Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Véleményetek? Még meddig...

Véleményetek? Még meddig hagyjuk ezeket a dolgokat szó nélkül?

Figyelt kérdés

Férjem második gyerek, már a kapcsolatunk kezdetén észrevettem, hogy a testvérét többre tartják. Ugyan nem tudom, miért.

Ami már egy ideje zavar minket, hogy a testvére és annak családja sokkal jobban értékelve van, szinte a seggük ki van nyalva, ha mennek a szülőkhöz. Ők megmondták, hogy csak márkás élelmiszert vegyenek, ha ők ott esznek,a gyerekneknek márkás dolgokat lehet csak venni. Hozzáteszem, hogy a seggük kilóg a gatyából. A nagyszülők persze próbálnak eleget tenni nekik. Ha mi megyünk, akkor általában maradék a kaja, frisset nem nagyon főznek nekünk, kaptunk már harmadnapos tökfőzeléket, mert "azt is meg kell enni". A másik család nem egyszer kapott már lazacot(!!!!!)ebédre, vagy éppen borjút.Nekünk a teszkós üdítő kerül az asztalra, nekik coca cola, rauch, nestea stb. 9 éve vagyunk együtt a párommal, de még mindig nem jegyezték meg, hogy allergiás vagyok élelmiszerekre és csípőset egyáltalán nem tudok enni. Simán elémrakják az olyan ételt, amihez még kézzel sem érhetek hozzá, nehogy megehessem.

A nagy melegekben borult ki végleg a bili, amikor a medencét le kellett engedni a sógornőm kérésére, mert koszos a víz, de előtte mi pancsolhattunk benne, mondván semmi baja a víznek, fertőtlenítve van. Mondanom sem kell, hogy mennem kellett a nőgyógyászhoz....

Szóval mondjatok valamit, mit kell ilyen esetben tenni. Úgy érzem, ez már túlnőtt rajtunk.


2015. júl. 31. 13:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell odamenni, nem kell ott kajálni, meg nem kell ott lubickolni a medencében.

Vagy ki kell nyitni a szádat és szólni.

2015. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan elmondhatjátok a véleményeteket, de semmi értelme nem lesz! Változást nem fog eredményezni, sőt, lehet hogy csak még rosszabb lesz az egész! Vérlázító, hogy családon belül így viszonyulnak egymáshoz az emberek!
2015. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk ne menjetek hozzájuk? :D

(zárójelben: a rauch, pocakóla, nestea csak drága, de ugyanolyan hulladék)

2015. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
mondjátok el, hogy titeket ez zavar. de én őszintén szólva befejezném részemről a kapcsolatot a szülőkkel. a gyerekek menjenek ha jól érzik magukat a nagyszülőkkel, a férjed is ha akar.de nem kötelességed menni és tűrni .
2015. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Redukáljátok le velük a kapcsolatot amennyire lehet, ne foglalkozzatok velük. Bár könnyű ezt mondani, mert mondhatni én utálom az anyósom és apósom, nálunk hasonló a helyzet, ott a párom öccse a minden, és őt magasztalják állandóan, bár gyerekeink még nincsenek, de előre látom, hogy mi lesz ha igen..

A kötelező látogatásokat tegyétek meg, születésnapkor, karácsonykor és kész. Ha ez nem megoldható, akkor elkezdeném tenni a megjegyzéseket, de semmiképp sem úgy, hogy vita legyen, csak hogy észbe kapjanak. Pl, kiteszik a tesco-s üdítőt elétek? Jegyezd meg hangosan a férjednek és az anyóséknak, hogy "látjátok, milyen jó, hogy nekünk ez is megfelel, nem kell költségekbe vernetek magatokat csak mert átugrunk 1 órára. " És még sok apró, ám de annál célzottabb megjegyzéseket tennék, vagy be is szólnék. Biztos, hogy a nőgyógyászat után felhívtam volna az anyóst is...de abban nem lett volna köszönet.

2015. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Engedtessék meg, hogy ünnepekkor és még pár alkalommal évente meglátogassuk a férjem szüleit. Nem naponta vagy hetente megyünk. (240 kmre lakunk egymástól)
2015. júl. 31. 14:06
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én leszarnám őket. Ha mennék, akkor ócska bóvli ajándékokat vinnék azzal a felkiáltással, hogy az is jó :D

Aztán vagy észbe kapnak, vagy nem.

2015. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
ne te legyél már felháborodva mert segíteni akarunk. ahol így fogadnak én oda nem mennék szívesen, ennyi. nem kell tűrni meg mérgelődni. hanem jólvan mama akkor foglalkozzanak a sógorékkal meg annak a családjával. majd észreveszik magukat vagy nem.. de nem értem milyen alapon gondolják, hogy az egyik gyereknek és családjának több jár mint a másiknak. minket a nagyszülők pl egyformán kezeltek. ezek amiket leírál szerintem nem olyan nagy dolgok, de érthető, hogy idegesít. engem is zavarna. szóval vagy mondd el neki a véleményed , vagy halgass örökre
2015. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg így is marad, a mi családunkban is volt ilyesmi eset.. bár ott apum húga volt a szent, meg az ő családja, mi egy pohár vizet sem kaptunk, ők milliókat. Most ott tartunk (igen, csúnya dolog...) hogy kb örül a család (a miénk, anyum, meg a 2 unoka) hogy nincs több veszekedés, gond apum apjával (meghalt), apum huga meg kétségbe van esve, hogy hogy fog megélni ezek után...
2015. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ha jobban belegondolok, engem a férjem miatt bánt. Ha az én szüleimhez megyünk, ott nem ez van, szóval mondhatni, hogy én egyik részről (ami nekem a fontosabb) kompenzálva vagyok. Talán ezért is esik még rosszabbul a férjemnek, amit anyósék csinálnak.

Egyszer a férjem elég keményen beszólt az anyukájának. Az történt, hogy a tesójáék voltak vmikor náluk, és egy cappy üdítőt megkezdtek, de a fele benne maradt. Anyós eltette. Nekünk odatette az asztalra, hogy ezt még meg kellene inni, ne menjen kárba. Konkrétan a penész befedte az egész üdítő tetejét. Meglátta a férjem és visszaadta anyós kezébe, hogy akkor ezt majd te megiszod. És akkor ott mondott néhány dolgot, amit itt is leírtam.(több napos kaja, teszkós ihatatlan löttyök stb.) Anyós nem bírta exkuzálni magát, és utána egy ideig érezhetően odafigyeltek. Aztán elmúlt ez. Lehet, hogy kicsit a spórolás is benne van ebben, de az akkor még rosszabb, hogy az egyik családon spórolja meg, amit a másikra költeni kell, mert ők kikövetelték.

2015. júl. 31. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!