Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lehetek a keresztapám gyerekén...

Lehetek a keresztapám gyerekének a keresztanyja?

Figyelt kérdés
Már hetek óta arról megy a vita a családban, hogy lehetek-e vagy sem. Mivel a gyerek apja az én keresztapá, ezért nem tudja senki, hogy így lehetek-e én a kicsi keresztanyja. Én ráadásul református vagyok a gyerkőc pedig katolikus.
2015. máj. 12. 08:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem lehetsz, mert református vagy. Ha te is katolikus lennél, vagy ha a gyereket reformátusnak keresztelnék, akkor lehetnél.
2015. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Persze hogy lehetsz-Mekem a keresztlányom a keresztanyja a lányomnak..Ő református a lányom katólikus...A lényeg hogy az egyik keresztszülő katólikusnak kell legyen.
2015. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Utolsó! Nem katolikus vallású nem lehet keresztszülő. Őt legfeljebb tanúként jegyzik be.
2015. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as! Igen ez igaz. De! Konkrétan tudok esetről a barátnőm református a keresztlánya katolikus. Igaz Ő mint keresztelési tanú lett bejegyezve, az édesanyja volt aki "keresztszülőként" volt ott (az anyukája katolikus). ezt nem pontosan tudom, hogy a szertartáson ki milyen szerepet töltött be, de az biztos hogy a családban mindenki a barátnőmre tekint keresztszülőként. A többi hogy legyen a tanú mellett vki aki katolikus csak formalitás!

Amúgy miért nem kérdezitek meg a papot?!

2015. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát, én kereszteletlenként vagyok keresztszülő. :)

De csak mert volt keresztény templomi esküvőm...

Ha nem lett volna nem lehetnék...

2015. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5-ös templomi esküvő kereszteletlenül??? Az hogy???

már bocsánat az offolásért!

2015. máj. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"Hát, én kereszteletlenként vagyok keresztszülő. :) "


De egészen biztosan nem katolikus gyereknek.

2015. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

De, egész biztos katolikus gyereknek.

:)

Azért, mert nem vettem fel a katolikus vallást, viszont a férjem aláírt egy papírt, hogy a születendő gyermekeinket megkereszteltei és katolikus szellemben neveli.

Nekem az esküvőn nem kellett a keresztre tennem a kezem, és eskü szövege más volt mint a férjemé.

Mikor a keresztlányom keresztelték, elmentünk a paphoz, elmondtuk, hogy mi a helyzet, elkérte a házasságkötéskor kapott papírt, a férjem keresztlevelét, és ennyi :)

2015. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Annyit fűznék még hozzá, hogy a jegyesoktatást ugyanúgy végigültem, 8szor 1,5 óra..
2015. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Azért, mert nem vettem fel a katolikus vallást, viszont a férjem aláírt egy papírt, hogy a születendő gyermekeinket megkereszteltei és katolikus szellemben neveli.

Nekem az esküvőn nem kellett a keresztre tennem a kezem, és eskü szövege más volt mint a férjemé."


sztem ez akkor van így ha református vagy és katolikusban van az esküvő! de hogy kereszteletlent nem adnak össze templomban az tuti! vagy van az a pénz?! már bocsánat de több párt is ismerek ahol az egyik felet vagy az esküvőn vagy előtte megkeresztelték!

2015. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!