családba. Szerintem nem féltékenység ez, és a kitúr a családból talán egy-egy titok kikottyintása miatt történhetne meg.

2014. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Körülbelül 15 éve ismerik egymást, szinte gyerekkoruk óta. A húgom párja nehéz körülmények között nevelkedett, nevelőszülőknél. Amióta megismerkedett a húgommal, megtapasztalta, hogy milyen a család, ahol apa és anya is van, és egy nővér (én).

Amikor én megismerkedtem a barátjával, még az előző párkapcsolatomban voltam, de már nagyon a végén. Amikor kiderült, hogy többet érzünk egymás iránt, megkértem, hogy ne mondjon semmit a húgom párjának, mert nem akarok egyelőre családi bonyodalmat. Három héttel később a volt párom elköltözött, mi pedig felvállaltuk a kapcsolatunkat. A húgom párja ezért azt is a szemére veti, hogy titkolózott előtte (én kértem meg rá, hogy ne mondjon semmit). Továbbá amikor megtudta, hogy mi valamennyire érdeklődünk egymás iránt, akkor több fenyegető smst küldött a páromnak (akkor még csak ismerkedtünk), hogy szálljon le rólam, és addig hátráljon meg, amíg nem túl késő.

2014. febr. 27. 16:04
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
MI olyan titka lehetne, amit a barát tud és válóok lenne belőle? 6 év alatt az ember már elég alaposan megismeri a másikat emberileg. Azt meg szerintem általában mindenki tudja, hogy a párjának előtte is volt élete, voltak barátnői, esetleg kalandjai...stb. Lehet, hogy fiatalabb korában hibázott is, ez még nem indok a kitúrásra.
2014. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
#4, az eddig eltöltött két év alatt egy rossz szót nem hallottam a páromtól a húgom párját illetően. Van annyira intelligens ráadásul, hogy a nem feltétlenül szalonképes történeteket (ha voltak ilyenek) nem mondta el nekem.
2014. febr. 27. 16:06
 8/52 A kérdező kommentje:

"Ezt nem értem. Ha nálatok van a családi esemény, akkor nyilván ti ott vagytok. Az meg rátok van bízva, hogy a húgodékat meghívjátok-e."


Én a húgomat és a párját is meghívtam már ilyen eseményre, a húgom jött, a párja nem.



"Ha a szüleiteknél van az esemény, akkor a szüleid döntik el, hogy ki jöjjön, és nem hiszem, hogy a két vő miatt ne hívná meg a két lányát. Ha ez az ő ünnepük, akkor te ne rontsd el ezzel a hisztivel."


A szüleim haragszanak a húgom párjára emiatt. Mi el fogunk menni, ha a szüleink hívnak, nem fogom otthon hagyni a leendő férjem.


"Ha az esemény a húgodnál van, akkor vicces lenne, ha ők elmennének otthonról, hogy ti ott lehessetek."


Jelenleg azon gondolkozom, hogy ha a leendő férjemet a húgom párja nem akarja elfogadni, akkor nem megyek oda többet. A húgommal bármikor találkozom, jöjjön hozzánk nyugodtan.

2014. febr. 27. 16:08
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értelek egy ilyen bunkó miatt miért fáj a fejed.


Nehogy már a húgod párja kénye és kedve körül forogjon a világ,ha nem hajlandó normális ember módjára viselkedni és még ő szabja meg,hogy te a nővér kivel és hogy járjon.

2014. febr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

"arra hivatkozva, hogy fél, kitúrja őt a családból."


Ez EGYETLEN módon lehetséges. Ha a te párod a húgodat veszi el feleségül.

---

Dehogy kell alkalmazkodnod! A vőlegényednek melletted a helye a családi ünnepeken, akinek nem teszik, az majd kitúrja saját magát. Ennyi.

2014. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!