Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A gyermek a szülő tükörképe?...

A gyermek a szülő tükörképe? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Néhány hete külföldön tartózkodom, s a bátyámtól internetes beszélgetés során hallottam, hogy a másik testvérem hároméves lánya meglepődött azon, hogy hallja a hangom. Ugyanis "anya azt mondta, megdöglött".


Azóta nagyon sokat gondolkodom ezen, többször megfordult a fejemben, hogy ki tudnám tépni a sógornőm haját, ha ez valóban igaz, bár valószínűleg ténylegesen nem tenném, mert nem szeretek nyílt konfliktusokba keveredni. Nem tudom elképzelni, hogy egy hároméves magától találjon ki ilyesmit.


Tudniillik, soha nem volt személyes problémám, nézeteltérésem a sógornőmmel. Világ életében egy kibírhatatlan nőszemély volt, ami most a nagyobbik, hatéves gyerekén is kezd érződni.


Még jóval a gyermekei születését megelőzően igazából a kapcsolatunk kifejezetten jó volt, mondhatni "barátnők" voltunk, de már az első terhességétől kezdve éreztem, hogy valójában valami nincs rendben vele, a gondolkodásával. Csak, hogy ne a levegőbe beszéljek, akkoriban 9 hónapig hallgatta a családom, hogy ha betegen születik a gyereke, ő ott hagyja a kórházban, illetve ha valaha valami miatt az egyébként egészséges gyereke kórházba kerülne, ő egyszer sem látogatná meg. Hívják fel, hogyha hazamehet.


Akkoriban még azt hittem, hogy nem tudja, milyen anyának lenni, de így hat év és két gyerek után, semmiben sem változott. A gyerekeit képes egy elnyűtt, egy hete mosatlan játszós ruhában elvinni az orvoshoz, enni nem esznek semmi normálisat, mert nem főz. Értsd: joghurton és tejtermékeken élnek, a legtöbb rendes ételt nem is ismerték a közösségbe kerülés előtt, s még most is adódnak ebből problémák.


Bárkinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy sógor/sógornő úgymond ellenszenvessé neveli a gyerekét a családdal kapcsolatban? Csak magyarázatot próbálok erre találni, hogy mitől válhattam "anyuka" szemében ellenszenvessé hirtelen, holott nem tettem ellene semmit. Családi találkozásokkor is normálisan viselkedem, de bárhol máshol is. Még ha valaki ellenszenves is, vagy csak nem értek egyet a módszereivel, soha nem teszek rá megjegyzéseket, nem teszem szóvá. Ezért is, ez most nagyon meglepett és felbosszantott.


Bocsánat, ha kissé hosszú és zavaros lett, késő van már.



2015. ápr. 19. 02:11
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Hasonlo helyzetben vagyok, csak az en sogornomnek nincs gyereke, ami nem baj, mert Te sogornodnel is minosithetetlenebb "anya" lenne. A gyerek a szulotol tanul, hall, lat es ezek lesznek szamara a normalisak, megszokottak. Unokatesom pl. 26 evesen meg mindig nem mos kezet gyakorlatilag soha, es ha elmagyarznad neki, miert kellene wc utan, kaja elott, ha hazaertel stb. bamban nezne ra, mert egyszeruen nem erez ra kesztetest, ez hozta otthonrol, igy latja normalisnak, es neki en vagyok a finnyas, amiert kezet mosok sz..ras utan es csak utana nyulok az etelhez. Eleg eros ilyen stilusban valakinek a halalhiret terjszteni. Mit szolt hozza a batyad? Amugy en oszinten lesz..nam. Valoszinuleg olyan edzettsegi szinten van az agya, hogy azzal Te sose fogsz tudni azonosulni. En is probaltam egy ideig a sogornom igenytelenseget, bunkosagat, sz..rkavarasait megerteni, de ra kellet jonnom, hogy annyira lekorlatolt, hogy csak felidegesitenem magam rajta. En soha nem voltam vele bunko, ezzel szemben o olyanokra nem kepes, hogy koszonjon, engem csesz le, ha megkerem, h vegye le a cipojet, ha nalunk van, kotoszkodik, okoskodik, kozben akkor hulyesegeket allt teljes bizonyossaggal, hogy nem tudom sirjak e vagy nevessek. Gyanitom depresszios is, ahogy lehet a Te sogornod is az lett, es csak furkaszik a rosszindulatban masok ellen, mert onmagaval elgedetlen. Sajnalom a helyzetetedet. :(
2015. ápr. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

A három éves gyerek nem tehet erről az egészről. Ő szó szerint vette .Mivel úgy tűnik a sógornődnek pszichés problémái vannak valószínűleg ha rossz passzban kapják el mindenkiről képes lehúzóan beszélni. Gondolom ez alól a saját szerettei sem kivételek.

Mivel a sógornőd dinka, ne menj le a szintjére. Az ő ismerősei (akikről szintén beszélhetett már így) pontosan tudják hogy milyen stílusú. Nem veszi szerintem komolyan őt senki, te se tedd , mert akkor fontosságot adsz neki ha érdekel miket mond rólad. Akkor élni is fog vele. Így már lehet hogy el is felejtette mit vágott oda a kislányának rólad.

Sz.rd le és kezeld a helyén őt! Abba nincs beleszólásod hogy szegény gyerekeinek mivel tömi a fejét, majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek rájönnek.

Neki inkább egy jó elmeorvos figyelmére lenne szüksége.

2015. ápr. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a férjem ovis kislányát teszi tönkre a gyerek anyja.

Ugyanolyan anyagias, kapzsi és követelőző, mint az anyja.

Ha ajándékot kap, mindig megkérdezi, hogy mennyibe került. Ha nem mondjuk meg az árát, dührohamot kap, vagy előfordul az is, hogy ő tisztában van az értékével, mert látta boltban előzőleg az árát. És ha nem találja elég drágának, akkor elmond bennünket mindennek, és azt hangoztatja, hogy "apa fizetéséből drágább/több/más dologra is telne".

Nem tudjuk leszoktatni erről, az értékrendje abszolút nem normális, és a legdühítőbb az egészben, hogy semmit sem tehetünk ellene.

2015. ápr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tervezem ebből balhét rendezni végül is, egyébként sem szeretném a kislányt "lebuktatni". A bátyám is hasonló okokból engedte el a füle mellett, de őt szintén nagyon felbosszantotta. Sajnos, annyira nem meglepő az ilyesmi a sógornőmtől. A munkatársai, ismerősei, szomszédok körében nem ritka, hogy valakitől visszahallok valamit róla.


Természetesen, én sem hibáztatom a gyereket, sokkal inkább sajnálom, hogy ilyen nevelést kapnak. Igyekszem kedves, normális, figyelmes lenni vele és a testvérrel is, amikor alkalmam van rá.


Mindenesetre, jó tudni, és egyben elég szomorú, hogy ez másoknál is előfordul. Még egyszer köszi.

2015. ápr. 19. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem a problémádat, de szerintem azért ne zárjuk ki, hogy egy 3 éves össze-vissza beszél.
2015. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyermek nagyo hasonlít a családjához -egy bizonyos korig. Utána kezdi el a maga útját járni, velem ez úgy 12 évesen kezdődőtt. És nagyon mások vagyunk anyukámmal azóta is.
2016. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!