Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire lenne illő vagy...

Mennyire lenne illő vagy illetlen távolabbi rokonoktól elkérni a kinőtt babájuk ruháját/ágyát/játékait? Hogy kérhetném illedelmesen? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

A távolabbi rokonaim 30 év fölött vannak nem sokkal és kifejezetten gazdagok. A viszonyunkról annyit,hogy kicsit kedveljük egymást. Csúcs, hogy mennyi szuper dolgot meg tudtak venni a babájuknak...

Mi a párommal 20 fölött vagyunk nem sokkal, van pénzünk a babára, de nem sok. Tervezzük az első gyerekünket. Igazából még nem vagyok terhes és nem akarom sem elkiabálni. Arra is gondoltam, hogy nem vennének komolyan.

Rettenetesen nagy segítség lenne, ha odaadnának holmikat!!!



2015. ápr. 22. 16:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha felajánlják, köszönettel elfogadhatod. (Én speciel örültem, amikor unokatesóméknál is érkezett a baba, és elvitték a kiságyat/babakocsit/pelenkázót, csomó szabad hely lett...) Elkérni nagyon-nagyon nem illik.
2015. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

És ha az unokáknak tartogatják?

Szerintem erre nincs illedelmes mód. Ne kérd el.

2015. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1. Igen én is ettől féltem. :(

Még úgy sem, ha nagy szükség van rá?

2015. ápr. 22. 16:48
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha terhes leszel és megtudják, vagy felajánlják vagy sem. Ha nem, akkor eszedbe ne jusson elkérni. Akkor vállalj gyereket, ha el is tudod tartani, meg tudsz neki mindent venni. Esetleg azt megkérdezheted MAJD ha terhes leszel, hogy nem e eladna mert neked tetszenek a ruhák. De kérni semmiképp, ha nem ajánlják fel.
2015. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom, konkrétan milyen a viszonyotok, ha nem terveznek több babát, lehet, hogy direkt örömmel odaadnák egy kedvesebb rokonnak, ha távoli is. Nyilván számít, hogyan tálalod, éreztesd, hogy hálás lennél, de simán visszautasíthat, teljesen oké az is...

Személy szerint semmi kivetnivalót nem találok egy illedelmes puhatolózásban, pedig nekem anyám azt tanította, hogy segítséget soha, senkitől ne fogadjak el, ha felajánlják, apróság és segítettem a másiknak máskor, akkor sem. Maximum közeli családtagoktól. Mondjuk nekem saját különbejáratú agyam és véleményem volt mindig is.

Ilyen babadolgokról egyszer csevegtünk a lányokkal a falusi énekkarban, ama tapasztalatok alapján én lazán meg tudnám kérdezni tőlük, akad-e felesleges babacuccuk nekem és elég valószínű, hogy kapnék és senki nem gondolna semmi rosszat. Pedig mi sem vagyunk kifejezetten barátok, csak jóban vagyunk és együtt énekelünk. De tudom, hogy nekik is inkább csak útban vannak a dolgok és szívesen odaadnák, hisz direkt mondták is...

2015. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Én úgy közelíteném, hogy ha vannak felesleges cuccaik és olcsón eladnák, meg szeretném venni. Ilyen esetben kapcsolnak és eszükbe jut maguktól, ha akarják, hogy odaadják ingyen is.
2015. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Én is egy csomó jó dologra számítottam a gazdag kereszt szüleimtől.Hát nem kaptam :D .Ne kérd el lehet oka van hogy nem adják oda ,másnak szánják ,terveznek gyereket meg vagy eladják.Illetlenség szerintem.
2015. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

"Erdekes" egy csaj vagy. Nem vagy terhes, nem ajanlottak fel neked a baba holmikat, de meg penzetek sincs, hogy legalabb vmit ajanljatok a draga cuccokert cserebe.

Rohadtul nem illik, igy kunyeralni , arrol nem is beszelve, hogy egy tavolabbi rokonrol beszelunk,

akivel "kicsit" kedvelitek egymast.

Nem illendo, ha nincs penz ne is vallaljatok gyereket sem...

Lehet lepontozni!

2015. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Utolsó meg lehet tanulni olvasni!


A többieknek köszi!

2015. ápr. 22. 17:13
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem illik csak úgy elkérni.

Az sem biztos, hogy nem akarnak még egy babát, vagy nem ígérték oda már valaki másnak, vagy csak megtartanák emlékbe még, vagy akármilyen gazdagok, mégis inkább eladnák.

Az lehet jó megoldás, hogy megkérdezitek, vannak-e használt, eladó cuccaik, így olcsóbban hozzájuthattok néhány holmihoz, vagy lehet, felajánlják, hogy ingyen odaadják.

2015. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!