Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért jó az, ha egy anyuka...

Miért jó az, ha egy anyuka megengedi, hogy a kisgyereke egy rokon gyerek dolgát elvegye?

Figyelt kérdés

Másképp fogalmazva:


Olvastam már itt is ilyeneket, és rokonéknál is megtörtént. (ott voltunk, húsvétkor volt)

Rokonék gyereke 10 éves kislány, neki van egy unokatestvére, aki 5 éves.

A kislánynak volt egy karkötője, amit még a nagymamájától kapott, aki már nem él. Na és ezt a karkötőt az 5 éves kisgyerek eltette. A kislány visszakérte, nem kapta vissza. Még tovább kérte, erre az 5 évesnek az anyja ráförmedt, hogy hagyja már békén, ő még csak kisgyerek, az meg csak egy szimpla karkötő, nem mindegy, hogy kié?


A kislány persze sírt, meg mondta, hogy a mamájától kapta. A kislány anyukája amikor megtudta, jól leteremtette a nőszemélyt, hogy azért a gyerekét ne biztassa már lopásra, és azonnal adja vissza. Visszaadta, ők meg elmentek sértődötten.


Most komolyan, ha anyuka nem avatkozik be, simán hazavitték volna.

Ezt csak azért nem értem, mert ez olyan, mintha én mennék valami rokonokhoz, meglátnék egy szép mondjuk porcelánvázát, és eltenném, mondván "neked minek, meg nem mindegy kié?".


Miért engedik ezt egyes anyukák? Itt is olvastam, hogy egy lánynak a nyakláncát tette el a gyerek, de ő nem is kapta vissza.


Miért kell ezt engedni? Nem pofátlanság még akkor is, ha kisgyerekről van szó?



2015. máj. 24. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülye szülők mindig voltak és mindig lesznek is. Ez ellen tenni nem lehet semmit. Nincs engedélyhez kötve a gyerekvállalás és összehozni sem olyan bonyolult, ugyebár.
2015. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy dolog, de így tulajdonképpen azt látja a gyerek, hogy nyugodtan elveheti más dolgát.
2015. máj. 24. 15:56
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Napalmot nekik
2015. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Sok családban meg azt látja a gyerek, hogy a szülei isznak, cigiznek, hajnalig mulatnak, veszekednek, bántják egymást és másokat, lopnak, hazudnak, kuncsorognak, és nekik ez lesz a normális.
2015. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Ehhez csak az én sztorimat fűzném hozzá. Mikor megszülettem akkor kaptam egy babát, egy csomó ideig játszottam vele, vele aludtam, de aztán ahogy cseperedtem feltettem a polcra szép emlékként, nekem sokat jelentett. Aztán anyukám elkezdte lepasszolgatni a cuccaimat a húga lányának az én megkérdezésem nélkül. Ezzel még akkora baj nem lett volna, de nem vigyáztak rájuk, összefirkálták a könyveim, a társasjátékomból elszórták a tárgyakat, ami nélkül már nem lehetett használni. Aztán egyik napról a másikra eltűnt a babám és kérdeztem, hogy hol van. Kiderült, hogy azt is elajándékozta nagynénémnek. Ezen bepöccentem, átmentem hozzájuk és visszakértem a babámat, mondtam, hogy mindent vigyenek, csak azt ne. Nagynéném pedig azt válaszolta, hogy olyan csúnya baba volt, hogy kidobta, és ezt olyan tálalásban, hogy csak úgy flegmán odavetette nekem, egyáltalán nem kért bocsánatot. Már elmúltam húsz, de azóta eszembe jut, valahányszor csak meglátom. Ha lesz gyerekem, biztos, hogy csak az engedélyével adom oda másnak a játékait.
2015. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj, hogy ez maradandó rossz emléket okoz egy fiatal gyereknek.


Nekem is volt hasonló, hogy idegen gyerek volt nálunk játszani, és elvitte az egyik játékom, meg nem akarta visszaadni. Annyi a különbség hogy ő kicsit sérült volt szellemileg, így utólag mondhatni megértem, de akkoriban nagyon cseszte az agyam az ilyesmi. De a mai napig zavar ha elveszik, tönkreteszik a cuccaim.

2015. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Az én gyerekkori játékaimat is sorra viszik el testvérem gyerekei. Ha szólni merek, hogy hozzák haza, akkor még nekik áll feljebb. Nem lenne baj, az hogy elviszi és majd visszahozza, de nem vigyáznak rá. De még a szülők sem figyelnek oda. :( Én is szívesen odaadnám majd a leendő gyermekeimnek az én gyerekkori játékaimat.
2015. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ez elég bonyolult
2015. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!