Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez szerintetek lehet fordulópont?

Ez szerintetek lehet fordulópont?

Figyelt kérdés

A sógorom nem kedveli édesanyámat, jogosan vagy nem jogosan,nehéz eldönteni, mindkettőnek van igaza, persze én inkább anyukámat értem meg,de mindegy a lényeg,hogy néha a sógorom szó szerint gusztustalanul viselkedik.

Nem akarok turkálni a tárcájában, de ők minimum havi 1 milliót költenek szórakozásra, az apja folyamatosan pénzeli és e mellé ő is jól keres, ugyanakkor ha például édesanyámat orvoshoz kellett vinni benzinpénzt kért tőle, de ez csak egy a sok közül.(bár már rég volt)


Másfél hete a balatoni nyaralójukban voltunk, egyedül édesanyám nem jött mert nem szereti a napot, nem érzi jól magát az otthontól távol, és nem utolsó sorban a sógorommal sem a legjobb a viszonya.

Egyik nap valamiért felmentünk a lakásba, a sógorom és én, a többiek a parton voltak, és akkor hívott fel engem édesanyám,hogy takarítás közben leesett a lépcsőn és nem tud felállni és szédül,hívta a szomszédot, de nem veszi fel, a másik meg nyaral, a szemben lakó szintén nem veszi fel, az ajtó meg biztonsági zárral és minden egyébbel be van zárva, így nem tudnak bemenni (a szomszédnak van kulcsa, csak ő ugye nem vette fel)

Mondta,hogy már két órája várja a segítséget, menjünk haza, de eszünkbe ne jusson mentőt vagy rendőrt hívni mert azok berúgják az ajtót, nem akar ő felhajtást, és azt ő is tudna hívni.

Szabadkozott,hogy jól van, bírja csak ne tegyék tönkre az ajtaját (anyukám már idős, fél egyedül, sokat spórolt az "extra" biztonságos ajtóra, ezért féltette úgy.)


Gondoltam,hogy én megyek taxival mert mire itt összecuccol mindenki, lesz még vagy 3-4 óra hazaérni Pestre.

Erre a sógorom mondta,hogy ne hülyéskedjek indulunk a többiek nélkül és majd visszajövünk, így ketten indultunk útnak, anyukám végig vonalban volt, a sógorom meg eszméletlen tempóval jött az autópályán, és rekord idő alatt hazaértünk.

Anyukámnak enyhe agyrázkódása lett és eltört a lába, de semmi komoly nem történt szerencsére, jól van.

Viszont nemrég a sógorom mutatta nekem,hogy nézzem meg mennyi lett a rekordgyorsaság ára, és egy 130 ezres csekk ami az autópályán készült "rólunk".

Gondoltam de jó fizethetjük ki ezt is,elvégre azért mutogatja, mondtam, neki,hogy adja ide, be lesz fizetve, erre meg nevetve mondta,hogy dehogy, semmiség,csak megmutattam.


Nem csak azért örülök mert nem kell befizetnünk (hisz mi 1 hónapban alig több mint 150 ezerből élünk), hanem azért is, mert ezt az áldozatot édesanyámért hozta, korábban még a benzinpénzt is elkérte tőle, ami 5 ezer alatti összeg volt, és bízom benne,hogy ezentúl kölcsönös alapon teszünk egymásnak szívességet mint minden normális család.

Ezek alapján szerintetek van erre esély?Vagy legalább,hogy jobb legyen kettőjük viszonya?


Mikor az autópályán is dugóba kerültünk, én fogtam a fejem, ő meg sóhajtott,hogy "na jó" és ment a leállósávban, ahogy az úton mhaladtunk az minimum a jogosítványába is kerülhetett volna, és aggódónak láttam, illetve a telefonba hangosan mondta anyukámnak hogy nyugodjon meg, ott leszünk, tehát kedves is volt vele és tényleg csak miatta sietett.


2015. júl. 6. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ő is érezte hogy ez komoly helyzet, súlya van. Főleg ne adja isten meghalt volna és ő tehetett volna érte, h elkerülje de nem tette az nyomot hagy a lelken.
2015. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!